Napisy do divx w Denon DVD 1930 + polskie ogonki

ThYX

New member
Witam
Chciałem dodać napisy do dwóch filmów które mam w formacie divx i niestety nie wiem jak. Udało mi się przerobić napisy na srt i smi które są czytane przez Denon 1930 ale niestety zamiast polskich literek mam dziwne znaczki.

Czy komuś udało się przerobić napisy do Denona 1930 aby były poprawnie czytane przez to dvd ? Może ktoś podesłać mi taki dowolny plik z polskimi znakami poprawnie czytanymi przez to dvd ?

Pozdr.
 

ThYX

New member
Nikt nie odpowiedział więc jak napiszę co mi się udało wycisnąc z tego dvd.

1. Kontakt z firmą Horn to strata czasu. Dostałem maila z informacją "ten dvd nie ma możliwości pokazywania napisów". Żenada :-((

2. Sprawdzałem wszystko na wersji firmware 1.17

3. Konwersja napisow robiłem softem Subtitle Workshop 2.51
http://www.urusoft.net/downloads.php?lang=1

Wybrane konwersje to:
(*.srt) SubRip
(*.sub) MicroDVD
(*.smi) SAMI Captioning

4. DVD-1930 czyta pliki srt, sub, smi, SRT, SUB i SMI

5. Jeśli są problemy z polskimi literami to polecam soft Gżegżółka XP 7.1.2.1
http://www.gzegzolka.com/?m=reg

aby zmienić kodowanie (z reguły z Windows1250 -Europa Srodkowa) na format dobrze pokazywany przez to dvd czyli .... ISO 8859-2 - Europa Srodkowa.

No i mamy WSZYSTKIE polskie znaki w divxach :)
 

grudzi

New member
ThYX napisał:
2. Sprawdzałem wszystko na wersji firmware 1.17

:)


ThYX jak sprawdzić jakim softem operuje Denon, jak to aktualizować.

Drugie pytanie to czy film musi miec taka samą nazwę jak napisy, czy musi być na płycie w katalogu, czy należy go nagrać na CD, czy na DVD.

Prośba o wiecej szczegółów i dzięki za dobra robotę, bo z tym Denonem i napisami nikt chyba do tej pory nic nie robił.

Dzięki.
 

ThYX

New member
jotgie napisał:
a nie wiecie, czy sprawdzi się to tez w nizszych modelach np. 1730?

Tu możesz sprawdzić czy jest nowy fw http://firmware.denon-online.eu/ do twojego dvd.

grudzi napisał:
ThYX jak sprawdzić jakim softem operuje Denon, jak to aktualizować.

Drugie pytanie to czy film musi miec taka samą nazwę jak napisy, czy musi być na płycie w katalogu, czy należy go nagrać na CD, czy na DVD.

Prośba o wiecej szczegółów i dzięki za dobra robotę, bo z tym Denonem i napisami nikt chyba do tej pory nic nie robił.

Dzięki.

Włączasz dvd bez płytki, naciskasz na pilocie 9876 i przycisk "Search mode" i pokazuje na ekranie wersję firmware.

Pliki z napisami muszą być w tym samym katalogu co film i MUSI nazywać się tak samo jak film co do kropki !!! Jeśli film nazywa się abc_def.hg.avi to napisy odpowiednio abc_def.hg.smi abc_def.hg.srt abc_def.hg.sub (oczywiście wystarczy w jednym formacie, ja jednak nagrywam na płytke wszystkie 3 pliki z napisami + plik w formacie txt dla kompa).
 

ThYX

New member
ArtS007 napisał:
A mógłbyś cyknąć fotkę tych napisów na ekranie?

ArtS :)

Może w poniedziałek zrobie. Napisy są jednak sporo mniejsze niż na dvd i trochę mniej czytelne. Dobrze że mam 37 cali :)
 

gatar

Active member
Bez reklam
grudzi napisał:
ThYX jak sprawdzić jakim softem operuje Denon, jak to aktualizować.
Dzięki.
Witaj.
Również przy włączonym dvd naciskamy kolejno 1 2 3 4 display i mamy: model, ver. region i cos jescze.
Pozwole sobie zacytowac instrukcje aktualizacji softu podana przez ThYX-a na sasiednim forum:
" Włączasz dvd bez płytki, naciskasz na pilocie 9876 i przycisk "Search mode" i pokazuje na ekranie wersję firmware. Na kompie wypalasz firmware na cd, wsadzasz płytkę do dvd, zamykasz i ... czekasz 10 minut. NIC NIE DOTYKAC W DVD !!! Jak wysunie płytkę, nie chować tacki, odłączyć prąd z dvd ( należy wyjąć wtyczkę z prądu. Jest oczywiście komunikat na ekranie co należy zrobić :)), i przy kolejnym uruchomieniu masz nowy firmware"
 

grudzi

New member
ThYX niestety mój Denon 1920 nie czyta napisów w zaproponowanych przez Ciebie formatach. Nie wiem gdzie robie błąd, ale chyba 1930 lepiej to robi niż 1920.
W moim 1920 na niektórych filmach też brak dźwięku.
Może macie jakis sposób na te dolegliwości poprzedniego modelu dvd.

Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Poprzednia seria Denona czyta tylko napisy zmiksowane z plikiem avi przy pomocy programu sub2divx.

ArtS :)
 

ThYX

New member
ArtS007 napisał:
A mógłbyś cyknąć fotkę tych napisów na ekranie?

ArtS :)

A oto i fotki. Niestety wyszły z lampą błyskową ale napisy są dobrze widoczne..

A swoją drogę to ciekawe bo to dvd potrafi pokazywać napisy w różnych językach (chyba do wyboru 20) w zależności od ustawień w konfiguracji.

Pozdr.
 

Attachments

  • IMG_9758.JPG
    IMG_9758.JPG
    31,3 KB · Wyś: 170
  • IMG_9759.JPG
    IMG_9759.JPG
    38 KB · Wyś: 148

ArtS007

New member
Bez reklam
Dzięki za fotki. Swego czasu założyłem na forum IDG wątek dotyczący fotek napisów i nie znalazł on odzewu. Jeśli jesteś tam zarejestrowany, może umieściłbyś je? Mogę to zrobić również w Twoim imieniu, jeśli nie masz nic przeciwko temu.

ArtS :)
 

ThYX

New member
ArtS007 napisał:
Dzięki za fotki. Swego czasu założyłem na forum IDG wątek dotyczący fotek napisów i nie znalazł on odzewu. Jeśli jesteś tam zarejestrowany, może umieściłbyś je? Mogę to zrobić również w Twoim imieniu, jeśli nie masz nic przeciwko temu.

ArtS :)

Nie mam nic przeciwko ... możesz posłać dalej :))

ThYX
 

tolek1

New member
Witam!
a nie orientuje się ktoś czy w dvd-2930 napisy działają, bo próbuje tym sposobem i niestety nie działają, pozatym 9876 i search mode nie wyswietla mi wersji softu, 1234 i disp również nie.
 

ThYX

New member
tolek1 napisał:
Witam!
a nie orientuje się ktoś czy w dvd-2930 napisy działają, bo próbuje tym sposobem i niestety nie działają, pozatym 9876 i search mode nie wyswietla mi wersji softu, 1234 i disp również nie.
Spróbuj podebrać najnowszy firmware do tego dvd i sprawdz ponownie.
 

tolek1

New member
już to zrobiłem, niestety nic nie dało, trochę mnie dziwi to, że menu w twoim odtw. wygląda zupełnie inaczej niż u mnie, wiem że różne modele, ale chyba oprawa graficzna powinna być taka sama w modelach z tej asmej serii?
 

ThYX

New member
tolek1 napisał:
już to zrobiłem, niestety nic nie dało, trochę mnie dziwi to, że menu w twoim odtw. wygląda zupełnie inaczej niż u mnie, wiem że różne modele, ale chyba oprawa graficzna powinna być taka sama w modelach z tej asmej serii?

Napisz do horn.pl i poproś o informację jak masz uzyskać napisy. Choć z drugiej strony powiem, że po moim mailu odpowiedzieli że moje dvd (1930) nie czyta napisów z plików zewnętrznych i proponują połączyć napisy z filmem avi. Więc tak szczerze sądzę że nie mają żadnej większej wiedzy .... cóż ... pozostaje poszukać ci gdzieś w google lub napisać do denona w innych europejskich krajach.
 

Slots123

New member
Denon DVD-700

ja u siebie po wpisaniu "1234 display" zobaczylem nastepujace menu:
1) VFD test
2) TT repeat play
3) EEPROM clear
4) Measurment servo
5) Disc read check
6) Mecha check
7) disc info
8) error rate

czy moglbym prosic "specjalistow" o krotkie wyjasnienie co kryje sie pod kazdym punktem menu i do czego kazdy z nich sluzy ....
 

Polarny74

New member
napisy + polskie ogonki

Denon 1730 czyta napisy do divx nie jestem pewien w jakim form.
krotko:subedit (free) i uzywam zapisz jako:
(i tu wszystkie po kolei formaty i trzeba pamietac ze jest jeszcze tam funkja :exportuj tj jeszcze dwa inne formaty)
co do polskich ogonków ciekawy pommysl ze stona kodowa (zaraz sprawdze)
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Kupujecie DVD za 2000zł i debatujecie nad niedogodnosciami wyświetlania napisów żeby móc oglądać filmy w takiej jakości jak ten na zdjęciu ?... grubo ;)
To prawie jak klient który wymienił wysoki model BD Sony na Philipsa żeby czytał VideoCD :O
 
Do góry