Nastepca KURO

Wojtas78

New member
Witam

Zastanawiam sie nad wymiana telewizora na wieksza co by pojsc troche z duchem czasui i kupic cos z 4K:)
Obecnie posiadam Kuro 50 cali i rozgladam sie za czyms wiekszym ok 65 cali.
Tv bedzie stal w pomieszczeniu dosc slonecznym, odleglosc od TV okolo 3m, posiadam UPC oraz sporo ogladamy w domu Netflixa.
Po przeczytaniu wielu testow zastanawiam sie nad samsungiem KS 9500 z direct LED, wyczytalem nawet ze w porownaniu z OLEDami na rok 2016 wygrywa.Obecnie ten tv jest do kupienie ponizej 10 tys zl wiec albo 65" direct led albo 55 cali OLED.
Generalnie to nie spieszy mi sie jakos specjalnie z wymiana ale sami wiecie jak to jest - od czasu do czasu chcialo by sie miec jakis nowy sprzecik w domu:)
Ciekawi mnie wasze zdanie na ten temat, co byscie doradzili??
Pozdrawiam
Wojtek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak Cie się nie śpieszy to wejdą modele Z Quantum Dot w specjalnych cenach.
Jaką masz odległość od ekranu ?
 

FoX88

New member
Witam

Zastanawiam sie nad wymiana telewizora na wieksza co by pojsc troche z duchem czasui i kupic cos z 4K:)
Obecnie posiadam Kuro 50 cali i rozgladam sie za czyms wiekszym ok 65 cali.
Tv bedzie stal w pomieszczeniu dosc slonecznym, odleglosc od TV okolo 3m, posiadam UPC oraz sporo ogladamy w domu Netflixa.
Po przeczytaniu wielu testow zastanawiam sie nad samsungiem KS 9500 z direct LED, wyczytalem nawet ze w porownaniu z OLEDami na rok 2016 wygrywa.Obecnie ten tv jest do kupienie ponizej 10 tys zl wiec albo 65" direct led albo 55 cali OLED.
Generalnie to nie spieszy mi sie jakos specjalnie z wymiana ale sami wiecie jak to jest - od czasu do czasu chcialo by sie miec jakis nowy sprzecik w domu:)
Ciekawi mnie wasze zdanie na ten temat, co byscie doradzili??
Pozdrawiam
Wojtek

Co do tej wygranej, to zapewne chodzi o HDR i tam wygrana KS9500 z OLEDem z tamtego roku i innymi TV:
Samsung KS9500 Voted as Best TV for HDR in Public Shootout

W całkowitej ciemności OLED będzie lepszy, bo mimo, że KS9500 to FALD ze 120 strefami wygaszania, to nadal LCD LED i w paru miejscach będzie lekkie halo. Co innego jeśli w pokoju i tak będzie oświetlenie jakieś, wtedy ta zaleta OLEDa maleje, a KS9500 ma lepszą obróbkę słabego sygnału od OLEDów na tamten rok i lepszy system upłynniający.

Jeśli OLED jednak, to na tym etapie moim zdaniem nowe modele (np. C7), w B6 już bym się nie pakował, LG sporo poprawiło.
 

Wojtas78

New member
Kiki odleglosc do ekranu ok 3 m. Tak jak pisalem nie spieszy mi sie specjalnie - KURO jeszcze calkiem sobie niezle radzi(zreszta zakupiony u Ciebie):) A ta seria Z to bedzie tez samsunga i jakie ceny przewidujesz bo gorny pułap to 10 tysi??

FoX88 dzieki za interesowanie tematem. Wiesz OLED na 17 rok pewnie i dobry ale tez i drogi, na chwile obecna cena za 65 cali seri C to wydatek okolo 20 tysiecy:) natomiast samsunga mozna miec za mniej niz 10 tysi:).
Poczytalem o samsungach na 17 rok i generalnie najwyzszy model na 17 rok przegral z 9500 glownie za sprawa braku direct LED.
Inna sprawa jest czy bede widzial znaczacy wzrost jakosci w porownaniu do KURO. Generalnie zmiana wiaze sie glownie z wielkoscia TV wiec tylko 65 cali wchodzi w gre bo wiekszy to juz by byla przesada :)Postaram sie gdzies poszukac 9500 na zywo i jak "uzeknie mnie jego historia" to kto wie:)
Moze sa tu na forum uzytkownicy tego modelu i moga podzielic sie swoimi doswiadczeniami z jego uzytkowaniem.

