Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Mam podobny problem z denonem. Mam wł sterowanie hdmi cec. Ale moj problem to jak wł. Telewizor panasonic to automatycznie wł sie amplituner denon avr2200 .wie ktos jak wył. Ta funkcje?.
Nie chce aby ampli sie automatycznie włanczał

Wysłane z mojego ASUS_T00G przy użyciu Tapatalka
 
Kapusta albo ktoś kto ma sieciowego denona, ostatni zauważyłem sprawdzając wzmacniacz wifi, bo gubi mi sygnał po jakimś czasie, wyłączyłem wieże i robiłem coś innego. Po godzinie właczyłem spotify na tel bo szukałem czegoś. Ku mojemu zdziwieniu była opcja ze słuchaniem na dnp.. Włączyłem i sieciowy włączył sie mimo tego że byłem piętro niżej ;) probowaliście tak??
 
Mam podobny problem z denonem. Mam wł sterowanie hdmi cec. Ale moj problem to jak wł. Telewizor panasonic to automatycznie wł sie amplituner denon avr2200 .wie ktos jak wył. Ta funkcje?.
Nie chce aby ampli sie automatycznie włanczał

Wysłane z mojego ASUS_T00G przy użyciu Tapatalka
W ustawieniach tv musisz wyłączyć sterowanie źródłami, też to miałem.
 
W ustawieniach tv musisz wyłączyć sterowanie źródłami, też to miałem.
Kolego w panasonicu 42et5e mam funkcje tylko sterowanie cec hdmi. Jak ja wyłacze to amplituner sie nie wł automatycznie po właczeniu tv. Ale jest taki minus ze mam raspberry pi podłaczone pod tv. I nie moge sterowac pilotem od telewizora na raspberry pi.
Czy ktos wie jak to ugryźć ?

Wysłane z mojego ASUS_T00G przy użyciu Tapatalka
 
U mnie Denon z Panasem działa tak .....
Włączam tv, włącza się ampli. Wtedy wyłączam ampli. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu tv ampli już się nie włącza. Tak się ma do czasu, aż poprzez Viera Link nie przekieruję ponownie dźwięku do ampli.
Pokombinuj z ustawieniami Viera Link.
 
Ostatnia edycja:
U mnie Denon z Panasem działa tak .....
Włączam tv, włącza się ampli. Wtedy wyłączam ampli. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu tv ampli już się nie włącza. Tak się ma do czasu, aż poprzez Viera Link nie przekieruję ponownie dźwięku do ampli.
U mnie działa dokładnie tak samo.
Chodzi mi o to aby nigdy amplituner nie wł. sie sam po uruchomieniu tv. Wkurza mnie juz ta zabawa. Siedze juz 2gi dzien nad tym i nie moge tego wspołgrac.


Wysłane z mojego ASUS_T00G przy użyciu Tapatalka
 
Kapusta albo ktoś kto ma sieciowego denona, ostatni zauważyłem sprawdzając wzmacniacz wifi, bo gubi mi sygnał po jakimś czasie, wyłączyłem wieże i robiłem coś innego. Po godzinie właczyłem spotify na tel bo szukałem czegoś. Ku mojemu zdziwieniu była opcja ze słuchaniem na dnp.. Włączyłem i sieciowy włączył sie mimo tego że byłem piętro niżej ;) probowaliście tak??
Ja mam wyłączone sterowanie po sieci, nie korzystam z tego
Ale to nic dziwnego że Ci się włączyło jeżeli urządzenia widziały się po sieci.
 
Pany, odkryłem problem z moim Hybrid Standby, mianowicie gdy włączę sam ampli i jest wybrane źródło gdzie po hdmi jest wpiety dekoder nc+ oczywiście wyłączony to pojawia się ostatnio użyty tryb np Dolby PL II i wyświetla się ikonka analog, a powinno być NO SIGNAL jak w przypadku zmiany źródła na wyłączony BD, skąd ampli bierze sygnał analogowy z dekodera??? Dlatego nie wyłącza się amplituner do końca tylko cały czas na Hybrid Standby.
 
