najlepszy z najlepszych

abstrahujac juz od ceny ;) co wedlug Was jest teraz numero uno na rynku. Nie ukrywam, ze zawsze w scislym TOPie znajdowaly sie Pioneery KURO czy nadal przewodza? Czy jednak chocby Ambilight 9704 nam tu zrobi w czolowce rewelucje?! Malo z nas ma dostep do tego modelu, ja jeszcze na oczy przyznam nie widzialem... a moze jakies inne telewizory widzicie na szczycie rankingu? ciekaw jestem Waszych opini!

Pozdrawiam
 

plejak

Banned
Kuro

PIoneer już nie jest na żadnym szczycie.Stare technologicznie modele z 2008 roku przegraly jakoscią już z ledami Philippsa(9704) czy plazmami Panasonica z serii Z.
Nie można być na szcycie wiecznie - tym bardziej ze jak sie nie produkuje telewizorów to prędzej czy pózniej konkurencja musi być znacznie lepsza.I to sie stało.
Pioneer to łabędzi spiew historii ,,, która dobiega już swego końca.:hmm:
 

Mikele

New member
Wypada sie zgodzić, choć to truizm, że Kuro nie będzie wiecznie na szczycie. Natomiast obraz z Ztki Panasa nie powala, Philipsa nie widziałem... Poza tym to są modele 2-3 krotnie droższe niż LX5090. Na pewno wygrywają pod względem funkcji, są oszczędniejsze, ale jeżeli chodzi o jakość obrazu to 9tka pionka jest teraz w bardzo dobrej cenie.
 

z3

New member
Bez reklam
plejak napisał:
PIoneer już nie jest na żadnym szczycie.Stare technologicznie modele z 2008 roku przegraly jakoscią już z ledami Philippsa(9704) czy plazmami Panasonica z serii Z.
Nie można być na szcycie wiecznie - tym bardziej ze jak sie nie produkuje telewizorów to prędzej czy pózniej konkurencja musi być znacznie lepsza.I to sie stało.
Pioneer to łabędzi spiew historii ,,, która dobiega już swego końca.:hmm:


ehehe nawet sie posmialem rano, pokaz mi efekt halo na Pioneerze albo slaba czern jak na Panasie, sorry ale takie marketingowe bzdury to nie tutaj, to ze cos jest starsze od czegos innego nie znaczy ze nie moze byc caly czas lepsze.
 
ale cos w tym nadal musi byc... w sile Pioneera! gdzie by nie pojsc! mysle o "wyspecjalizowanych" sklepach - niekoniecznie marketach, w ktorych zwroccie uwage jest pelno wszelkiego rodzaju LGikow, Samsungow, Sharpow, Toshib czy Panasow, a Pioneera, Philipsa czy Hitachi jak na lekarstwo - wszedzie jak jeden maz... jesli masz wydac ponad 5-6 tys. to wszysycy doradza Ci dolozyc i wziac KURO. Cena spadla juz od wyjsciowej jakies 4 kafle co najmniej! Nie wiem, pewnie zdanie Kikiego by wiele rozjasnilo, ale sadze, ze obecnie cena nie przekracza juz 8 tys.! A gdy popatrzec np. na ceny LCD o przekatnych powiedzmy na to 52 cale... to ja osobiscie dochodze do wniosku, ze lepiej dolozyc (niewiele przy tych budzetach) i wziac 50 Pioneera. Philipsa nie widzialem, nie wiem jak gra, ale z pewnoscia cena bedzie poczatkowo kosmosem, dla wiekszosci z nas, pewnie dwukrotna przebitka Pioneera i czy za te bajery, fajne niewatpliwie bo Ambilight uwazam, za bardzo fajny dodatek, ktory mnie osobiscie i znajomym bardzo przypadl do gustu, ale nie na tyle by placic dwa razy wiecej za cos, co niekoniecznie jest dwa razy lepsze!

Mnie osobiscie wydaje sie, ze na dzien dzisiejszy... jednak chyba Pioneer.
 

motobartcompany

New member
Porównanie kuro do panasonica serii Z jest nie na miejscu. Cena 46 calowego modelu oscyluje w granicach 16 tys zł. Przy dzisiejszej cenie 5090 8 tys zł.

