Naprawiać czu kupić nowy amplituner

janist

New member
Witam.
Poradźcie proszę.
Mam wzmacniacz Harman Kardon BDS570 i głośniki HKTS 60. Sprzęt ma 4 lata.
Ze wzmacniacza od dawna jestem niezadowolony. Wentylator doprowadzał mnie do szału, został wymieniony i był akceptowalny ale i tak byłem w stanie go usłyszeć.
Zintegrowany odtwarzacz blue ray po dość krótkim czasie przestał działać. Został naprawiony na gwarancji i naprawa polegała na wyczyszczeniu. Nawiasem mówiąc serwis stwierdził, ze to normalne i właściwie nie musiał uwzględniać gwarancji! Po jakimś czasie zdechł znowu a ja wolałem korzystać z PS niż się boksować z serwisem.
Przez długi czas był spokój a wczoraj wzmacniacz zdechł. Najpierw zaczął przerywać dźwięk a potem zamilkł. Po wyłączeniu i włączeniu pokazuje tylko "power ON Harman/Kardon".
No i teraz pytanie co zrobić. Jaka potencjalnie może być przyczyna awarii i jak kosztowne może być jej usunięcie? Wiem, że to może trudno ustalić ale może coś można powiedzieć.
Opcja druga to kupno nowego. I tu pojawia się pytanie jaki. Chciałbym,żeby dźwięk nie był gorszy. Chciałbym, żeby nie miał wentylatora. Potrzebowałbym też USB WiFi i BT oraz, nie wiem jak to się nazywa, mikrofon do ustawienia głośników. Ewentualnie jakieś inne bajery:).
Podpowiecie coś, proszę?
 

pantomima

Banned
Hej .
Mialem podobne problemy co Ty z ampli jakis czas temu .
Dokladnie chodzilo a naped BR- nie sczytywal plytek a ze byl juz po gwarancji to sam musialem przecyscic soczewke .
Od tamtej pory wszystko gra ale przyznam ze strachem oblecialem na info ze czesciowo u Ciebie zaczelo sie wszystko sypac ;). Oj , moze nie strachem ale jestem delikatnie zdegustowany .

Wiesz , troszke dziwnie pytasz ...
Widzisz co sie dzieje , w jakim stanie jest ampli .
Oszacuj straty , kwity jakie jestes w stanie przeznaczyc na nowy ampli i jazda :)

Ja akurat zbytnio sie nie przejmuje na wypadek przyszlej awarii , po wakacjach mam w planie zakup nowego kina tak ze jak ampli wytrzyma jeszcze kilka miesiecy to bede zadowolony .
Swoja droga to juz drugi przypadek kiedy Bds 570 szwankuje .
Cos jest na rzeczy ;(
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja osobiście jakby amplituner po 4 latach wysiadł to bym już nie kupił drugiego amplitunera tej firmy ... co do samego wiatraka ja mam w amplitunerze i naprawdę kiedy coś leci, a włączy się wiatrak jest on nie słyszalny dla oglądających..
natomiast co do firmy to proponuje samemu iść do dobrego sklepu gdzie maja kilka marek i sobie posłuchać , bo na forum każdy zaproponuje to co osobiście lubi, a to nie musi Tobie pasować.. kupować amplituner wyłącznie poprzez opinie innych to nie porozumienie, a kupowanie w ciemno amplitunera czy tez generalnie elektroniki to głupota - oczywiście wg mnie. . proponuje posłuchać.
 

janist

New member
Hej .


Wiesz , troszke dziwnie pytasz ...
Widzisz co sie dzieje , w jakim stanie jest ampli .
Oszacuj straty , kwity jakie jestes w stanie przeznaczyc na nowy ampli i jazda :)


(


Z wiekiem człowiek staje się wygodny. Mogłem do BR używać Playstation to używałem. A że nie za często potrzebuję to OK. Hałas wentylatora był akceptowalny, tzn. słyszałem go wtedy kiedy się na tym skupiłem, to też OK. Przestał działać kanał zwrotny audio (być może w TV) to kupiłem kabel optyczny i też OK. No ale jak juz nie działa nić to muszę coś zrobić.

