najtańszy BluRay Samsung z WiFi

kuma85

New member
Witam serdecznie forumowiczów:) Szukam najtańszy odtwarzacz Blu-Ray najlepiej samsunga bo taką też mam plazmę. Chciałbym również aby miał tak popularny teraz InternetTV ale przez WiFi a nie kabelek. Co polecacie?
 

kuma85

New member
widzę kompletny brak zainteresowania a szkoda.

Szukałem, szukałem i szukałem i co powiecie na te dwa BluRaye:

Samsung BD-C5300/XEF- minusem jest to że nie czyta VCD prawda? cena 377zł na ceneo. Zastanawiam się nad nim m.in. dlatego że jest to samsung tak jak mój TV (P50C530) i będę mógł obsługiwać go jednym pilotem

i

PHILIPS BDP3100 który bardzo mnie zaciekawił i chyba się na niego się zdecyduje ale jeszcze chciałbym skonsultować to z Wami. Wg opinii z ceneo ma same zalety tzn czyta (podobno ? ) wszystkie możliwe płyty, ma USB, ethernet i najważniejsze kosztuje tylko 275zł. Mam ktoś może ten model philipsa? W opisie nie znalazłem żadnej wzmianki że/czy czyta zdjęcia np jpg? Więc nie czyta zdjęć?
Czy podłączając pod USB antenkę WiFi będę cieszył się internetem w TV? Nie ukrywam że nie zadowala mnie wejście ethernet ponieważ nie mam zamiaru ciągnąć 100m kabla przez cały dom.
 

marder

Member
widzę kompletny brak zainteresowania a szkoda.

Szukałem, szukałem i szukałem i co powiecie na te dwa BluRaye:

Samsung BD-C5300/XEF- minusem jest to że nie czyta VCD prawda? cena 377zł na ceneo. Zastanawiam się nad nim m.in. dlatego że jest to samsung tak jak mój TV (P50C530) i będę mógł obsługiwać go jednym pilotem

i

PHILIPS BDP3100 który bardzo mnie zaciekawił i chyba się na niego się zdecyduje ale jeszcze chciałbym skonsultować to z Wami. Wg opinii z ceneo ma same zalety tzn czyta (podobno ? ) wszystkie możliwe płyty, ma USB, ethernet i najważniejsze kosztuje tylko 275zł. Mam ktoś może ten model philipsa? W opisie nie znalazłem żadnej wzmianki że/czy czyta zdjęcia np jpg? Więc nie czyta zdjęć?
Czy podłączając pod USB antenkę WiFi będę cieszył się internetem w TV? Nie ukrywam że nie zadowala mnie wejście ethernet ponieważ nie mam zamiaru ciągnąć 100m kabla przez cały dom.
To, że nie czyta VCD to wada? Przecież to już archaiczny format od dawna nie wspierany przez dystrybutorów filmów. I jakości porównywalnej z VHS. Tylko niektóre polskie gazety kolorowe z uporem dodają jeszcze bajki dla dzieci w tym formacie i przypuszczam, że dla tego o nim wspominasz.
 

sirtrotyl

New member
Aby wifi działało to niestety musisz kupić dedykowaną kartę Samsunga lub innego producenta (dla BR innego producenta) - koszt ok 300zł :)
Rewelacja - producenci nabijają sobie kasę bo i tak jesteś skazany na ich produkt, inny nie zadziała.
Za 300 można kupić 2 routery wifi i je połączyć razem a do odtwarzacza podłączysz się tylko krótkim kablem i masz prawie to co chciałeś.
Rozważ model BR c5500 samsunga - dobry wybór w rozsądnej cenie. Za 450zł można kupić lub poczekaj na jakąś akcję bez vat-u w marketach.
 

kuma85

New member
Za 300 można kupić 2 routery wifi i je połączyć razem a do odtwarzacza podłączysz się tylko krótkim kablem i masz prawie to co chciałeś.

tak tylko że w sumie tak się zastanawiam - po co mam podłączać neta do BR skoro i tak będę mógł jedynie aktualizować sobie soft lub pooglądać jakieś dodatki z BD Live. Bo podobno takie serwisy jak np YouTube i tak nie będą działać prawda? Mówię tu oczywiście o Philipsie BDP 3100
 
Do góry