Następca onkyo nr686

Szadek1988

New member
Cześć.
Ponieważ mój ampli onkyo nr686 uległ uszkodzeniu. Szukam następcy w budżecie około 2000zl.
Ampli będzie podłączony pod głośniki 5.1.2 stx electrino i gramofon przez złącze phono.
Mógłby ktoś doradzić jakiś warty uwagi sprzet?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
W tym przedziale cenowym to może Onkyo 696. No chyba, że nie chcesz tej marki. Przyłączam się do pytania kolegi wyżej co się stało z amplitunerem, który posiadasz?
 

Szadek1988

New member
Spalił się. Wraca do amazona, a ja mam podobno otrzymać zwrot gotówki.
Po 20 miesiącach uzywania w trakcie pracy zadymił się i mocno przegrzal. Po ponownym uruchomoeniu iskrzyl w srodku i nadal dymił. Ponown raz już się nie odważyłem go włączać. Ogolnie to z tego powodu w onkyo już nie idę. Strach pomyśleć co mogło sie wydarzyć.
 

mors111

Active member
Bez reklam
X-1600 będzie słabszy mocą , ale niekoniecznie będzie to odczuwalne przy "normalnym" użytkowaniu
 

Szadek1988

New member
A czy Denona AVR-X2600H będzie lepszym wyborem? Widzę że mozna go czasami wyrwac za okolo 2000zl.
Do tych denonow podlacze glosniki atmosowe? I maja zlacze phono?
 

wysio

Member
Bez reklam
W kinie lepiej zagra Onkyo. Denon gra delikatniej, bardziej miękko i lepiej radzi sobie w stereo. Ogólnie dźwięk tych dwóch ampli dość zauważalnie się różni i w sumie wybór powinien opierać się na własnych preferencjach dźwiękowych.
 
Do góry