Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
jak to się mówi: umiem pić dobrze bo całe życie trenuje :bober: połka z obrazka wcześniej niezła. na czas przeprowadzki miałem sytuacje że ampli stał na 4 szklankach do whiskey bo przewodu brakowało hehe.
 
Tylko napisz nam swoje wrażenia z porównania. Ja robiłem tak, 30s scena w DTS HD, cofka i to samo w DTS 6.1. Również na scenie otwarcia warto sprawdzić, wtedy jak lecą napisy. Aha, czołówka czyli fanfary są w DTS HD MA 5.1 i potem się przełącza na DTS 6.1

Wysłane z XPERIA SP

Tak więc pożyczyłem od znajomego całą sagę Gwiezdnych wojen. Jak na razie obejrzałem pierwszą część. Przełączałem między ścieżkami DTS 6,1 a DTS HD MA i jakichś znacznych różnić nie wyłapałem w jakości dźwięku poza tym, że nie dało rady słuchać tego niemieckiego bełkotu :niewiem: Ogólnie wyszło na to, iż obejrzałem film razem z dzieciakami ( ścieżka DD 5,1 dubbing ). Sześcioletnia córka była zachwycona :) Muszę powiedzieć, że jakość dźwięku pozytywnie mnie zaskoczyła myślałem, że będzie kaszanka a tu proszę...niespodzianka. Jednakowoż raczej nie wydam 300 zeta na wersję bluray :fool:
 
Ten ekran wisi na lancuchu, rozumiem ze przez zabudowe na scianie?
Wszystko fajnie, ale jakbys zmienil jeszcze ta szafke rtv na inną, to byloby idealnie ;)
 
Tak, przez zabudowę wisi na hakach. Na razie nie planuje zmieniać szafki, obecna robiłem na zamówienie tanim kosztem.
 
Chyba ze tak, ja bym tam dal cos masywniejszego, ale jak dopiero co robiona to nie ma o czym gadac. Jako player sluzy Ci HTPC?
 
Tak, htpc jest źródłem sygnału. Nawet jak ogladam film z bluraya to używam mpc-hc +madvr gdyż uwazam sie za entuzjaste najlepszej jakości obrazu :)
 
Koledzy jak najlepiej zawiesić kolumnę centralną pod tv?
Kupić pod niego szklaną półkę, zawiesić ją i postawić na niej kolumnę?
Przy kolumnie są zamontowane już uchwyty i wystarczy zamontować w ścianie dwa kołki rozporowe, ale wtedy bass reflex będzie przy samej ścianie.
Kupić jakiś dedykowany stelaż pod kolumnę centralną ?
A może macie jakieś inne patenty ;)
 
Chyba najlepiej zamontować półkę pod telewizorem ,szczególne kiedy telewizor jest zawieszony na ścianie
Szkło wygląda nowocześnie ale jest słabe akustycznie ,lepiej gruba półka z MDF nawet widziałem takie w Castoramie koszt rzędu 50-70zł
W zdecydowanej większości przypadków sprzęt znajduje się pod telewizorem więc ustawienie tam stelażu też raczej odpada
 
Krzysiek1980 link nie działa

Też mi się wydaje że półka była by ciekawym rozwiązaniem,
tv idzie do wymiany i nowy będzie wisiał, meble też pójdą do wymiany, z postawieniem centralnego na szafce rtv nie było by raczej problemu ale:nie wiem jaka będzie wysokość komody,na dotychczasowym stolik spokojnie by miał dla siebie miejsce ale podwieszona kolumna bardziej mi sie podoba :)
 
Ja bedziesz siedzial frontem, to bedziesz widzial te "pręty" pod centralem, slabo to bedzie wygladac. To musi byc jedna plaska powierzchnia, no chyba ze nie jestes estetą ;)
 
Hmm. Jak to dobrze bez fotki objaśnić? Mój TV wisi na ścianie na uchwycie uchylnym i w pionie i w poziomie. Dodatkowo kupiłem tanio na ebay jeszcze jeden używany z niego zrobiłem uchwyt na centrala. Zaczepia się go za główną ramę uchwytu tak samo jak zaczepy przykręcone do TV. Przedłużyłem go pozostałymi listwami tego dodatkowego stelażu i przykręciłem bezpośrednio do niego centrala. Uchwyty te mają we większości ażurowe listwy ( metalowe ramki ), więc łatwo było dopasować do oryginalnych otworów na uchwyty w centralu. Jako że TV jest lekko odchylony od ściany, bo wisi blisko narożnika, a miejsce, z którego oglądamy jest po przekątnej pokoju, to BR ma chyba trochę miejsca do oddechu, no i wizualnie osiągnąłem zamierzony efekt.
 
Mi się wydaje że odpowiadałaby mi półka z czarnego szkła idealnie na wymiar pod kolumnę.
Dodatkowo za kolumną będzie szła maskownica z kablami zapewne czarna, wolałbym wykuć bruzdę w ścianie i schować w niej rurkę z PCV fi 50 od odpływu od zlewu.Z drugiej trony nie moje mieszkanie i nie chce mi się robić syfu w domu :niewiem:
Jak będzie maskownica na ścianie to półka będzie odstawała od ściany o grubość maskownicy,chyba ze zamówił bym półkę z wcięciem na maskownice aby maskownica wchodziła w półkę.

To samo się tyczy tylnych głośników, wolałbym kable w ścianie ale znów kucie, można naciąć dużym boschem bruzdę i wcisnąć kabel w nią , ale wtedy była by zemsta w całym mieszkaniu od kurzu i znów nie pasuje.Maskownica odpada, pozostają standy najbardziej uniwersalne i mobilne chyba.
Chyba że kolumny powiesić i kable schować w taki małych korytkach, korytko trzeba by zeszlifować drobnym papierem ciernym, zagruntować i pomalować farba w kolorze ściany.
http://allegro.pl/kanal-kablowy-pcv-korytko-kablowe-15x10-mm-2m-lodz-i4182894262.html

Tak wyglądają zaczepy w kolumnie
 

Attachments

  • S606_center8.jpg
    S606_center8.jpg
    16,3 KB · Wyś: 108
Ostatnia edycja:
Do góry