Najtańsza firma kurierska ?

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A myslisz że do sklepów czy salonów jak dociera sprzęt od producenta?:) Ja już trochę sprzętu kupowałem i dostarczany był firmami kurierskimi, zawsze bez problemu. Dodatkowo takie kolumny oprócz kartonu są zakrywane materialem i umieszczone w sztywnym styropianie. Kolumny wcale też nie są takie delikatne, mnie surround 2 x spadł z wysokości 90cm i nic się nie stało. Jasne że rózne rzeczy się zdarzają, ale nie jest to norma a pewnie pojedyncze przypadki, jak to w życiu.
 

Sdolas

New member
Głośników jeszcze nie zamawiałem, zamawiałem za to inne rzeczy kupione na allegro i niestety bywały reklamacje bo kurier olał ostrzeżenia " nie rzucać " " uwaga szkło " i o dziwo nawet tego nie było widać po kartonie, dopiero po odpakowaniu okazało się że będzie reklamacja.

Takie zestawy głośnikowe zazwyczaj jadą na palecie, czy po prostu każdy głośnik w kartonie to osobna paczka ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Popytaj najlepiej Blackninja, jak Im towar dostarczają i jak dalej wysyłają. Będziesz miał informacje z pierwszej ręki. Ja problemów jak na razie ( odpukać) nie miałem.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To zalezy, jak widzialem luzem kilka razy, ale pewnie zdarza sie ze sa tez na palecie (jako caly komplet). Zazwyczaj kolumny sa dobrze zabezpieczone fabrycznie, wiec nie ma strachu, ale zwrocilbym uwage przed odbiorem na ew.dziury/wgniecenia w pudle itp. Zawsze cos moglo sie przebic przez karton i uszkodzic kolumne. Ogolnie nie ma strachu.
 

mateuszz115

New member
Pracuję w hurtowni rtv-agd . Mam styczność z kurierami codziennie i to praktycznie ze wszystkimi firmami. Najlepszą i najbardziej godną polecenia jest firma UPS oraz GLS . Wszystko tam przebiega jak trzeba. Nie polecam Siódemki i DHL.. idą tylko na ilość co przekłada się na jakość usług.
 

Vendeur

Member
Pracuję w hurtowni rtv-agd . Mam styczność z kurierami codziennie i to praktycznie ze wszystkimi firmami. Najlepszą i najbardziej godną polecenia jest firma UPS oraz GLS . Wszystko tam przebiega jak trzeba. Nie polecam Siódemki i DHL.. idą tylko na ilość co przekłada się na jakość usług.

UPS tak, GLS zaś nie. Robią wiele rzeczy na odwal się, klienci np. za granicą nie chcą korzystać z ich usług. UPS ma zdecydowanie bardzo dobrą opinię wszędzie.
 

rott319

Member
Dwukrotnie zwracałem do sklepu TV.
Ta sama usługa, ten sam przewoźnik, ten sam model TV.

DHL - zamówienie bezpośrednio w sklepie - 120 zł
DHL - zamówienie przez internetowego pośrednika - 50 zł

Musicie mieć tylko drukarkę, żeby wydrukować potwierdzenie od internetowego pośrednika.
Ponadto zalecam wysyłanie przesyłki z kilkudniowym wyprzedzeniem, bo nie wszystkie usługi są dostępne dla każdego miejsca w Polsce. O tym dowiedziecie się w odpowiedzi zwrotnej wysyłanej zazwyczaj następnego dnia po zamówieniu usługi.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ja korzystałem z DHL chyba taniej się nie da , przesyłka ekonomiczna kosztuje 29,90zł (po wydrukowaniu listu przewozowego ) bez wydrukowania 10zł więcej .Masa przesyłki do 31,5kg ,dostawa praktycznie wciągu jednego dnia , przesyłka jest już ubezpieczona w cenie do 5000zł
 

Rafal7

Banned
Ja korzystałem z DHL chyba taniej się nie da , przesyłka ekonomiczna kosztuje 29,90zł (po wydrukowaniu listu przewozowego ) bez wydrukowania 10zł więcej .Masa przesyłki do 31,5kg ,dostawa praktycznie wciągu jednego dnia , przesyłka jest już ubezpieczona w cenie do 5000zł
To naprawdę tanio.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Z racji pełnionych obowiazkow, nie moge tutaj wpisać firmy kurierskiej, która obsługuje moja firmę, na terenie Polski place zaprzesyłkę mniej niz 29,90 zł z ubezpieczeniem netto. Oczywiście jest to cena z umowy globalnej rocznej. Czas dostawy do 24h.
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
Ja korzystałem z DHL chyba taniej się nie da , przesyłka ekonomiczna kosztuje 29,90zł (po wydrukowaniu listu przewozowego ) bez wydrukowania 10zł więcej .Masa przesyłki do 31,5kg ,dostawa praktycznie wciągu jednego dnia , przesyłka jest już ubezpieczona w cenie do 5000zł
Te warunki,to także dla osób "prywatnych" ? I bez umowy ?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Te warunki,to także dla osób "prywatnych" ? I bez umowy ?

Tak nie musisz mieć nawet założonego konta ,wypełniasz tylko formularz dane adresata i odbiorcy wtedy masz plik PDF z listem przewozowym wydrukujesz go i dasz kurierowi .Godziny przyjazdu kuriera wybierasz sobie sam ,kurier dzwoni i odbiera od Ciebie paczkę - i wszystko .Ja w ten sposób sprzedawałem meble ,powiem Ci że to nawet szybko idzie pomimo, że przesyłka ekonomiczna (najtańsza) ,mieszkam w Przemyślu kurier zabrał przesyłkę o 13 , a następnego dnia o 9 rano była już w Poznaniu

Jest małą ale może się zdarzyć tak że kurier będzie chciał zaglądnąć do paczki najlepiej górę zalepić w obecności kuriera chociaż nie jest to regułą ,jak odbierał ostatnio u mnie to nie zaglądał
 

rott319

Member
UPS ostatnio przyjechało do mnie i odmówiło transportu TV 42 cale do sprzedawcy.
W konsekwencji tego samego dnia zamówiłem DHL i skutecznie wysłałem TV.
Następnego dnia UPS ponownie przyjechało i stwierdziło, że nie było podstawy do odmowy.
Miałem szczęście, że internetowy pośrednik zwrócił mi pieniądze, które z góry zapłaciłem za usługę, której świadczenia UPS mi odmówił i - co więcej - cudem zdążyłem w terminie ustawowym ze zwrotem TV do sprzedawcy w wyniku wypowiedzenia umowy sprzedaży zawartej na odległość.
Urlopu na żądanie i stresu z powodu nieprofesjonalnego zachowanie UPS nikt mi jednak nie zrekompensuje.
 
Ostatnia edycja:

pociej

New member
Tylko broń się przed skorzystaniem z pośrednika: kurier-broker.eu .
Na zwrot pobrania od nich się nie doczekasz jeśli takowe było.
 
Do góry