Najlepszy zestaw budżetowy 5.0 lub 5.1 ???

Grudazone

New member
Witam!
Rozważam zakup zestawu głośników do kina domowego. Mój budżet niestety szału nie robi i wynosi 1000-1500 zł. Im bliżej wyższej wartości tym mniej zostanie mi na amp, bo 3 z przodu na rachunku nie wytłumaczę żonie:???:
Pokój mam kwadratowy ok 25mkw, 3m wysokości, częściowo otwartym na wąską kuchnię 12 mkw. Słuchane będzie muzyka 40%, filmy 40% i konsole 20%.

Jeśli chodzi o możliwości odsłuchu to mam ograniczone (chyba że ktoś może polecić jakieś miejsce w mojej okolicy Zielona Góra -Legnica - Jelenia Góra?). Po drugie po przesłuchaniu kilku zestawów w MM w Zielonej Górze doszedłem do wniosku, że słabo się ma słuchanie zestawów w hali o pow. tysięcy mkw w porównaniu z moim pokojem.
W moim rozmiarze cenowym mam dylemat czy kupić tani zestaw 5.1 typu Koda F-51/AV707/860 +SW1000, Taga Carmine/406 +TSW100 lub Jamo 406+Sub210 czy nieco wyższe modele 5.0 typu Taga 606, Jamo 506/606. Bardzo chwalone na forum są QQ5000 ale mnie w MM one nie przypadły do gustu w połączeniu z pioneer 521.
Wiem że sub robi swietny efekt przy filmach (mój kumpel ma Kody 701 + SW 550 na 18mkw i po prostu wyrywa z butów :) ), tylko czy nie lepiej kupić nieco lepsze fronty?
A może jakieś inne propozycje?
pozdrawiam
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Osobiście używam budżetowy zestaw jamo 506 z subem 210, całość zasilam onkyo 608. Pomieszczenie to w sumie z 30m2 (pokój w pełni otwarty na kuchnię), z tym że kącik audio/wideo to ok. 10 m2. Po kalibracji w filmach i grach jest naprawdę dobrze, dynamika jest naprawdę duża, muzyka w stereo jest poprawna, nie ma szału ale bardzo fajnie słucha się po "uprzestrzenieniu" na wszystkie kolumny. Jeżeli kierowałbym się stereo, to nigdy nie kupiłbym bym ampli, wcześniej miałem stary zestaw stereo, który znowu świetnie sprawdzał się w muzyce, ale tv, filmy i konsola wypadała słabo. Pamiętaj, że bardzo dużo zależy od ampli i jego konfiguracji, u mnie po dopieszczeniu wszystkiego efekt jest w pełni kinowy. Także mogę polecić ten zestaw, z góry odradzam zestawianie z najtańszymi amplitunerami.
 
Ostatnia edycja:

DarkMag

New member
W Zielonej Górze na ul. Dworcowej masz nieźle zaopatrzony sklep z dobrą salą odsłuchową 26m^2. Mają sporo sprzętu w zróżnicowanych cenach.

Nazwy sklepu nie podaję bo jestem tu nowy i nie wiem czy do końca mi wolno.
Ale myślę, że google dalej Cię poprowadzi.
Powodzenia.
 

Grudazone

New member
Wszystko fajnie tylko powiedzcie czy w moim budżecie lepiej kupić np kolumny 5.0 za 800 + suba za 500, czy ciut lepszy zestaw 5.0 za 1300?
No i co sądzicie o chińczykach (koda, taga jeden grzyb:))Oglądałem np jamo 426 i tagi carmine i przynajmniej pod względem wykonania to raczej duńczycy muszą się podciągnąć (wiem wiem, pewnie obie są made in china).Pod względem muzycznym to pewnie powinienem porównywać te tagi z jamo 506 (np. wielkość głośników bardziej zbliżona niż 426) ale niestety nie było takich w sklepie.
Kolejna kwestia dotyczy subwoofera. spotkałem się z opinią że nie ma sensu kupować subwoofera o membranie mniejszej niż 250 mm, bo nie będzie żadnej różnicy w stosunku do głośników niskotonowych we frontach (160-200mm)?
 

