Napisy w Philips 7007

mikolo6

New member
Witam. Posiadam TV z serii 7007 i nadal po tak wielu aktualizacjach nie mogę obejrzeć filmu z napisami gdyż: po pierwsze nie wyświetla polskich znaków, po drugie wielkość napisów jest bardzo mała. Czy istnieje możliwość aby te dwa mankamenty zmienić? Przecież moje stare dvd dawało sobie z tym radę i to też firmy Philips.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Witam. Posiadam TV z serii 7007 i nadal po tak wielu aktualizacjach nie mogę obejrzeć filmu z napisami gdyż: po pierwsze nie wyświetla polskich znaków, po drugie wielkość napisów jest bardzo mała. Czy istnieje możliwość aby te dwa mankamenty zmienić? Przecież moje stare dvd dawało sobie z tym radę i to też firmy Philips.

Ten link powinien Ci pomóc.
Screenr - Lizarazu: Instrukcja jak konwertować napisy z formatu TXT do SRT obsługiwanego przez telewizory Philips 2011/2012
 

strzala

Member
Witam. Posiadam TV z serii 7007 i nadal po tak wielu aktualizacjach nie mogę obejrzeć filmu z napisami gdyż: po pierwsze nie wyświetla polskich znaków, po drugie wielkość napisów jest bardzo mała. Czy istnieje możliwość aby te dwa mankamenty zmienić? Przecież moje stare dvd dawało sobie z tym radę i to też firmy Philips.

Ja w 8007 mam polskie znaki. W opcjach w tym samym menu co włączanie napisów jest też coś takiego jak zestaw znaków. Wybieram tam Europa Środkowa i wszystko działa jak trzeba. Tę opcję włącza się raz na zawsze, nie tak jak na przykład wyświetlanie napisów w filmie, które za każdym razem trzeba uaktywniać od nowa. Napisy może nie są duże, ale na TV 46 cali oglądanym z odległości 2,5 metra nie mam problemów z ich odczytywaniem.
 

mikolo6

New member
Faktycznie ta zmiana pomogła i napisy mają już polskie znaki. Jedyne to ta wielkość bo na moim 40 calowym to szału nie ma, ale może Philips coś z tym zrobi. I jeszcze jedno, napisów txt nie czyta? Bynajmniej u mnie ich nie widzi.
 

wysek

New member
pytanie identyczne... mam philips serii 7100 i napisy w txt raz są wyświetlane.. raz nie.. tzn. włączam film napisy są niepoprawne, po czym cofam do połowy i napisów już nie ma.
O co chodzi? Telewizor bez akutalizacji

p.s.
próbowałem inne formaty, też z problemami.
 
Do góry