Naprawa czy nowy TV?

Bleach

New member
Witam,

Uszkodziłem TV PANASONIC LED TX-50EX700E (pęknięta matryca, czarny ekran).
Mam na niego gwarancję i proponują mi ~1900zł odszkodowania i zwrot telewizora albo naprawę.


Zastanawiam się czy teraz w tych lub bardzo podobnych pieniądzach +/- 500zł znajdę coś zdecydowanie lepszego, czy lepiej zdecydować się na naprawę w ramach gwarancji?


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ~10m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ~0.6-0.8m / 3m traktuje to jako tv/monitor od paru lat i jestem zadowolony.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? na codzień 1/2, raz na miesiąc/dwa może z 6-8
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Głownie prosto
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać na biurku
6. Jak słońce świeci w pokoju? tv pod ścianą południową nigdy bezpośrednio nie pada na niego światło , okna w mieszkaniu od strony wschodniej i południowej
7. Jaki masz obecnie telewizor? PANASONIC LED TX-50EX700E
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Wifi, smart tv, udostępnianie yt z telefonu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? tylko HDMI z pc
10 .Jakie urządzenia? głośniki
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 8-10h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? traktuje go jako monitor do pc, wieczorem czasem obejrzę czasem jakiś film.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Netflix, Filmy, Youtube
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie na tv
15. Czy zamierzasz grać w gry? czasem
16. Preferencje co do marki? żadne, chociaż ten Panasonic mi pasował ,ale to był mój 1 tv więc nie mam porównania.
17. Preferencje co do wielkości? 50 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? nie wiem
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? filmy wieczorami z 2x w tygodniu, w dzień pracuję i traktuje go jako monitor.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2500
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Rzadko.
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? tylko netflix/youtube, raz na tydzień
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym brał odszkodowanie.
Kupisz w tej klasie znacznie lepsze modele :
- Philips 50PUS8535
- LG 49Nano 863
 

Bleach

New member
Dzięki za odpowiedź.
Do 2500zł brałbym tylko jeśli różnica byłaby naprawdę drastyczna. Coś w okolicach 2000-2200zł na jakiś promkach sensownego znajdę czy to wtedy będzie poziom mojego starego TV? Opłaca się żeby mi wysyłali ten stary TV jeśli wezmę odszkodowanie? Ktokolwiek kupuje takie rzeczy, czy to bezwartościowy złom?

Co myślicie o np. :
PANASONIC TX-50HX810
QLED HISENSE 50U7QF
Philips 50PUS7805
Panasonic TX-50HX800

Szczerze chyba najbardziej chciałbym ustrzelić coś na jakiejś promce, jakieś wyprzedaże modeli albo końcówki serii.
Są jeszcze jakieś modele godne uwagi z tych co wymieniłeś bliżej 2000zł które i tak będą lepsze od tego TV co miałem?
 
Ostatnia edycja:

Medvet2

New member
Dzięki za odpowiedź.
Do 2500zł brałbym tylko jeśli różnica byłaby naprawdę drastyczna. Coś w okolicach 2000-2200zł na jakiś promkach sensownego znajdę czy to wtedy będzie poziom mojego starego TV? Opłaca się żeby mi wysyłali ten stary TV jeśli wezmę odszkodowanie? Ktokolwiek kupuje takie rzeczy, czy to bezwartościowy złom?

Co myślicie o np. :
PANASONIC TX-50HX810
QLED HISENSE 50U7QF
Philips 50PUS7805
Panasonic TX-50HX800

Szczerze chyba najbardziej chciałbym ustrzelić coś na jakiejś promce, jakieś wyprzedaże modeli albo końcówki serii.
Są jeszcze jakieś modele godne uwagi z tych co wymieniłeś bliżej 2000zł które i tak będą lepsze od tego TV co miałem?

Dzień dobry.
Jak zajmowałem się serwisem TV to kupowałem takie tv. Zawsze są to oryginalne części. Przedzwoń po lokalnych serwisach rtv. Może ktoś kupi ( za maks. 200 zł ).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W tej klasie masz już 50PUS8535 .
Jak będziesz niebieski to masz dodatkowo z pakietem.
 
Do góry