Nasze pasje - radość i odpoczynek.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wielu użytkowników portalu na codzień czy od święta pielęgnuje swoje pasje. Wielu uprawia nurkowanie czy surfing
http://www.audiovideo.com.pl/product_info.php?cPath=265_289_307&products_id=4026


inny narciarstwo free ride
http://www.audiovideo.com.pl/product_info.php?cPath=265_289_292&products_id=3457



, jeszcze inny wspinaczki
http://www.audiovideo.com.pl/product_info.php?cPath=265_289_314&products_id=4065


lub jazda na quadach.
http://www.audiovideo.com.pl/product_info.php?cPath=265_289_306&products_id=3466



Byłeś na niesamowitej wyprawie gdzieś na swiecie - podziel się . Za najciekawsze wypowiedzi - będą fundowne raz w miesiącu nagrody.
Filmy specjalne w tematyce - wielu pasji.

http://www.audiovideo.com.pl/index.php?cPath=265_289_292
http://www.audiovideo.com.pl/index.php?cPath=265_289_297
http://www.youtube.com/watch?v=Dj_U_UIEAAs
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pierwszy raz byłem na wspinaczkach po Alpach / tego lata/ . Wydawało mi się co tam , spoko, łatwizna . Tyczasem wysiłek wchodząc non stop na przełęcz sella , cirelle na 2683 m czy na PIz Boe 3153 m daje tak w kość że udało mi się zrzucić sporo kilo :D . Za to widoki są bajeczne . Adrenalina nie dopuszcza ani na chwilę . To namiastka wysiłku ponad miarę i radość zdobycia ja w Himalajach.
Polecam !
http://www.jarekkardasz.republika.pl/ - podczas wspinaczki można wybrać sobie również ferraty.
Teraz z nieukrywanym uznaniem patrzę ma filmy o wspinaczkach.
Do tej pory Alpy znałem tylko z zimowej atmosfery nart.
Próbowałem też na nartach mało udolnie brać wzorce z jazdy dowolnej - ale z mizernym skutkiem. Chociaż niewiarygodne wyczyny specjalistów na razie mogę ogladać jedynie na filmach. Na żywo jeszcze nie trafiłem na dobrych specjalistów.

Wszystkie wyczyny staram się uwiecznić poprzez nagrania foto o kamerą.

Znakomite wyniki osięgneliśmy zakładając czerwony filtr przy nurkowaniach na 20 metrach - na Pipi. Kamera JVC HD spisała się rewelacyjnie.
Największe uznanie filmowe wzbudza film "Coral reef" poprostu odlot . Dla tyc co mają pasję nurkowania totalna rewelacja. Najlepsi specjaliści świata
nagrali film kóry mozna oglądać na okrągło.
Ale zrozumiałem jedno pasjonaci obojątnie w jakiej kategorii - to są ludzie którzy mają swoj mały cudowny świat.
Również pasjonaci HDTV :D
 

PopaY

New member
Bez reklam
Moją pasją jest car-audio i telefony komórkowe :) Mam małą manię w temacie komputerów i za to żona mnie bardzo karci :p
 

norbiATV

New member
Więc i ja opiszę tu swoją pasję.
Rozpoczęła się zupełnie niewinnie jakieś 3 lata temu,gdy postanowiłem że zakupię sobie swojego pierwszego quada.
Po ok. 5-6 miesięcy przeglądania forum atvpolska,ofert z allegro w końcu padł wybór na Yamaha Grizzly 660 z 2004roku. Quadzik fajny - nauczyłem się na nim jeździć,robić strome podjazdy/zjazdy. Jako że grizzlak był już nie pierwszej młodości więc co jakiś czas coś się zepsuło - a że częsci masakrycznie drogie w Polsce więc trzeba było sobie sprowadzać z USA.
Po ok. 1,5 roku jazdy sprzedałem go i od gościa od którego zamawiałem dla siebie i dla moich znajomych częsci z USA zakupiłem w zeszłym roku w czerwcu funkiel nówkę Suzuki KingQuad 750axi.
Suzuki miodzio - rewelacyjny quad w góry -bo właśnie głównie po takim terenie jeżdzę.
Jako że pracę mam dość stresującą to na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie lepszego psychologa(odstresowanie) ,salonu spa (błotko) siłowni (jazda z napedem 4x4 pod prawie pionową górę), itp...
W tym roku planuję z kolegą z którym praktycznie non-stop jeżdzę wypad 2-3 dniowy pod namioty szczytami gór (oczywiście nie szlakami).