Co do nowego to właśnie nie chcę definiować kasy. Raczej chciałbym wiedieć ile trzeba wydać, żeby mieć mieć dziwięk tej samej klasy i wtedy zadecydować czy chcę tyle wydać czy nie. Dodatkowo jak pisałem warto by było mieć Wifi i BT.
 

pantomima

Banned
Kwestia tego co padnie i czy zabrudzenie soczewki mozna uznac za awarie.
W moim przypadku naped zaczal swirowac po niespelna 3 latach uzytkowania , tyle tylko ze naped nie byl mocno uzytkowany wiec to troche dziwne .

Z kolei gdyby amplituner zaczal mi sie sypac po 4 latach to nie bawil bym sie juz w naprawe a kupil zwyczajnie nowy .
 

janist

New member
Można też kupić, odsłuchać w warunkach domowych na swoich głośnikach i w swoim pokoju i odesłać w razie jakby co. Zresztą chyba nie mam aż tak wrażliwego ucha. Obecny zestaw kupiłem bazując na opiniach i jakość dźwięku mi odpowiada. Poza tym to chyba, nie zjedzcie mnie, głośniki maja większy wpływ. Choć nawet ja zorientuje się w różnicy z innymi wzmacniaczami.
 

pantomima

Banned
Z wiekiem człowiek staje się wygodny. Mogłem do BR używać Playstation to używałem. A że nie za często potrzebuję to OK. Hałas wentylatora był akceptowalny, tzn. słyszałem go wtedy kiedy się na tym skupiłem, to też OK. Przestał działać kanał zwrotny audio (być może w TV) to kupiłem kabel optyczny i też OK. No ale jak juz nie działa nić to muszę coś zrobić.

Co do nowego to właśnie nie chcę definiować kasy. Raczej chciałbym wiedieć ile trzeba wydać, żeby mieć mieć dziwięk tej samej klasy i wtedy zadecydować czy chcę tyle wydać czy nie. Dodatkowo jak pisałem warto by było mieć Wifi i BT.


Jezeli chcesz miec dzwiek tej samej klasy ,ampli o podobnych parametrach , w zasadzie o identycznych +Wifi to masz HK Bds 880 .
To samo co 570 plus jakies bajery ;) (chyba 880- mozliwe ze pomylilem cyferki ).
 

Henry

Active member
Bez reklam
Kup normalny amplituner + odtwarzacz, głośniki na początek już masz, zresztą player w postaci PS również.... jakoś nie mam zaufania do sprzętów all in one, padnie player i całość do kitu.

ps, a po co dwa takie same wątki?
Napisz do admina o usuniecie jednego z nich.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Masz dobry kontakt z serwisem to ich podpytaj i opyl jak Ci nie leży. Przez jakiś czas miałem w domu BDS i nie sprawiał problemów.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
O tym myślę właśnie. Co powiecie na yamaha rx-v479?

P.S. Do admina już napisałem.

Dlatego ja nie jestem fanem zintegrowanych rozwiązań tzn. blu + ampl.

Luknij też na Marantza NR 1506. Pewnie niedługo będą wyprzedaże bo będzie nowy nowej 1507. Jest jeszcze Denon AVR-X1200.
 

janist

New member
Dlatego ja nie jestem fanem zintegrowanych rozwiązań tzn. blu + ampl.

Luknij też na Marantza NR 1506. Pewnie niedługo będą wyprzedaże bo będzie nowy nowej 1507. Jest jeszcze Denon AVR-X1200.

Dzięki za odpowiedź. Marantz troche drozszy i nie wdać czy ma wentylator. Denon wyglada OK natomiast jet 7.2. Wybaczcie, jestem lajkonikiem, czy notmalnie jest problem, żeby do takiego wzmacniacza podłączyć zestaw 5.1. W opisie Denona jest, że zawiera jakąś specjalną technologię żeby podłączyć 5.1.2. Czy jest jakaś różnica między 5.1 a 5.1.2?

Jeśli nie potrzebuję to niekoniecznie chciałbym kupować wzmacniacz 7.2 i dodatkowo za to płacić. Czy ktoś mógłby sie wypowiedzieć o tej Yamasze ewentualnie polecić inny fajny 5.2?
 
Do góry