Widziałem serię Z w media we Wrocławiu. Na tle innych telewizorów panas wyróżnia się bardzo dobrą czernią i kontrastem. Ale wiadomo jakie są warunki sklepowe. To co bardzo mi się nie podobało to design i widoczne zielone krawędzie. Efekt podobny jak we wszystkich panasonicach.

Na lcd ostatnio nie zwracam uwagi, wolę plazmy. Wady tej technologii są dla mnie mniej dokuczliwe.

Nie lubię efektu teatru jaki można spotkać w philipsach. O kątach bocznych nie wspomne:) Do tego jestem graczem. lagi są nie miło widziane.

czy pionek 5090 ma wady? oczywiście. Ale to nadal mistrz kontrastu który realnie wynosi 135000:1 w nowym philipsie odpowiednio 17000:1 czyli 8 razy mniej.

http://translate.google.pl/translat...-21-37-34/lcd-tvs/1361-philips-46pfl9704.html
http://translate.google.pl/translat...-21-37-34/lcd-tvs/1361-philips-46pfl9704.html
 
Ostatnia edycja:

plejak

Banned
Kuro

z3 napisał:
ehehe nawet sie posmialem rano, pokaz mi efekt halo na Pioneerze albo slaba czern jak na Panasie, sorry ale takie marketingowe bzdury to nie tutaj, to ze cos jest starsze od czegos innego nie znaczy ze nie moze byc caly czas lepsze.

Kuro 5090 cena 7999 wersja H 8499

http://www.skapiec.pl/site/cat/21/filtr/_870_879_3758_0_0_0_0_0_0_0

Philips led 9704 koszt 8399 zł - to nie jest 2 razy więcej tylko tyle samo co kuro

http://telewizory-lcd.pl/telewizory_lcd_full_hd/PHILIPS_46_PFL_9704_H.php


Panasonic serii z dużo lepsze niż kuro i rzeczywiscie dużo droższe
http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=4476



Niekwestionowany autorytet tego forum KIKI stwierdził sam że Led Philippsa ma lepszą czerń niż kuro Pioneera.
Jeszcze mniejkszy będzie zachwyt gdy do telewizora za 8 koła dokupisz
głosniki za 1 k oraz podstawkę lub wieszak za kilkaset zł.Bo Pioneer nawet jak skończył z produkcja telewizorów to nadal każe sobie słono płacić za akcesoria które inni dają w standardzie.
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=43539


Ja pośmiałem się wieczorem - wynika z tego Co piszesz ze wszyscy producenci Led czy plazm (Lg Sony Philips czy panasonic się nie rozwijają wypuszczając kolejne ewolucje i generacje nowych matryc na rok 2010 )
natomiast Kuro Pioneraz 2008 roku jest wieczne niezniszczalne i nawet epoka ledów za 5 lat go nie skruszy.Wytłumacz jeszcze wszystkim empirycznie czemu to najlepsze telewizory świata Kuro znikły ze stajni Pioneera i nigdy nie będa juz produkowane - boi zostawiły z tyłu konkurencję na dekadę?
Za 5 lat plazmy wogóle nie bedą produkowane z tego samego powodu co żarówki.Swiat stawia na energooszczedność - czas na ledy ktore zastąpią lcd a póżniej na Oledy.
Pewno 200hz 240hz czy 600 innych producentów to mniej niz 100 Hz Pioneera.
Trzeba patrzeć do przodu a nie żyć sentymentami z logo Pioneera.....:popcorn:
 

motobartcompany

New member
plejak

Nie można porównywać 46 calowego TV do przekątnej 50 calowców. Mimo, że to tylko 4 cale różnicy to uwierz mi, że w wiekości to spora różnica. Miałem 46 cali sony V2500 jak i również 50 calową plazmę.

Niekwestionowany autorytet tego forum KIKI stwierdził sam że Led Philippsa ma lepszą czerń niż kuro Pioneera
Wprawdzie nie do mnie to było pisane, ale nie od dziś jestem tu na forum. Nie napisze nic wiecej tylko zobacz jaką kuro w teście z philipsem miał czerń czyli praktycznie jej brak

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=43539

W teście z plazmą samsunga pionek jest całkowicie ciemny ( Pioneer po lewej)

http://www.hdtv.com.pl/forum/t/42928/080_P1220622.JPG

To czary czy inne cuda? wytłumacz mi proszę. Bo jeżeli na tym opierasz swoje opinie to gratuluje.