Hmm.. z ciekawszych historii - uff- było ich troszkę - może taka:
wjeżdzam grizzlym pod praktycznie pionową górę - blokada diff-lock włączona - jazda kamienisto-ziemnym żlebem - praktycznie koniec podjazdu - pozostaje drapać się jeszcze na jeden cholernie wielki kamień - no powiedzmy wielkości tv32' panoramicznego crt, i ciach koła podbiło do góry, quad stanął demba i leci do tyłu a ja z nim. Na szczęscie jechałem żlebem więc ja znalałem sie w tym żlebie,quad do góry kołami. Kierownica,bagażniki oczywiście maksymalnie zgiete.
Mi spod quada wystawała tylko ręka która i tak była przygnieciona rączką od kierownicy.
Koledzy szybko podbiegli - wyciągneli mnie- rozcięty nos,siniaki na całym ciele i straszliwy ból reki.
Quad oczywiście szybko podreperowany - zrobiliśmy na szczycie tej górki ognisko (kiełbasaki) i dalej w drogę.

Jeżeli ktoś nie jeździł na quadzie - to naprawde polecam właśnie tę forme aktywnego wypoczynku :eek:k:

Może sledziliście relacje z Dakaru,gdzie założyciel ATVPOLSKA - największy portal int. o quadach (w którym nomen-omen jestem moderatorem)-Rafał Sonik zajął 3 miejsce właśnie w rajdzie Dakar! oczywiście kategoria quad! 8)

Pozdrawiam.
Aha w linkach pod moimi postami są filmiki z extremalnej imprezy Nyskie Wyboje 2 i drugi filmik - to takie tam śmiaganie po górach.

Jak kogos zainteresowały moje fotki (załącznik) to jak coś wrzucę jeszczę parę :mrgreen:
 

Attachments

  • d77394ed3c.jpeg
    d77394ed3c.jpeg
    78,6 KB · Wyś: 152
  • dscn2649yh3.jpg
    dscn2649yh3.jpg
    93,3 KB · Wyś: 147
  • egipt2008018rf8.jpg
    egipt2008018rf8.jpg
    266,8 KB · Wyś: 144
  • ba4651188e.jpeg
    ba4651188e.jpeg
    53,6 KB · Wyś: 145
  • b1524977ac.jpeg
    b1524977ac.jpeg
    71,4 KB · Wyś: 162
  • dscn2671rl3.jpg
    dscn2671rl3.jpg
    102,5 KB · Wyś: 147
  • dscn4099en8.jpg
    dscn4099en8.jpg
    84,6 KB · Wyś: 143
  • dscn4056kh5.jpg
    dscn4056kh5.jpg
    82,5 KB · Wyś: 139

Maxavelli

New member
Ja tak jak patio - ASG ;-). Niestety, wiekszosc materialow ze strzelanek czy wiekszych zlotow nawet jak zostaje nagrane dobra kamera to i tak w efekcie laduja na YouTubie. A ja tak chcialbym moc znow przezywac to w Full HD :)!
 

darok

New member
Do norbiatv ,jaki koszt jest takiej zabawy ile trzba by wydać kasy na pojazd itd bo od dawna tak się zastanawiam żona nie pozwala kupić mi motoru więc może quad ,trzeba mieć jakieś uprawnienia na jazde pozdrawiam
 

norbiATV

New member
darok używanego quada kupisz już za mniej więcej 15000tys. (rocznik 2004-2005). za nowego takiego jak ja mam w Polsce trzeba zapłacic na dzień dzisiejszy -oficjalny salon suzuki - ok. 35000tys a za sprowadzonego z USA ok. 27000-28000tys.
Pojazd który sprowadzisz lub kupisz sprowadzonego z usa - rejestrujesz jako pojazd samochodowy "inny" kategoria B.
Mój quad nie jest zarejestrowany - ja zabieram quada na przyczepkę i jadę w góry do kolegi - quad z przyczepki i w teren ;)
Prócz samego quada musisz dokupic sobie jeszcze jakieś pożądne opony terenowe (ok. 1000zł.) wyciągarkę(ok. 1500zł,) osłony spodu (ok.1600zł.) jakąś skrzynkę na przedni bagażnik do której wrzucisz jakieś szpeje (ok. 450zł.) prócz tego jak zamierzasz jeździc po górach to przydadzą się jakieś liny alpinistyczne,karabinki,ósemki,może jakiś gps.
 

