Napisy w plikach m2ts

pumik

New member
Witam,
Wmuxowałem napisy do pliku m2ts z niemiecką ścieżką dźwiękową. Po podłączeniu dysku, na który zgrałem film, do odtwarzacza Philips, okazało się, że nie mogę " wywołać" napisów. Robiłem wszystko to, co znalazłem w google. Demuxowałem, muxowałem, przerabiałem w MKVGuid. I lipa. Próbowałem przerobić napisy .sup do srt ale nie ma w nich polskich znaków. Może ktoś zna problem i poradził sobie.


Pozdrawiam
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Witam.
Nie wiem, kolego, co i jak robiłeś, ale do tego co chcesz zrobić wystarczy jeden program – tsMuxeR. I po problemie. ;) MKVGuid, jak nazwa wskazuje jest dla plików mkv. Jeżeli napisy, poza tym że są prawidłowe, do tej wersji filmu i mają rozszerzenie *srt, to nie zmieniamy ich na inne! Program sam zamieni je na *sup.
 

pumik

New member
Dzięki za odpowiedź. W tsMuxer wydobyłem polskie napisy z filmu w formacie AVCHD. Napisy były w formacie sup. Dodałem je w do filmu z niemiecką scieżką dźwiękową. Wmuxkowane prawidłowo. Zrzuciłem film na twardy dysk i podłączyłęm pod odtwarzacz Blu Ray Philips. Uruchomiłem film i chciałem włączyć napisy i tutaj pojawia się problem. Napisów brak. Nie można nic uruchomić.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
W czym może tkwić problem, to można tylko zgadywać. Robiłem różne rzeczy z napisami i nie miałem problemów. Co do formatu AVCHD, to nie wiem, czy może mieć to znaczenie. Nigdy nie pracowałem z tym formatem, więc nie bardzo jestem w stanie Ci pomóc. Zawsze były to czyste Blu-raye. Może zbędne pytanie ale czy plik, który zrobiłeś, działa na PC? Chodzi o wybór napisów.

Kiedyś napisałem coś takiego: http://www.hdtv.com.pl/forum/blu-ray/112447-poradnik-jak-dodac-napisy-do-bd-zachowujac-menu-plyty.html Nie ma już tego w Sieci. Niemniej jednak piszą do mnie ludzie, aby wysłać im poradnik. Może koledze również do czegoś będzie pomocny, choćby dla testu, jeśli kolega będzie zainteresowany. Na początek zrobiłbym próbę z płytą blu-ray, jak w poradniku i sprawdził efekt, właśnie na Philipsie. Być może temu Philipsowi coś nie pasuje?
 

pumik

New member
Popróbuje na płytach Blu Ray w tym tyg. Odtwarzacz do laptopa jest w drodze. Póki co napisy na laptopie są widoczne. Z tego co pamiętam, na moim poprzednim odtwarzaczu , Samsungu, też był ten sam problem. Problem znikał, gdy do folderu z plikiem m2ts dodawałem osobno napisy srt. Tu ten problem też znika , gdy napisy są osobno. Gdybym mógł przerobić napisy z sup na srt, to nie szukał bym rozwiązania problemu. Jak już znalazłem program do przerabiania napisów, to okazało się, że muszę program "nauczyć" polskich liter. Szczerze- nie chciało mi się poprawiać 12000 linijek.


potem poczytam poradnik Kolegi. Póki co dzięki za próbę rozwiązania problemu.


Pozdrawiam
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Witam.
Dziwne, że napisy są widoczne z oddzielnego pliku, a po wmuxowaniu już nie. Nigdy nie miałem takich problemów.
Jeśli już konwersja napisów, to warto użyć programu Suptitle Edit.

Co do poradnika, to musiałbym go Koledze przesłać na PW, jeśli jest taka potrzeba. Bo jak pisałem, w Sieci już tego nie ma.
 
Jestem właśnie na etapie konwersji wszystkich moich filmów z iso do m2ts ze względu na zakup Oppo. Przerobiłem na razie z 30 filmów i w dwóch miałem ten sam problem (Air America,Byliśmy żołnierzami). Napisy w folderze były ok ale wmuksowane do m2ts już nie, dziwne jest to że jak zrobiłem mkv z tego samego wyjściowego pliku to jest ok. Robię według tego opisu:
How to rip a Blu-ray disc and remux it to MKV
Normalnie dochodzę to punktu nr 4 (m2ts a nie demux) jak mam problem to robię całość.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Witam.
To zupełnie tak jak ja. W tej chwili 6,5 TB danych na dyskach 2,5” USB 3. Nie mam filmów wymienionych przez Kolegę. Ale chętnie bym się nimi „pobawił”. ;)

Temat rzeka. Swoja drogą, nie bardzo rozumie „histerię” z powodu braku możliwości odtwarzania ISO. Robiąc np. pełną kopię, zapisuje ją jako folder gdzie jest pełna struktura płyty z pełną jej obsługą. Folder odtwarzam bez problemu na swym CA 751BD przez USB. Ale. No właśnie. Twórcy urządzeń obudzili się i poszli dalej. Widząc, że zablokowanie ISO nic nie zmieniło, zaczynają blokować możliwość odtwarzania już nie tylko folderów BDMV, ale i pojedynczych plików np. m2ts. Oczywiście nie dotyczy to PC. Pisałem o tym na forum.

Tak się zastanawiam, czy na forum nie założyć wątku poświęconego tematyce przegrywania płyt. NIE MYLIĆ Z PIRACTWEM. Można by było dzielić się swoimi doświadczeniami i pomocą innym. Temat na pewno byłby oblegany. Ale może podpadłbym Adminowi, za niezrozumienie intencji. ;)
Pozdrawiam.
 
Do góry