Pionner wycofał się również z telewizorów LCD. W odróżnieniu od innych producentów stawiał na jakość, jak widać w dzisiejszych czasach to nie najlepszy pomysł.
Co mi po tych 600 Hz jak dla mnie liczy się jakość? ja chce żeby czas matrycy był podawany realnie, a nie w wygodny dla producenta sposób. Papier i naiwność ludzka przyjmie wszystko.

Jeszcze mniejkszy będzie zachwyt gdy do telewizora za 8 koła dokupisz
głosniki za 1 k oraz podstawkę lub wieszak za kilkaset zł

Ja do tego telewizora dokupił bym głośniki za 4 tys zł bo dżwięk jest również ważny jak obraz. Może pioneer ma inne mocowania niż inni producenci? to ciekawe bo ja swojego 5080 XD powiesiłem na wieszaku za 60 zł. A o ile wiem to żaden producent telewizorów nie dodaje wieszaków w fabrycznym wyposażeniu.
 
Ostatnia edycja:

plejak

Banned
Kuro

Ja uważam ze Kuro plazma to były bardzo dobre telewizory - obraz z plazm zawsze mi sie podobał choć ta technologia ma wady powidoki i wypalome loga) a firma Pioneer dbała o jakosć ale specjalnie piszę w czasie przeszłym.Lcd zawsze według mnie były beznadziejnie - no może poza najwyższymi modelami Sony.Ledy dużo poprawiają w tym zakresie.Wytłumacz mi tylko czemu skoro są nie do pobicia to czemu nie beda już produkowane wszak diamenty są wieczne.Jak ktos ma Kuro niech sie nim cieszy - tylko jeden model z H 50 cali ma tuner mpeg 4 - nie musimy nikomu płacić i mamy telewizję cyfrową. Czy dziś na przełomie 2009/2010 Kuro za 8,500 bez glosników i podstawki to napewno najlepszy wybór, miałbym wątpliwości.....
Pozdrawiam.:popcorn:
 

motobartcompany

New member
Każdy ma swój rozum. kupi to co uważa. Dla mnie wbudowane głośniki w TV to raczej wada niż zaleta. Mam podłogowe wiec.... TV bez tego wygląda lepiej.

Tv kupiłem po to aby cieszyć się jakością obrazu, nie interesuje mnie co będzie za kilka lat.

Wątek dotyczył jaki jest TV numer jeden. Moim zdaniem nie ma takiego. Bo dla każdego liczy się co innego.
Ty stawiasz na multimedia, internet, świecidełka i inne bajery.
Ja cenię jakość obrazu i minimalistyczny design. Nie lubie mieć zbędnych rzeczy.
Ktoś inny powie że najważniejsze jest to aby TV był jak najcieńszy.

Nie ma takiego telewizora któy łączy wszystkie te cechy. Podany przez ciebie philips ma grubość ponad 10 cm, gdy plazma samsunga jest 3 razy cieńsza, a seria Z panasonica wygląda jak naleśnik.
 
Ostatnia edycja:

plejak

Banned
Kuro

Każdy ma swój rozum. kupi to co uważa.


i tu sie zgadzamy ale uwierz mi nie każdy ma 8,5 na tv i jeszcze 4 koła na głosniki (nie każdemu to obojętne(cena))- to że w Polsce są chore ceny sprzętu przy takich płacach to fakt .Ale bez przesady - ceny na Alledrogo są tak absurdalne ze telewizorów wystawionych jest tak duzż ze przy takich zaporowych cenach dochodzi do 1% tranzakcji.Nawet Pioneera kupują nieliczni ,, a za używanego żądąją krocie.Nowego za tę kase kupisz innej marki.
wymierne przykłady:
http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=741694720
http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=747864097

ten sam produkt:
http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=746812790
http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=746812790
i szukanie frajera.Miłej nocy:popcorn: :popcorn: :popcorn:
 

plejak

Banned
Kuro

Nie ma takiego telewizora któy łączy wszystkie te cechy.


Święte słowa - ale rachunek za zużyty prad też ma znaczenie.
Uważam ze ledy grają przyzwoicie , ana bajerach mi nie zależy wcale.
Jkaosc powinna iśc w parze z rozsądna ceną.

