Następca po JVC37P80

Sugar_beet

New member
Witam,

Poszukuję nowego telewizora po wysłużonym JVC 37P80 (poleconym 7lat temu), zdecydowałem się na nowy telewizor bo staruszek ma już 8 lat, odległość od TV się zwiększyła po przeprowadzce i gry na kosnoli nie są już w 720P a 1080P więc chcę przejść na Full HD z HD Ready.
TV ma być głównie do Sportu i Filmów (75%), 25% do gier na Xbox One. Nie interesują mnie wogóle opcje smart tv ani żadne 3D, nie jest to dla mnie priorytetem. Nie chciałbym oglądać też pikselozy na kanałach SD.
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 3,6x4,5
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,2m-3,3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? wprost i odchylenie do 30stopni
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? z boku
7. Jaki masz obecnie telewizor? JVC37P80
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? bardzo ładny obraz :)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? UPC
10 .Jakie urządzenia? XBOX One
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 5h ( w weekendy prawie cały dzień)
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? chyba bez różnicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport (piłka nożna) + filmy
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie szczególnie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 1h dziennie (w weekend 3h dziennie)
16. Preferencje co do marki? Sony słyszałem że ma dobry dźwięk ?
17. Preferencje co do wielkości? zastanawiam się między 45 a 50 cali. Nie wiem czy 50 cali nie będzie za duże. Nie chciałbym oglądać pikselozy na kanałach które nie są w HD.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? smużenie, wolne przełączanie kanałów
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4000PLN
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie musi mieć

HELP!!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z dobrych masz:
- Sony 50 W809
- Philips 50PFH6550
- Panasonic 47AS740

Ale ja brałbym 55" i nie zdominuje.
 

Sugar_beet

New member
Niestety druga połówka nie pozwoli mi na 55 cali :/
Spytam jeszcze czym różni się Sony50W809c od Sony50w755c ? Tylko tym że w tym drugim nie ma 3D?
Ile tak naprawdę Hz jest w matrycach wymienionych przez Ciebie modeli? (Sony, Pan,Phil)
 

Sugar_beet

New member
Dzięki za pomoc :) Wybór padnie na sony tylko jeszcze nie wiem czy na 50w755 czy 50W809
Z tego co mi wiadomo to ten pierwszy jest 800hz a drugi 1000hz, Zastanawiam się czy będzie wielka różnica w tych 200hz. chyba ze sa jeszcze jakies roznice w tych modelach.
 

Sugar_beet

New member
I już byłem zdecydowany na Sony 50W755 ale byłem w sklepie i sprzedawca mi namieszał :/
Podobno Sony serii 7 ma matrycę 50Hz a nie 100Hz jak np 50w809. To prawda?
Pokazano mi też Philipsa 49PuS7170 z ambilightem i z ultraHD które skaluje obraz który jest nawet "tylko" w full HD do Ultra HD więc obraz powinien być lepszy. Kiki i reszta co myslicie o tym Philipsie ? Jest teraz teoretycznie w promo w Media Markt za 4100PLN.Warto dopłacić ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak prawda.

Philips ma extra upscalowanie, dostaniesz znacznie lepszą cenę i kalibrację gratis- jak będziesz niebieski. !
 
Do góry