DarkMag

New member
Sam mam budżetówkę Maudio HCS 9920 MK2 + Sub 8'' tej firmy.
Akurat moje głośniki jakością dźwięku to nie powalają ale bas jest dosyć dobry.
Nie wiem jak z innymi tanimi subami ale mój jest kompletnie nie wygłuszony i ten bas jest taki pusty, po prostu dudni. Na Twoim miejscu kupiłbym lepsze kolumny a na suba dozbierał.
Jamo 506 słyszałem i jak dla mnie bas z tych frontów był całkiem przyzwoity i mieszczą się one w Twoim przedziale.
Pozdrawiam.
 

Grudazone

New member
Dzięki DarkMag.
Też skłaniam się ku lepszym głośnikom 5.0, a z czasem może się zdecyduję na subwoofer o ile będzie potrzebny. Masz może porównanie tych Jamo 506 do jakiegoś produktu Tagi Carmine/406/606?
Monitor-audio i M-audio to to samo? bo ceny mają atrakcyjne i podobne do Jamo. Polecasz M-audio, kupiłbyś jeszcze raz, czy raczej jamo (za podobną kasę)?
 

krazy777

Member
Bez reklam
Ja mam budżetowe kolumny Koda 702 v.3. Grają razem z Denonem 1911 i ja jestem zadowolony. Miałem dość ograniczony budżet i był to zakup mojego pierwszego kina domowego. Wszystko gra na 17m2 i mi się efekt podoba. Jak za taką kasę to grają głośno, czysto i z fajnym basem. Pewnie jakbym odsłuchał u siebie jakieś lepsze kolumny to bym zmienił zdanie ale jak na razie to mi to wystarcza.
 

DarkMag

New member
Maudio i Monitor Audio to nie to samo.
Co do mojego zestawu to kupiłem go za 800zł komplet Ampi + DVD + 5.1 także nie zastanawiałbym się ani sekundy.
Maudio są tylko głośne ale jakość dźwięku jest bardzo słaba, przynajmniej przy muzyce.
Jak dla mnie filmy i konsola to działa bardzo fajnie. A w GT5 po czołówce z bandą moja kobieta mało co sobie zębów widelcem nie wybiła ; P
Ale jak słuchasz sporo muzyki to odradzam.
 

Grudazone

New member
Właśnie skontaktowałem się z salonem o którym wspomniał DarkMag, pokrótce opisałem czego chcę posłuchać, zobaczymy co odpowiedzą.
Mam jeszcze pytanie co sądzicie o Wharfedalach Crystal/Vardus i o Heco (mam dwa stare Heco co świetnie grały na Technicsie. Może zrobię 7.1 ? :) ).
Jamo 426, wyglądały mizernie, ale jak pooglądałem i poczytałem o 606, a szczególnie o 608 (głośnik niskotonowy 254mm :shock:) to już nie mogę się doczekać kiedy ich posłucham. Jakie amplitunery polecacie do odsłuchu Jamo: Pioneera 821, Yamahe 471, Onkyo 509?
 

DarkMag

New member
Według mnie to najlepiej odsłuchaj na takim jaki planujesz kupić bądź podobnym. Nie jestem za bardzo obeznany z tematem ale to Ampli przetwarza sygnał i bardzo dużo zależy od niego. Co do 7.1 to jutro planuje pod swój sprzęt podłączyć przez Bi-amping kolumny Technics SB-EH 600, które pod SA-EH500 robią niezły "dym". Jutro koło 14 dam znać co z tego wyszło.
Pozdrawiam.
A z tego co pisałeś do Zielonej masz blisko, więc jakbyś chciał to służę odsłuchem. Sala odsłuchowa jest wygłuszona a mieszkanie to mieszkanie.
GG:6325918
 

don111

Banned
Jamo 426, wyglądały mizernie, ale jak pooglądałem i poczytałem o 606, a szczególnie o 608 (głośnik niskotonowy 254mm :shock:) to już nie mogę się doczekać kiedy ich posłucham.
żebyś się nie zdziwił, basu to może i jest sporo ale jego jakość pozostawia bardzo wiele do życzenia, o reszcie nie wspominając
 

Grudazone

New member
Skąd te opinie, przecież wszyscy tu na forum polecają Jamo (przynajmniej w tej klasie cenowej), a co wg Was będzie lepszym wyborem do 1500?
 

szymon0018

New member
Dobre pytanie ;) Ja myślę nad jamo s426 (choć wyglądają dość mizernie), ewentualnie jamo 506, ale nie wiem, czy będzie jakaś duża różnica pomiędzy nimi...
 
Do góry