Najlepszy zestaw do n-ki?

Zak_PL

New member
Witam pytanie takie jak w tytule mam zamiar nabyc enke razem z recorderem, ale wiem, ze dodawana standardowa antena jest slaba wiec chcialbym wszystko skompletowac samemu. Chodzi mi o jak najlepsza antene, konwerter twin, albo inny lepszy - nie wiem nie znam sie;) , dobry kabel i koncowki.
Chcialem jeszcze zapytac jak kupuje boxa to place tylko za niego+montaz+pakiety, czy placi sie tez za aktywacje.
Czy mozna kupic od razu taki konwerter, a jesli tak to jaki, aby mozliwe bylo odbieranie roznych kanalow na dwoch telewizorach, czy potrzebny jest do tego drugi box?

Dzieki z gory za pomoc.
 

Mazoku

New member
Antena:
80-90 cm, Corab lub Triax (~75-100 zł)

Konwerter:
do samego nboxa Recordera - Twin (~75-100 zł)
do samego nboxa Recordera z możliwością odbioru Astry - Monoblock Twin (~200 zł)
do dwóch nboxów Recorderów albo nboxa Recordera i 2 innych dekoderów - Quad (~150-200 zł)
do dwóch nboxów Recorderów albo nboxa Recordera i 2 innych dekoderów z możliwością odbioru Astry - Monoblock Quad (~300 zł)

Jest kilku producentów dobrych konwerterów: Inverto, Golden Interstar, Maximum. Generalnie szukaj takich o niskim współczynniku tłumienia - 0,2-0,3 dB.

Chcialem jeszcze zapytac jak kupuje boxa to place tylko za niego+montaz+pakiety, czy placi sie tez za aktywacje.
Nie płacisz za nboxa, ale za aktywację. Dekodera nie dostajesz na własność, tylko jest ci wynajmowany.

Czy mozna kupic od razu taki konwerter, a jesli tak to jaki, aby mozliwe bylo odbieranie roznych kanalow na dwoch telewizorach, czy potrzebny jest do tego drugi box?
Potrzebny jest do tego odpowiedni konwerter (typu Quad, patrz wyżej) i dodatkowy dekoder.
 

Franek

New member
Sorki za być może laickie pytanie, ale ja się na tym po prostu nie znam.
Na razie odbieram "n" przez n-box i antenę jaką dawali w zestawie.
Planuję wymianę na recorder (będzie tylko jeden), ale nie wszystko na raz, chcę zacząć od anteny i konwertera.
Czy jak założe np. antenę Corab ok. 80 cm z konweterem Monoblock Twin (żeby móc odbierać i Astrę) to dopóki nie wymienię n-boxa na rekorder nie będę miał problemłów z odbiorem przez n-box? I czy będę mógł także odbierać Astrę?
Osobiście wydaje mi się że nie będzie problemów, ale chcę się upewnić.

I jeszcze jedno pytanie:
wyczytałem na forum, że podbno n-ka ma mieć nowe anteny, większe i ponoć lepsze, również pełne (tzn. nie dziurkowane).
Może ktoś słyszał czy to prawda, a jeśli tak to czy warto na nie czekać, bo ponoć będzie można oddać starą (małą) i zamenić na nową?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

pozi

New member
Witam

Chciałbym Was prosic o rade co do wyboru konwertera do nbox rec..
Antene mam Triax TD100 i teraz musze dokupic konwerter monoblock twin, zebym mógl ogladac zarówno z Hot-bird jak i Astry.
Znalazłem kilka i prosze o wasze opinie. Moze ktos posiada taki konwerter i mógłby pomoc w wyborze. Mile widziane równiez Wasze propozycje.
http://www.allegro.pl/item143180240_konwerter_fullband_monoblock_twin_sat_0_1db.html
http://www.allegro.pl/item145461188_konwerter_golden_interstar_monoblock_twin_0_2db.html
http://www.allegro.pl/item144666898_konwerter_twin_monoblock_inverto_idlp_23twmono_0_2.html

Z góry dzieki
Pozdrawiam
 
Do góry