Scrappy

New member
Ja podobnie jak kolega wyżej interesuje sie kładami, kiedy dolar kosztował 1,90zł Gryzlaka 400 z USA można było sprowadzić za ok 20tyś zł zajmowała sie tym firma z zakopanego.Teraz ceny tych modeli dochodzą do 28tyś.
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Moja pasja to motoryzacja-miłośnik audi szczególnie doładowanych, wielki fan toyoty supry oraz włoskich supersamochodów:) Ogólnie jestem maniakiem, na siłowni gdy biegam na bieżni oglądam top gear na ipodzie:) W domu sporo katuje youtube-wszelkiego rodzaju filmiki wyścigów równoległych itp.

Druga równie ważna pasja to sprzęt audio/video domowy i ten w samochodzie.
W domu mam już zestaw który zaspokaja moje potrzeby, no powiedzmy że jeszcze bym coś tam zmienił ale to pewnie dopiero po zmianie mieszkania.
W samochodzie jest "gruubo" choć na lato wraz z nowym samochodem będzie nowe audio wideo, jeszcze mocniejsze i jeszcze lepiej przygotowane, tym razem bez kompromisów:)

Wydawałoby się że moje pasje wcale nie są ani wyszukane ani emocjonujące, ale jak sami wiece konkretne audio koi nerwy i relaksuje, dobre wideo cieszy a szybki samochód wgniata w fotel powodując ogromne skoki adrenaliny:)

Osobiście polecam nurkowanie z butlą. Egipt 2008 zapamiętam na długo, takich rybek i roślin nie widziałem nigdy. Super przeżycie, może uda mi się kiedyś wrzucić kilka fotek.

Kiedys bardzo chętnie wybiore się na wspinaczkę tam gdzie pisał kiki:)

A to moje marzenie (foto poniżej), które spełnie w lato:krol:

Widzę że jest kilku maniaków kładowych. W 2010 zamierzam kupić yamahe raptor 660
pozdro
 

Attachments

  • qq.JPG
    qq.JPG
    43,3 KB · Wyś: 84
Ostatnia edycja:

boromirep

New member
A moja to bardziej "duchowa" lubie słuchać muzyki , mam kilkaset płyt a jutro jadę na koncert script for a jester tour , mimo upływu lat bawie się doskonale , tylko fundusze nie pozwalają na wszystkie koncerty jezdzic a ostatnio trochę ich juz jest nawet w naszym kraju .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak jak zapowiadaliśmy za najlepszą relację z własnych pasji i radości przydzielamy za styczniową relację - nagrodę dla norbiATV.
Nagrodą jest płyta dvd ze specjalnymi tematycznymi filmami / dla niektórych może inspiracja i natchnienie /
Wybierz proszę jedną z płyt DVD ze strony:
http://www.audiovideo.com.pl/index.php?cPath=265_289_306
Płytę wyślemy pod wskazany adres. Niektóre filmy oglądałem i jestem w szoku co można uczynić z własnej pasji :D
Gratuluję.

Zapraszamy do kolejnych relacji .


 

norbiATV

New member
Dziękuję bardzo za wyróżnienie. :)
Fajnie jest podzielic się z innymi swoimi pasjami,napisanie treściwego posta okraszonego fajnymi zdjęciami zajmuję hmm.. poł godzinki - moze mniej - dla Ciebie to przyjemnośc pisać o swoich pasjach,a dla kogoś innego może stać się to właśnie inspiracją,natchnieniem do głębszego zapoznania się z tematem.
Jak widać po mojej relacji paru quadowców znalazło się na forum;-) - pozdrawiam wszystkich i zapraszam do poświęcenia paru minutek na napisanie konkretnego posta a nie tylko jaki amplituner kupić pod jbl'e :D

norbi :cool:
 
Do góry