Wątek dotyczył jaki jest TV numer jeden. Moim zdaniem nie ma takiego


Tu też pełna zgoda,Bo uważam ze dominacja Pionera odeszła z końcem ubiegłego roku choć łza sie kręci ze juz ich nie będzie.:fool:
 

klaus71

New member
Bez reklam
plejak napisał:
PIoneer już nie jest na żadnym szczycie.Stare technologicznie modele z 2008 roku przegraly jakoscią już z ledami Philippsa(9704) czy plazmami Panasonica z serii Z.
Nie można być na szcycie wiecznie - tym bardziej ze jak sie nie produkuje telewizorów to prędzej czy pózniej konkurencja musi być znacznie lepsza.I to sie stało.
Pioneer to łabędzi spiew historii ,,, która dobiega już swego końca.:hmm:
tu masz pierwszego swojego Kuro kiler'a:
http://www.avforums.com/reviews/Panasonic-TX-P54Z1B-Plasma-HDTV-Review.html
raczej mu jeszcze brakuje

zobaczymy co pokazę philips ale już rok temu samsung miał lcd serii 9* który był wybitny w czerni i przez 2 tygodnie kilku posiadaczy Kuro chciało się na niego przesiadać - ale jakoś umarło mu się śmiercia naturalną - chyba nie dlatego że był taki super

tak się zastanawiam że ludki w pionierze mogliby tylko wcisnąć do kuro 9generacji lepszą elektronikę (by naparwdę wyeliminować judder oraz poprawić trochę skalowanie, deinterlacing, redukcje szumów - czyli dołożyć jakiś videoprocessor do środka - np. dvdo edge) i byłby bez problemu w każdym obszarze znowu najlepszy tv.
 
Ostatnia edycja:

plejak

Banned
Kuro

tak się zastanawiam że ludki w pionierze mogliby tylko wcisnąć do kuro 9generacji lepszą elektronikę (by naparwdę wyeliminować judder oraz poprawić trochę skalowanie, deinterlacing, redukcje szumów - czyli dołożyć jakiś videoprocessor do środka - np. dvdo edge) i byłby bez problemu w każdym obszarze znowu najlepszy tv.


ale nie wcisną-trzymajmy sie faktów .PIoneer nie produkuje już telewizorów.:cool:
 

klaus71

New member
Bez reklam
ja się trzymam faktów - na chwilę obecną nie ma telewizora który jest lepszy od Kuro.
pokazują to wszystkie testy na świecie. dlatego szkoda że pionek nie kontynuuje rozwoju plazm bo nawet bez jej rozwijania (mam na myśli sam ekran) w tym roku nic nie jest w stanie jej prześcignąć.
a wszyscy pretendenci po miesiącu okazują się jednak nie tak extra jak się wydawało.

wg mnie w tym roku jeszcze nie pojawi się telewizor lepszy od Kuro.
w przyszły roku będzie coś porównywalnego - ale ze względu na kryzys też ręki sobie uciąć nie dam.
no i zauważmy że jako super tv podajemy zwykłe Kuro a w stanach jest jeszcze model wyższy: Kuro Elite który gra jeszcze lepiej (przynajmniej takie opinie słyszałem)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dlatego trzeba się śpieszyć jeśli jeszcze ktoś chce kupić dobry telewizor.
Bardzo wielka szkoda - ale niestety się kończą.
 

plejak

Banned
Kuro

Pioneer kończy produkcję TV
(13-02-2009)
Zgodnie z oświadczeniem firmy umieszczonym na Pioneer.eu, znany japoński producent podjął decyzję o całkowitej rezygnacji z wytwarzania i sprzedaży telewizorów plazmowych i LCD. Koncern ma zamiar skupić się na produkcji samochodowej elektroniki auido/wideo w tym nawigacji, domowych systemów audio/wideo oraz sprzętu profesjonalnego.
Końcowy termin wycofania się z rynku wideo wyznaczono na marzec 2010. Równocześnie firma zapewnia, że nadal będzie wspierała serwisowo sprzedane przez siebie produkty i klienci będą mogli nadal korzystać z gwarancji.
Firma próbowała podjąć współpracę z firmami Sharp i Panasonic, w zakresie produkcji LCD TV i telewizorów plazmowych ale nie przyniosło to spodziewanych efektów.

