Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Dommino, stary wyjadaczu. Przecież wiesz, że jak nie usłyszysz, to nie będziesz wiedział. Mi może podobać się całkiem inny styl grania. Henry jest zakochany w R-kach, ja dużo mniej. :) I co? Tylko i wyłącznie odsłuch w domku. Albo nie przejmować się co inni mówią i wreszcie zacząć słuchać muzyki. :)
 
Ostatnia edycja:
Dommino, stary wyjadaczu. Przecież wiesz, że jak nie usłyszysz, to nie będziesz wiedział. Mi może podobać się całkiem inny styl grania. Henry jest zakochany w R-kach, ja dużo mniej. :) I co? Tylko i wyłącznie odsłuch w domku. Albo nie przejmować się co inni mówią i wreszcie zacząć słuchać muzyki. :)
To gdzie te Focale? :D
 
Do Artiz.
Masz rację, że podłączenie kolumny osobnymi przewodami w bi-ampingu jest dużo lepsze, niż jednym. Ale pod jednym bardzo ważnym warunkiem... jest to podłączenie do AMPLITUNERA, który na osobne końcówki mocy, podaje górne pasmo i dolne. Wtedy jest to bi-amping. We wzmacniaczu nie ma zwrotnicy i dlatego można podać sygnał jednym kablem. Zwrotnica jest w kolumnie, i dlatego musimy ją spiąć razem (zworkami, przewodami).
Dommino6
Też jestem ciekaw, czy taki ładny kabelek, jak zrobiłeś, jest lepszym rozwiązaniem niż gołe żyły wpięte bezpośrednio pod gniazda. Na pewno lepszym niż blaszki oryginalne, ale czy tyle połączeń nie degraduje dźwięk? Mamy przecież styk na wejściu do kolumny, podłączenie na "bananie" (malutkimi śrubkami), podłączenie na wtykach i znowu na zaciskach. A każdy wie, że czym mniej połączeń, tym lepiej. I bądź tu człowieku mądry. :)
A czy ja pisałem ze zwrotnica jest we wzmacniaczu???[emoji2] [emoji2] [emoji2] [emoji2] [emoji2] [emoji2]

galeria:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=125913
 
Spokojnie jutro się "coś" pojawi, nie koniecznie związanego z samymi kolumnami ;)
a w najbliższym czasie planuję mały teścik porównawczy, w którym pojawią się także nowości, które są od kilku dni na rynku :)
A tym jedynym muszę najpierw godne lokum przygotować, dlatego temat trochę zwolnił...
 

Ja już w to się bawiłem.Byłem przekonany że słyszę różnice.Dopóki nie przyszedł kumpel i zaczął mi zmieniać kable,dopóki wiedziałem co gra słyszałem różnicę.Może jestem głuchy ,nie zaprzeczam.
To są tylko wszystko pół-ćwierć środki.
Zacząłem zabawę ze wzmacniaczami,po kilku wymianach,testach znalazłem coś co bez zwątpienia wnosi różnicę.Wypiję flaszkę wódki,i mogę wskazać czy gra ampli czy wzmak.
Trochę trzeba doinwestować ale warto.Wzmak nie musi być nowy.
 
A co on w ma uziemiać, kolumnę?
A czy przypadkiem pod gnd we wzmacniaczu nie podłącza się tylko gramofonu ?
 
Artiz, to jest sekcja do gramofonu i spina się tu gramofon przez RCA + GND
A50.jpg
(jak coś, tutaj masz lepszej jakości zdjęcie https://www.google.pl/search?q=pion...=DG0zV42JOMaKsAH6gbeQDQ#imgrc=nEuczKBElys26M: )
tego typu przewodami
C-fakepath-Melodika-MDPH-Phono.jpg
 
Artiz, jak Ty znów pie.... farmazony
Co on tam ma podpiąć pod to uziemienie lub pod minus terminala głośnikowego
Elektronika to nie gniazdko elektryczne że można sobie je zerować!
 
Też sie zawsze zastanawiałem po co jest ten znaczek uziemienia. To jest gdzieś konkretnie napisane że to do gramofonu??
 
Tak, to jest do gramofonu, niektóre gramofony mają kable rca już wbudowane i właśnie z takim kabelkiem uziemiającym. Wiem bo ostatnio to sam podłączałem wg instrukcji :)
 
Do góry