Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Czy ten kamień był malowany bo nie widać miejsc łączenia oglądałem w sklepie i te łączenia są mocno widoczne . Wygląda to wszystko bardzo fajnie[emoji106] .

Kamień nie był niczym malowany. Łączenia są widoczne ale tylko z bliska.
Z położeniem kamienia długo się wahałem ponieważ, wspaniałe "majstry" tak kładą kamień, że można 5zł włożyć bez problemu między elementy. Dlatego też mimo, że nigdy tego nie robiłem położyłem go sam, szlifując kostką ścierną każdy element i przypasowując po warstwie na podłodze przed przyklejeniem. Taka tam praca po godzinach do 2:00 lub 3:00 przez tydzień ;).....było warto - zamierzony efekt został uzyskany i jeszcze butelka whisky pękła :)
 
AudioFan czy możesz wrzucić zdjęcia pomieszczenia w innych kierunkach. Chodzi mi o rozpraszacze itp. elementy akustyczne, o których pisałeś wcześniej. Gdzie je umieściłeś? Które wg. Ciebie dają najlepsze efekty?
Muszę popracować nad akustyką swojego pomieszczenia i każde opinie chętnie wysłucham.
Oczywiście gratuluję realizacji pomieszczenia odsłuchowego i rozsądnego podejścia do tematu. ;)
 
AudioFan
Ja również wychodzę z założenia, że tego typu rzeczy lepiej zrobić samemu, nawet metodą prób i błędów bo na majstrów to nie ma co liczyć - jeżeli facet ma 2 sprawne ręce i odrobinę wyobraźni to sobie spokojnie poradzi z wykończeniówką:D

Oby mnie kiedyś nie dopadła ta choroba z kamykami i podkładkami pod kable bo moja kobieta ma też swoją granicę cierpliwości:D
 
AudioFan czy możesz wrzucić zdjęcia pomieszczenia w innych kierunkach. Chodzi mi o rozpraszacze itp. elementy akustyczne, o których pisałeś wcześniej. Gdzie je umieściłeś? Które wg. Ciebie dają najlepsze efekty?
Muszę popracować nad akustyką swojego pomieszczenia i każde opinie chętnie wysłucham.
Oczywiście gratuluję realizacji pomieszczenia odsłuchowego i rozsądnego podejścia do tematu. ;)

Pisząc rozpraszacze miałem na myśli ich naturalną postać a w moim przypadku są to najzwyklejsze kwiaty w narożnikach i owa ściana z kamienia o powierzchni 7m2. (zabieg oczywiście celowy i bardziej ze względu na akustykę niż estetykę)
Wszystko ze względu na to aby żona nie poczuła się jak sali odsłuchowej a jak w salonie.
Nawet panele akustyczne których mam łącznie 4 sztuki zamieszczam nad kanapami tylko na czas odsłuchu.

Zdjęć z innego rzutu nie niestety nie mam, może cyknę, ale w wolnej chwili.
 
Kamień nie był niczym malowany. Łączenia są widoczne ale tylko z bliska.
Z położeniem kamienia długo się wahałem ponieważ, wspaniałe "majstry" tak kładą kamień, że można 5zł włożyć bez problemu między elementy. Dlatego też mimo, że nigdy tego nie robiłem położyłem go sam, szlifując kostką ścierną każdy element i przypasowując po warstwie na podłodze przed przyklejeniem. Taka tam praca po godzinach do 2:00 lub 3:00 przez tydzień ;).....było warto - zamierzony efekt został uzyskany i jeszcze butelka whisky pękła :)
Świetna robota też będe musiał się sam za to zabrać bo na fachowców to nie ma co liczyć .
 
Prosta robota, zobacz w dział o materiałach budowlanych, ja tam dawałem fotki jak robiłem takie płytki.

Kapusta czy tyto czytasz??
 
Ale ciężko kolor bedzie dobrać. Jak białe płytki to ok, ale.takie z różnymi cieniami będzie problem.

Btw, ja już sie zaczynam zastanawiać czy nie ma wpływyu na dzwięk mieszkanie np w szczecinie gdzie jest pare metrów nad poziomem morza czy w zakopanym lub innym górzystym terenie gdzie jest nawet 1000 m.n.p.m. ... A może nawet ustawienie domu względem fal magnetycznych bo jak ustawimy sprzęt na południe to na północy może inaczej grać ? A co jak pod domem jest rzeka lub strumień taki ziemny ?? To przecież też zaburza życie człowoeka a co dopiero prądu w kablu...
 
Caparzo
Dobrze prawisz, ja póki co rozumiem takie kamyki albo podstawki pod kable do sprzętu za pół miliona, ale może jak za jakiś czas zmienię sprzęt i pokój odsłuchowy to wypróbuję tak dla własnej świadomości czy to wszystko ma sens:D
 
Tylko najstarsi górale wiedzą, że w górach słucha się najlepiej - najczystsze powietrze, czyli fala akustyczna rozchodzi się najszybciej, a i do księżyca jest najbliżej (tylko w pełni rzecz jasna), bo wtedy księżyc przez swoje przyciąganie odrywa dźwięk od kolumn.
 
Odległość między kolumnami to dokładnie 298cm a odległość od kolumny do miejsca odsłuchowego 288cm. Nie ma tu żadnego przypadku, setki godzin ustawień i odsłuchów.
Jestem blisko końca całego projektu, brakuje tylko kabelka USB Tellurium Black i nadal eksperymentuję z podkładkami pod kable co nie jest zabiegiem wizualnym.

Dzięki za odpowiedź.

Moim zdaniem w przedziale cenowym H80 do Kefów nie ma konkurenta.
Często LS50 zestawiane jest z Atoll 100SE, ale ze względu na bardziej żywe a dla mnie efekciarskie granie. Mi natomiast chodzi o kulturę grania a nie popisywanie się a to zapewnia Hegel.
Jest równo, gładko, rytmicznie i z bardzo ładną sceną.

Faktycznie IN100SE (wg mnie) nie jest najlepszy do LS50. Są kolumny z którymi "setka" gra świetnie, ale nie do wszystkich kolumn się nadaje. IN200SE już byłby lepszy do LS50. To też bardziej konkurent dla H80.
 
Co Ty gadasz popiel z brązem świetnie pasuje pooglądaj aranżacje to się przekonasz:)
Popiel z białym, czarnym... wieloma innymi, ale z brązem? Słabo ;-)
Jak napisałem wcześniej nie neguję tylko nie w mój gust.
Ważne, że użytkownikowi pokoju się podoba, bo to On przesiaduje w nim na co dzień :)
 
Właśnie dotarł do mnie na testy (za kaucją) kabelek USB od Pana Marka Brożka.
Sugerując się opiniami z forum stwierdziłem, że warto spróbować mimo, że kabelek kosztuje tylko 139zł.
Naprawdę dobrze wykonany i z tego co pamiętam to srebro.

DSC_0044.jpg


DSC_0045.jpg


sorry za jakość fotek.
 
Ostatnia edycja:
Do góry