napisy w filmach z dysku sieciowego - MU7072

mnemonic

New member
Ale napisy masz w osobnych plikach txt lub srt? U mnie Windows 10 + dysk USB + twonky media 8 i lipa, nie czyta napisów. Jak będę mieć chwilę sprawdze czy działa na servio

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

andrzeej

Member
Nie przez USB a przez sieć lokalną.
Jest to tzw dysk sieciowy - mała skrzyneczka z dyskiem twardym i systemem na Linux (zazwyczaj), która to skrzyneczka udostępnia dysk zewnętrzym urządzeniom.
DLNA jest to tzw serwer mediów (oprogramowanie np. Twonky) - na tym dysku w specjalnych katalogach umieścić można muzykę, zdjęcia lub filmy. TV widzi to jako inne źródło sygnału. I na TV widać udostępnione media.

A jak go masz wpietego w sieć? Kablem sieciowym czy jak? Drugie pytanie dla mnie istotne czy przechodzi w stan uśpienia gdy nie jest używany? Korzystam z dysku sporadycznie i nie chce by kręcił się cały czas.
 
Ostatnia edycja:

javai

New member
Napisy w formacie SRT, txt są chyba nie obsługiwane.
Dysk WD My Book Live jest wpięty w sieć po kabelku RJ45.
U mnie się usypia bez problemu.
 

Dark0

New member
U mnie w 55MU7052 napisy są poprawnie czytane z DLNA dysk WD My Book i Twonky v8.4.

Można wiedzieć kiedy kupiłeś ten dysk? Czy Twonky w wersji 8.4 był tam zainstalowany domyślnie, czy może WD udostępniło update? A może aktualizowałeś samodzielnie?

Z informacji od WD wynika, że aktualna wersja Twonky dla WD My Cloud to 7.2.9. Wygląda na to, że nie obsługuje ona w pełni telewizorów UHD od SAMSUNGa. Na moje oko, aby streamować napisy na te telewizory trzeba by zaktualizować serwer do 8.*, ale żeby to zrobić trzeba ingerować w firmware od WD (część plików Twonky jest chronionych przed zapisem), co skutkuje utratą gwarancji. Dodatkowo należy wykupić licencję na Twonky (~80 PLN).
 
Ostatnia edycja:

javai

New member
Można wiedzieć kiedy kupiłeś ten dysk? Czy Twonky w wersji 8.4 był tam zainstalowany domyślnie, czy może WD udostępniło update? A może aktualizowałeś samodzielnie?

Z informacji od WD wynika, że aktualna wersja Twonky dla WD My Cloud to 7.2.9. Wygląda na to, że nie obsługuje ona w pełni telewizorów UHD od SAMSUNGa. Na moje oko, aby streamować napisy na te telewizory trzeba by zaktualizować serwer do 8.*, ale żeby to zrobić trzeba ingerować w firmware od WD (część plików Twonky jest chronionych przed zapisem), co skutkuje utratą gwarancji. Dodatkowo należy wykupić licencję na Twonky (~80 PLN).
Dysk ma kilka lat i ja kilka lat temu zakupiłem licencje Twonky w wersji 7. Wtedy miałem TV LG który nie odtwarzał napisów z zainstalowanego domyślnie Twonky 5, dlatego kupiłem pełną licencję. I już 3 razy aktualizowałem samo Twonky, ostatnio właśnie do wersji 8.4. Aktualizacje są w ramach wcześniej zakupionej licencji.
 

mygen

Member
Ja mam ten sam problem ale w telewizorze marki TCL. Z dysku sieciowego nie czyta napisów. Z dysku usb/pendrive podpiętego do TCL-a napisy odtwarza.

Nawet jak wmuksuje napisy i zapodam film z wmuksowanymi to też ich nie czyta - z dysku sieciowego oczywiście.

Nie wiem czy akurat tutaj winowajcą nie będzie samo DLNA i certyfikat to co jest wgrane w tv. Z tego może wynikać fakt nie czytania napisów.

Na zakończenie dodam, że w starym samsungu 46ES6800 bez problemu czyta napisy z dysku tego samego dysku sieciowego.

Pozdraiwam
 
Do góry