Pionier konczy z produkcją telewizorów

Pioneer oficjalnie potwierdził fakt, zakończenia produkcji telewizorów wyposażonych w matryce LCD oraz plazmowe. Jak podaje serwis Nikkei, pomimo dobrych perspektyw dla tego segmentu rynku dla najbliższych lat, koncern nie zamierza inwestować w dalsze badania nad rozwojem wspomnianych technologii. Powodem jest oczywiście kryzys ekonomiczny oraz spowodowane nim gwałtowne załamanie się sprzedaży we wszystkich krajach.
Szefowie japońskiego giganta elektroniki doszli do wniosku, że w sytuacji braku wystarczających środków finansowych, potrzebnych do realizacji kolejnych udoskonaleń poprawiających jakość obrazu, dalsze uczestnictwo w wyścigu najlepszych konstruktorów telewizorów HDTV nie ma już sensu i przyszedł odpowiedni moment na zakończenie ich produkcji.
Już wcześniej pojawiały się pierwsze informacje o kłopotach finansowych Pioneera, jednak nikt nie spodziewał się aż tak drastycznych kroków. Modele telewizorów z serii Kuro należały do jednych z najlepszych na rynku – wygrywały one wiele prestiżowych konkursów. Ich jedyną wadą była wysoka cena. Jeszcze kilka miesięcy temu koncern zrezygnował z własnych paneli plazmowych, ogłaszając jednocześnie rozpoczęcie współpracy z Panasonicem, który miał zapewnić matryce dla nowych modeli TV zapowiadanych na 2009 rok.
Wstępnie wiadomo, że niewielka partia telewizorów bazująca na matrycach Panasonica pojawi się na rynku w tym roku, jednak będzie to ostatnia seria. Cena oraz dokładny termin sprzedaży nie jest do końca znany.
Pioneer został zmuszony do oszczędności – obecny kwartał firma zamyka ze stratą ponad 1 mld dolarów. Koncern obawia się dalszych strat, dlatego ryzykowny sektor płaskich telewizorów musi zostać zamknięty. Plany na najbliższe miesiące przewidują skupienie się na sprzęcie audio oraz odtwarzaczach DVD nowej generacji.


Chyba wystarczy tych inf? Poza tym gdyby Pioneer nie wycofal sie z tv to w bieżącym roku na rynku pojawiłby sie jakis nowy model a tak mamy Tylko 5090 i 500 z roku 2008.
Swoją drogą ciekawy jestem jaki według Pana Kikiego - jest najlepszy telewizor w cenie do 10 tys zł na dzień dzisiejszy.:popcorn:
 
S

spy

Guest
plejak napisał:
Pioneer kończy produkcję TV
[cut]

Chyba wystarczy tych inf? Poza tym gdyby Pioneer nie wycofal sie z tv to w bieżącym roku na rynku pojawiłby sie jakis nowy model a tak mamy Tylko 5090 i 500 z roku 2008.
Swoją drogą ciekawy jestem jaki według Pana Kikiego - jest najlepszy telewizor w cenie do 10 tys zł na dzień dzisiejszy.:popcorn:

Konczy ale skonczyc nie moze.
reghardware.co.uk/2009/03/25/pioneer_plasma/

Tak wiec, faktow to nawet branza nie zna.

Spy
 
Rozumiem, ze kazdy ma swoj punkt widzenia! Jednemu w KURO brakuje tego, drugiemu jeszcze czego innego. Ale przyznacie, ze wchodzac do pomieszczenia (dla nas "Znawcow" :) ) i widzisz na scianie LGiki, Samsungi, Toshiby... czujesz sie jak w markecie!
Panasonic, Sony... no ok, ale zawiewa troche nutka lat 90tych czy nawet wczesniejszych, gdzie TV te byly rarytasami, a potem idac do sklepu czlowiek nie bral Philipsa tylko "sprawdzone" i "uznane" Sony i Panasonic... Pewexy, Baltony... tam tylko ten sprzet stal na polkach!
Do czego zmierzam, jak wejde do pomieszczenia gdzie znajduje sie Pioneer... to mam takie odczucie... no "facet" zna sie na sprzecie ;) To jest tylko moje subiektywne odczucie... ale mysle, ze wielu ma podobne! A nie przyzna sie, bo na scianie czy szafce ma: LG, Samsung, Sharp, Sony, Panasonic czy Philips. Ja sie przyznaje, mam te dwa ostatnie, ale z checia... sprobowalbym KURO! Choc by tylko dlatego, zeby miec TV na miare, jak w swym czasie kineskopowki Philipsa, czyli "jeden z najlepszych" jak nie najlepszy ;) Aby ktos wszedl do mojego pokoju i pomyslal... "facet zna sie na rzeczy" :)
 
Do góry