Pozdrawiam
 

hennepin78

New member
Co do tej wygranej, to zapewne chodzi o HDR i tam wygrana KS9500 z OLEDem z tamtego roku i innymi TV:
Samsung KS9500 Voted as Best TV for HDR in Public Shootout

W całkowitej ciemności OLED będzie lepszy, bo mimo, że KS9500 to FALD ze 120 strefami wygaszania, to nadal LCD LED i w paru miejscach będzie lekkie halo. Co innego jeśli w pokoju i tak będzie oświetlenie jakieś, wtedy ta zaleta OLEDa maleje, a KS9500 ma lepszą obróbkę słabego sygnału od OLEDów na tamten rok i lepszy system upłynniający.

Jeśli OLED jednak, to na tym etapie moim zdaniem nowe modele (np. C7), w B6 już bym się nie pakował, LG sporo poprawiło.


150 stref :)
Posiadam ten TV i jestem nim zachwycony, zmieniłem KS7500 na KS9500 i jest bajka, obraz piękny, FALD robi kolosalną różnicę, fantastyczna czerń i efekt HDR robi olbrzymie wrażenie.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym jeszcze poczekał. Wejdą jeszcze extra nowe modele innych firm koniec wakacji.
Czas gra na Twoją korzyść.
 

Wojtas78

New member
Witam
Długo się zastanawiałem nad TV i wybór padł na 65 cali chociaż KIKI zaproponował oleda 55 cali na bardzo dobrych warunkach:)
Ze wszystkich obejrzanych zawęziłem wybór do 2 wydaje mi się najlepszych mieszczących się założonej cenie:
1 Sony 9005 i 5 lat gwarancji.
2. Samsung 9500 i 4 lata gwarancji.

Wiele czytałem o obu tych tych tv i ciężki wybór.
Oba dobre i napewno z każdego z nich bede zadowolony.Co byście wybrali, no chyba ze jest jakiś model lepszy od wyżej wymienionej dwójki:)
Pozdrawiam
Wojtas
 

sodalit1990

New member
Witam

Zastanawiam sie nad wymiana telewizora na wieksza co by pojsc troche z duchem czasui i kupic cos z 4K:)
Obecnie posiadam Kuro 50 cali i rozgladam sie za czyms wiekszym ok 65 cali.
Tv bedzie stal w pomieszczeniu dosc slonecznym, odleglosc od TV okolo 3m, posiadam UPC oraz sporo ogladamy w domu Netflixa.
Po przeczytaniu wielu testow zastanawiam sie nad samsungiem KS 9500 z direct LED, wyczytalem nawet ze w porownaniu z OLEDami na rok 2016 wygrywa.Obecnie ten tv jest do kupienie ponizej 10 tys zl wiec albo 65" direct led albo 55 cali OLED.
Generalnie to nie spieszy mi sie jakos specjalnie z wymiana ale sami wiecie jak to jest - od czasu do czasu chcialo by sie miec jakis nowy sprzecik w domu:)
Ciekawi mnie wasze zdanie na ten temat, co byscie doradzili??
Pozdrawiam
Wojtek

Masz plazme Pioneera to najlepiej wymienić na coś równie dobrego .Równie dobry tylko OLED LG, Panasonic , Sony.
Qled samsunga to przecież lcd w nowym wydaniu.Zdecydowanie nie warto.
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Witam
Długo się zastanawiałem nad TV i wybór padł na 65 cali chociaż KIKI zaproponował oleda 55 cali na bardzo dobrych warunkach:)
Ze wszystkich obejrzanych zawęziłem wybór do 2 wydaje mi się najlepszych mieszczących się założonej cenie:
1 Sony 9005 i 5 lat gwarancji.
2. Samsung 9500 i 4 lata gwarancji.

Wiele czytałem o obu tych tych tv i ciężki wybór.
Oba dobre i napewno z każdego z nich bede zadowolony.Co byście wybrali, no chyba ze jest jakiś model lepszy od wyżej wymienionej dwójki:)
Pozdrawiam
Wojtas

SONY ma 5 razy mniej stref wygaszania w porównaniu do Samsunga , więc w samsungu powinna być
lepsza czerń i lepsze wygaszanie przy seansach nocnych.
Jeśli nie przeszkadza Ci zakrzywiony ekran bym brał Samsunga , w Samsungu też trochę lepszy HDR
 

solfa

New member
Bez reklam
Miałem taki sam dylemat. Po plazmie ciężko coś było wybrać. Wybrałem Samsunga KS9500 . Chodził mi pogłowie jeszcze oled B6 ale cena była wyższa sporo a jakość obrazu dla mnie taka sama. Jestem mega zadowolony. Ja w całkowitej ciemnośći tv nie oglądam ale tutaj zrobiłem test czerni w całkowitym zaciemnieniu(dla mnie czerń extra-mogę Ci zdjęcia albo filmik wysłać na priv) . Reszta w tym tv jest imponująca, zachwyca.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnica na korzyść Oleda jest duża.
Jest on bezpośrednim następcą plazmy i to bez kompromisów.
 
Do góry