Najszybszy na świecie Internet już w Polsce

Henry

Active member
Bez reklam
Witaj Savroniuszu :)
Krzychu źle tam nie ma (chyba), bo ma własne oko Saurona po sąsiedzku, chociaż nie wiem czy tak teściową chwali, bo się boi czy faktycznie tak mu z tym dobrze :D

A co do netu LTE, to np. tmobile ma inną ofertę dla firm - z lepszym transferem, nie ograniczany sprzętowo i inną dla zwykłego Kowalskiego.
Nie wiem jaką politykę mają inni operatorzy, ale jak będziesz brał do siebie, to sprawdź dokładnie warunki.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jeśli już to LTE od plusa. Mają więcej wiejskiego pasma 800 MHz i faktycznie zdaje to egzamin.

Plus zaklada lejek. Niby bez limitu a w regulaminie co innego. Wlasnie czytam na elektrodzie.

Tak samo.Witamy:) Wy z Lolo chociaż w lasie meszka cie , co jest niewątpliwą załetą , a ja niby w Warszawie , a .

Co ty nas za buszmenow masz? :)

Tak ci sie podobno marzy zycie na lonie natury, wiec po co ci dostep do internetu? xD
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
Lejki w internecie mobilnym zakłada każdy operator. Tkzw. zapis FUP można znaleźć w każdej umowie. Czy to Plus, czy Orange, czy też T-Mobile, wszędzie to samo, nie ma zmiłuj.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Bo ten FUP zalezy od obciazalnosci masztu. Czym wiecej uzytkownikow kozysta tym bardziej przykreca kurek.

Nie trudno znalezc chocny na elektrodzie jak na internecie No Limit maja predkosci 0.5mbit.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tak samo.Witamy:) Wy z Lolo chociaż w lasie meszka cie , co jest niewątpliwą załetą , a ja niby w Warszawie
Chciałbyś zobaczyć ten las u Krzycha, on miastowy jest, chociaż boryka się z taki samymi problemami, jak my na wiochach ;)
Ja na RODOS - Regionalne Ogrody Działkowe Okolic Sosnowca :D
Witaj Savroniuszu :)
Krzychu źle tam nie ma (chyba), bo ma własne oko Saurona po sąsiedzku, chociaż nie wiem czy tak teściową chwali, bo się boi czy faktycznie tak mu z tym dobrze :grin:
Oficjalnie, nieoficjalnie bez komentarza... :D
 

jurass

Banned
Poza tym co z tego, że łącze ma taką prędkość, jeszcze źródło musi z taką prędkością wysyłać i musi się to przebić przez kawałek internetu.


A tu masz zwykly dysk z predkosciami 6Gb/s


To tylko szybkość interfejsu SATA i nie ma nic wspólnego z prędkością zapisu/odczytu. Dyski za dwie stówy mają taki sam interfejs. A dysk, który zlinkowałeś nie jest taki zupełnie zwykły, chyba niewielu z nas ma takie dyski w domu. Rozumiem, że chodziło Ci o to, że nie SSD.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Poza tym co z tego, że łącze ma taką prędkość, jeszcze źródło musi z taką prędkością wysyłać i musi się to przebić przez kawałek internetu.

Dlatego mamy sieci rozproszone.
Jeden plik nie znajduje sie na "jednym komputerze". Czesc pliku znajduje sie na jednym kompie, nastepna czesc na drugim kompie itd.

Albo mamy iles tam mirrorow jednego pliku.

Albo mamy sieci peer2peer - torrenty wiele osob wysyla jednemu uzytkownikowi ten sam plik.

Zobacz sobie np. taka gale boksu KSW ile tysiecy ludzi kupuje PPV aby ogladac walki przez internet. Srednio kilkanascie tysiecy ludzi. I teraz wszyscy chca to ogladac w fullHD. Jak to im wyslac? Albo live streamy na youtube?
 

jurass

Banned
Oczywiście, byłem już kiedyś w internecie, wiem jakie są technologie. Ale wiem też, że z taką prędkością trudno ciągnąć każdą dowolną rzecz. Oczywiście kilka porządnych streamów może takie łącze nasycić. Nie mówię tu o jakichś lol jutubowych streamach. Czy nigdy nie miałeś sytuacji, że jutub Ci się "zacina"? A to nawet nie są transmisje rzędu kilkudziesięciu Mb/s, a co dopiero mówić o kilkuset.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście, byłem już kiedyś w internecie, wiem jakie są technologie. Ale wiem też, że z taką prędkością trudno ciągnąć każdą dowolną rzecz. Oczywiście kilka porządnych streamów może takie łącze nasycić. Nie mówię tu o jakichś lol jutubowych streamach. Czy nigdy nie miałeś sytuacji, że jutub Ci się "zacina"? A to nawet nie są transmisje rzędu kilkudziesięciu Mb/s, a co dopiero mówić o kilkuset.

10Gb/s to nie lacze dla kowalskiego do domu to oczywiste. Ale uczelnie, duze firmy, male firmy sprzedajace internet itp.... to jest dla nich lacze.
 
Do góry