Następca plazmy Panasonic - jaki model wybrać?

pawex

New member
Witam serdecznie po dłuższej przerwie.
Po 10 latach użytkowania muszę wymienić swój obecny telewizor tj. plazma marki Panasonic TX-P42X20E, na nowy.


Czy możecie mi polecić jakieś solidne modele najlepiej produkcji Panasonic lub Sony o przekątnych ekranu 50''-55'' -w kwocie do 3000 zł. Telewizor będzie użytkowany w średnio nasłonecznionym salonie (odległość między kanapą a ekranem: ok. 3,5 m) w połączeniu z dekoderem C+ (o ile dobrze pamiętam ULTRABOX).

Zależy mi głównie na jakości obrazu (oglądanych filmów, czy też transmisji wydarzeń sportowych -głównie mecze; dostępnych w pakiecie C+), dlatego też nie potrzebuję żadnych dodatkowych bajerów typu: obsługa głosowa, skomplikowane smart TV, czy też system android.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc :)
 

pawex

New member
Jak Panasonic to może TX-58GX830.


Dziękuję bardzo za pomoc. Zastanawiałem się nad tym modelem tylko o mniejszej przekątnej tj. 50'' TX-50GX830E z uwagi na małe dzieci, które często podchodzą zbyt blisko telewizora. Myślę że przesiadka z 42 na 50 i tak będzie dla nas odczuwalna i zawsze kilka stówek zostanie w kieszeni :D

Mam jeszcze pytanie w niektórych sklepach model występuję pod nazwą 810,830E; czy w związku z innym oznaczeniem te modele czymś się różnią ?
 

Zoreusz

New member
Głównie się chyba różnią kształtem podstawki, gdzieś kiedyś czytałem, chyba na tym forum, że jest jeszcze parę różnic, ale to pinezki.
 

janunio

New member
Bez reklam
Na prawie każdym LCD da się uzyskać tzw. obraz "plazmowy".
Zabawa polega stopniowym zbliżaniu się do fatalnych parametrów matryc PDP. Na ekranach LCD zmniejszamy stopniowo jasność i kontrast. Kontrolujemy nasycenia barw.
I tyle ... Pogoń za wysoką jasnością reprodukcji video jest zaprzeczeniem pozyskania fajnych walorów obrazu.
 

pawex

New member
Panowie, dziękuję bardzo za cenne wskazówki :)

830 ma chyba jednak ciut lepsze wyposażenie (teraz nie pamiętam). Sprawdź dokładnie. I jak możesz bierz 58 cali, nie pożałujesz!!!

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/7d5aa80a7

Zmierzyłem dokładną odległość między szafką, a kanapą - wychodzi 2,50 m. Czy to nie za mało dla 58''?

Mam też jeszcze pytanie: czy będzie odczuwalna dla oczu (zwłaszcza w czasie oglądania sportu) częstotliwość odświeżania: 50Hz ? Porównywałem z ciekawości parametry w/w Panasonica z popularnym modelem SONY 55XF9005F, którego częstotliwość odświeżania ekranu wynosi: 100Hz i teraz mam taki dylemat :D
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie jak możesz bierz Sony. Jeżeli nie to z Panasonica też będziesz zadowolony. Co do odległości nie będzie za dużo. Spokojnie możesz brać.
 

pawex

New member
Tak z czystej ciekawości - chodzi o to, że telewizor będzie stał na szafce i może upaść na dziecko? Zawsze można skorzystać z jakiegoś uchwytu lub bezpośredniego umieszczenia na ścianie. :cool:
Tego też się obawiam :D



Dzięki za wyjaśnienie wątpliwości oraz za polecenie w/w modeli. Muszę gdzieś obejrzeć i porównać oba telewizory i dokonać w końcu wyboru. Obie marki są mi znane i nigdy z ich produktami nie miałem żadnych problemów. Na chwilę obecną jestem bardziej zdecydowany na Panasonica, gdyż jest trochę tańszy i jest jeszcze jedna kwestia: przywiązanie do marki hmm... :)



Dziękuję i pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli wejdzie 65" - to brałbym taką wielkość do tej odległości.
Masz extra modele :
TCL 65 E780
Philips 65PUS6704
TCL 65C715
LG 65UN 75003
Sharp 65 BL2
TCL 65 EP680
Philips 58PUS8535.

Brałbym większy i koniecznie z pakietem dodatkowo.
I skorzystaj z programu gdzie sam wybierasz ceny.
 
Do góry