f5d3c83d3e542faa08006430c6e4c1ed.jpg
82b241ad93ebd0589d437200afb1235a.jpg
 
Parę lat temu założyłem temat w czasie budowy domu z prośbą o pomoc w skompletowaniu klocków AV. W tym czasie w mojej głowie zmieniały się koncepcje. Przewalałem internet i wszelkie fora w celu zgłębienia wiedzy i przełożenia jej na własne potrzeby... aż skończyłem z tym. 3 miesiące temu kupiłem używany wzmacniacz stereo Marantz PM 7000 a dziś przyszły również używane kolumny Monitor Audio RS6. Niestety człowiek sprzedający kolumny jakiś cudem nie zapakował kompletu kolców, wkrętów mocujących kolumnę do podstawy i zworek do jednej kolumny. Stoi to na razie prowizorycznie. Zrobiłem zworkę z byle jakiego przewodu żeby dostać choć odrobinę poezji i jest bardzo fajnie. Akcesoria mają przyjść... niestety z Anglii wiec parę dni poczekam. Oto jak wygląda moja ścianka. Niestety nie wszystko wyszło jak trzeba bo kiedyś nie miałem tej świadomości. Projekt salonu i umieszczenia kolumn zakłóca kominek. Jakoś będzie trzeba z tym żyć i wpychać zimą lewą kolumnę w kąt podczas palenia. Szafka RTV to mój projekt zwymiarowany i przełożony na papier przez architekta i wykonany przez stolarza.



Plany:
- w ciągu miesiąca chce kupić przyzwoite interkonekty oraz dobry odtwarzacz BR z solidnym torem audio do oglądania filmów oraz odtwarzania muzyki w formacie flac z pendrive przez usb.
- w tym roku, jak się, uda wymienić TV na coś w przedziale 65-75"
- w ciągu 2 lat zakupić gramofon i zbierać ulubioną muzykę na vinylu

Serdecznie dziękuje społeczności tego forum za zgromadzoną tu wiedze która pomaga w realizowaniu marzeń.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Ciekawe czy to ten sam koleś u którego jak kupowałem ampli, mi zapomniał włożyć pilota i mikrofonu :)
 
Elegancko, nowocześnie. Może niekoniecznie moje kolory, ale jest moc ;) KOlumny ładnie komponują się z półką.
Ciekawi mnie tylko akustyka w tak surowych klimatach, podłoga kafle..., może myślisz o jakimś włochaczu na podłodze?
Kominek masz tak, że promieniować będzie głównie prosto w kolumnę. Szkoda jej, głównie przetworników....
 
Ostatnia edycja:
Parę lat temu założyłem temat w czasie budowy domu z prośbą o pomoc w skompletowaniu klocków AV. W tym czasie w mojej głowie zmieniały się koncepcje. Przewalałem internet i wszelkie fora w celu zgłębienia wiedzy i przełożenia jej na własne potrzeby... aż skończyłem z tym. 3 miesiące temu kupiłem używany wzmacniacz stereo Marantz PM 7000 a dziś przyszły również używane kolumny Monitor Audio RS6. Niestety człowiek sprzedający kolumny jakiś cudem nie zapakował kompletu kolców, wkrętów mocujących kolumnę do podstawy i zworek do jednej kolumny. Stoi to na razie prowizorycznie. Zrobiłem zworkę z byle jakiego przewodu żeby dostać choć odrobinę poezji i jest bardzo fajnie. Akcesoria mają przyjść... niestety z Anglii wiec parę dni poczekam. Oto jak wygląda moja ścianka. Niestety nie wszystko wyszło jak trzeba bo kiedyś nie miałem tej świadomości. Projekt salonu i umieszczenia kolumn zakłóca kominek. Jakoś będzie trzeba z tym żyć i wpychać zimą lewą kolumnę w kąt podczas palenia. Szafka RTV to mój projekt zwymiarowany i przełożony na papier przez architekta i wykonany przez stolarza.



Plany:
- w ciągu miesiąca chce kupić przyzwoite interkonekty oraz dobry odtwarzacz BR z solidnym torem audio do oglądania filmów oraz odtwarzania muzyki w formacie flac z pendrive przez usb.
- w tym roku, jak się, uda wymienić TV na coś w przedziale 65-75"
- w ciągu 2 lat zakupić gramofon i zbierać ulubioną muzykę na vinylu

Serdecznie dziękuje społeczności tego forum za zgromadzoną tu wiedze która pomaga w realizowaniu marzeń.
Pozdrawiam
Mimo wszystko pokoj wyglada jak z okładki miesiecznika audio-video.
BARDZO ESTETYCZNIE.
Pomysl jednak o projektorze.
65,75 tv robi wrazenie ale 130 cali zrobi na tobie olbrzymie wrazenie sali kinowej.
A AMPLITUNER AV POSIADASZ CZY SAMO STEREO WYKORZYSTASZ JAKO KINO?

galeria:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=125913
 
Bombowo, ale tak jak koledzy piszą. Tam się prosi o projekcje.
Jest wysoki sufit, ciemne ściany. Są sprzyjające warunki ;)
 
Do góry