napisy w filmach z dysku sieciowego - MU7072

doradca87

New member
Witam
Mam pewien problem a mianowicie :
w stary TV Samsung Smart miałem połączenie sieciowe z dyskiem WD My Cloud 3TB - służył jako bilbioteka filmów itp - wszystko chodziło mega fajnie łącznie z napisami.

Obecnie przesiadka na 55MU7072T i maskara :
po DLNA dysk jest odrazu widoczny dla TV filmy chodzą mega dobrze ale nie mogę odtworzyć ich z napisami które są niewidoczne dla TV.
Oczywiscie napisy są w 2 formatach .txt oraz .srt i nazywaja sie tak samo jak plik video.
Próbowałem wszystkiego i nic nie pomaga
plis ma ktos jakis pomysł :)
 

czarek46

Banned
Moja rada pobierac pliki mkv z muxowanymi napisami i lektorem ,,,, jest tego od cholery np. na exsites.pl , kopiować na pendriva i jazda ,,,, nawet pliki 50 gb 4K UHD dzaiałają idealnie . Albo jak wolisz po DLNA ale z wgranymi napisami czy lektorem ....osobne pliki txt, srt ..... kto w tych czasach pierdzieli się w ten sposób
 

doradca87

New member
chodzi o to, że mam już biblioteke FHD i UHD ale bez wgranych napisów - nie mam zamiaru teraz tego zmieniać i na nowo pobierać pliki.
Sęk w tym, iż na starych modelach działało to bez zarzutu,a tu nie da rady za żadne skarby
 

andrzeej

Member
Udało Ci się rozwiązać problem z napisami.? Ja posiadam telewizor ks 7500 i też nie widzi napisów.... Jestem strasznie zawiedziony tym....
 
Ostatnia edycja:

wucash

Active member
Bez reklam
Też posiadam WD 3TB MC ale przyznam, że nie bawię się już od dłuższego czasu z odrębnymi napisami. Tylko ściagam wmuxowane albo wmuxowuję sam przez Mkvmerge. Zrobiłem tak z całą biblioteką starych filmów Woody Allena - jeden film to 30-60 sekund a więc nie trwa to długo. Zarówno TV jak i BR widzą dysk i wszystko bez probemu włącznie z wyborem wersji językowej, jak i wersji audio. Przetestuje z ciekawości czy tv widzi odrębne napisy....
 

andrzeej

Member
Hmm jest to jakieś doraźne rozwiązanie ale to dodatkowa czynność. Wychodzę z założenia że życie trzeba sobie ułatwić. Mam jeszcze pytanie czy gdy kończysz oglądać jakiś film i potem wracasz do tego samego filmu to zaczyna w miejscu co ostatnio zakończyłeś? Bo u mnie rozpoczyna od nowa..
Edit. Sprawdziłem teraz na starym tv to samsung f6400 i tam napisy bez problemu odtwarza. Jeszcze jedno mnie nurtuje w oprogramowaniu mam włączone aby dysk przechodził w stan uśpienia a w rzeczywistości pracuje cały czas. Też tak masz.?
 
Ostatnia edycja:

Dark0

New member
Mam dokładnie ten sam objaw w MU7042 w połączeniu z WD MyCloud 2TB. Napisy w formacie SRT są odtwarzane z pendrive'a podpiętego bezpośrednio pod telewizor. Te same napisy nie wyświetlają się, gdy film jest steam'owany przez DLNA.

Czyżby seria MU nie obsługiwała napisów w stream'ingu?
 

javai

New member
Czy udało się z tymi napisami?
Zastanawiałem się nad tym modelem samsunga i to mnie martwi.
Obecny LG czyta z mojego NAS po DLNA.
Z Sony na Android TV też nie ma problemu.

Może problem jest z samym serwerem DLNA, ja mam Twonky 8 na WD My Book Live.
 
Ostatnia edycja:

andrzeej

Member
Ja osobiście zwróciłem dysk wd my cloud z tego powodu iż mój tv czyli ks7000 nie widział napisów. Inny tv z 2012 roku też samsung za to bez problemu...
 

mnemonic

New member
Tutaj ewidentnie leży problem w oprogramowaniu Samsunga. Też mam twonky 8 i wszystko działało do czasu aż zmieniłem tv. Teraz za cholere nie mogę odpalić napisów. Trzeba je wtapiac w film co zajmuje dosłownie chwilę i tak to robię na ten moment. Jak znajdę inny sposób na rozwiązanie problemu to dam znać. Swoją drogą, użytkownicy tv tej serii mogli by pisać info do Samsunga w tej sprawie. Być może by naprawią to w kolejnej aktualizacji.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

andrzeej

Member
Tylko np. Mam podpięty pendrive do routera i tu tv widzi napisy w ten sposób dlna działa idealnie po zatrzymaniu filmu i ponownym uruchomieniu zawsze zaczyna w ostatnim zakończonym momencie. W wd my cloud zaczynało za każdym razem od nowa.
 

andrzeej

Member
router asus rt-ac58 software oryginalny. Nie ma znaczenia czy to pendrive czy dysk przenośny działa bez problemu bez zacięc itp. napisy żadnych problemów.
 

Dark0

New member
Ja osobiście zwróciłem dysk wd my cloud z tego powodu iż mój tv czyli ks7000 nie widział napisów. Inny tv z 2012 roku też samsung za to bez problemu...

Z tego posta wynika, że to telewizor KS7000 nie potrafi odtworzyć napisów.

Tylko np. Mam podpięty pendrive do routera i tu tv widzi napisy w ten sposób dlna działa idealnie po zatrzymaniu filmu i ponownym uruchomieniu zawsze zaczyna w ostatnim zakończonym momencie. W wd my cloud zaczynało za każdym razem od nowa.

A z tego, że jednak problem był po stronie WD My Cloud...

Jeżeli dobrze rozumiem, to gdy stream'owałeś film i napisy przez WD My Cloud, to KS7000 nie odtwarzał napisów. Gdy próbowałeś przez ten sam WD My Cloud stream'ować na inny telewizor SAMSUNGa, to napisy były odtwarzane. Teraz używasz routera ASUS z podłączonym pendrive'm, którym streamujesz na ten sam telewizor KS7000 i napisy są odtwarzane.

Jak dla mnie wygląda na to, że serwer DLNA w WD My Cloud stream'uje napisy, ale nowe telewizory SAMSUNGa nie potrafią ich odtworzyć. Z tego wynika, że serwer DLNA w ASUSie stream'uje napisy "inaczej" niż Twonky...
 

andrzeej

Member
Tak, to by się wszystko zgadzało. A dysk zwróciłem głównie z tego powodu iż pomimo że w oprogramowaniu wd była opcja usypiania dysku to niestety pracował on 24/h.
 
Ostatnia edycja:

javai

New member
Ale to inny typ dysku podłączany do tv przez USB?
Nie przez USB a przez sieć lokalną.
Jest to tzw dysk sieciowy - mała skrzyneczka z dyskiem twardym i systemem na Linux (zazwyczaj), która to skrzyneczka udostępnia dysk zewnętrzym urządzeniom.
DLNA jest to tzw serwer mediów (oprogramowanie np. Twonky) - na tym dysku w specjalnych katalogach umieścić można muzykę, zdjęcia lub filmy. TV widzi to jako inne źródło sygnału. I na TV widać udostępnione media.
 
Ostatnia edycja:
Do góry