Najlepszy wybór TV 4K do 4000 zł

xaxaos

New member
Witam.

Mimo, że znam się dość dobrze na komputerach,( to do tej pory nie mając TV w ogóle chyba od 11 lat), zupełnie nie siedzę w temacie TV, a chcę kupić TV na długi okres.

Oto wymagania:
- max 49-60 cali
- 4K (na przyszłość)
- bez 3D
- jak najlepsza jakość i płynność obrazu w tej cenie
- płynna, szybka obsługa (czyli wydajny procesor i system)
- dobry dźwięk (nie będzie w przyszłości kina domowego)
- prosty, intuicyjny, stabilny system
- wifi i możliwość przeglądania internetu przez TV

Pan w media expert zaproponował sony KD 49XD7005. Znając życie i ekspertów pewnie są zdecydowanie lepsze propozycje. Proszę Was zatem o radę, jakie TV w tej cenie do mądry, sensowny wybór.

Dodam, że w 90% TV będzie wisieć na ścianie, jeśli to coś zmienia...
 
Ostatnia edycja:

agricola

New member
Co to znaczy prosty i intuicyjny system? Android w moim przekonaniu spełnia te wymagania. Ja bym rozejrzał się za Philipsem 6561, nie wiem czy coś czytałeś o nim albo masz jakieś zdanie na jego temat?
 

xaxaos

New member
Na papierze ten Philips 55PUS6561 jest super, ale poczytałem różne opinie ludzi z euro rtv, media markt, czy ceneo i okazuje się, że w wielu przypadkach powtarza się ta sama wada, że youtube i inne programy się przywieszają, czasem trzeba TV z prądu wyłączyć, bo nie odwiesza się. To świadczy, że mimo technicznych parametrów nie jest dobrym wyborem, dla kogoś, kto chce mimo wszystko mieć TV z płynną bez awaryjną obsługą.

Pomijając Philipsa. Jaki TV 55 cali do 4000 zł polecicie z samsung, sony, lg?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wystarczy sprawdzić przed zakupem i nie ma problemu. W klasie 4 tyś zł masz jeszcze 55PUS7101 - za 3999 zł z kalibracją.

Najtańsze modele o tym wyposażeniu :
- LG 55UH 8507 za 5799 zł
- 55KS7000 za 5799 zł
- Panasonic 58Dx750 za 5999 zł
- Sony 55XD8505 za 5099 zł

W klasie cenowej masz modele 100Hz.:
- TCL 58 S7806 za 3199 zł
- Philips 55PUS6561 za 3599 zł

Pytanie czy chcesz dokładać ?
 

KOJOT80

New member
Pozwolę sobie podłączyć się do dyskusji.
Od kilku dni Philips 55PUS6561 wisi u mnie na ścianie ale właśnie mam zamiar zwrócić go do sklepu i zamienić na inny. Jak dla mnie ma on kilka wad:
1. Odświeżanie przy szybkich scenach zarówno w filmie jak i przede wszystkim sporcie (czytaj meczach piłki nożnej) leży. Chodzi o pixelozę wokół piłkarzy przy szybkich ruchach. Ten philips miał mieć 100Hz, Clear LCD i inne cuda wianki ale to po prostu nie działa.
2. Podświetlenie matrycy - ciemne i jaśniejsze pionowe pasy widoczne zwłaszcza przy wyświetlaniu jednolitego koloru a jeszcze bardziej widoczne przy ruchu kamery. Np. na śniegu albo na tle murawy boiska gdy kamera przesuwa się prawo<->lewo.
O niskim kontraście i srebrzeniu obrazu przy patrzeniu pod kątem akurat wiedziałem ale byłem z tym pogodzony od początku.

Dlatego mam pytanie czy jest jakiś model licząc już nawet od 45cali w górę, 4k, który faktycznie nie miałby problemów z tym odświeżaniem (100Hz) i w granicy powiedzmy nieco ponad 4000zł?:blagam:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A z czego masz sygnał ?
Jaki masz dokładnie kabel podłączony ?
Podświetlenie trzeba sprawdzać przed zakupem i później zero stresu.

W tej klasie 4tyś masz jeszcze tylko Philipsa 55PUS7101 za 3999 zł.
Na inne modele innych firm kasy za mało.
Najtańsze 4K i 100Hz :
- Panasonic 58DX750 za 5999 zł
- Samsung 55KS7000 za 5799 zł
- LG55UH8507 za 5799 zł
- Sony 55XD8505 za 5099 zł
http://www.hdtv.com.pl/forum/o-forum-i-serwisie/14168-klub-hdtv-com-pl.html
Zaloguj się w klubie HDTV to masz jeszcze kalibrację profesjonalną gratis.
 

KOJOT80

New member
sygnał nc+ mam z satelity
Problem z płynnością występuje w zdecydowanej większości meczów, zarówno w FHD jak i UHD. W zasadzie jedyny mecz gdzie go nie widzę to nagrany ostatnio na nagrywarkę nc+ mecz Rum-Pol.
UHD sprawdzałem między innymi poprzez dysk USB jak i Youtuba w telewizorze (mam łącze 60MB/s).
Dla przykładu problem jest widoczny w dostępnym Youtubie filmie "Football in Ultra HD (2160p 4k)" od 28 sec.
 

KOJOT80

New member
Byłem dziś w Saturnie przetestować materiał "Football in Ultra HD (2160p 4k)" z USB na różnych modelach TV. Sprawdziliśmy ok 7-8 tv, które dawały nadzieję na lepszą płynność niż Philips 55PUS6561, do ok 5000zł. Wszystkie miały problem z pixelozą/artefaktami przy szybkich scenach. Najlepiej wypadł Sony KD-55XD8577 ale i u niego nie trudno było zauważyć artefakty. Co ciekawe na innym materiale 4K (też mecz) - materiale producenta Sony, który non-stop leciał na tym Soniaku obraz był super płynny.
Na koniec, poprosiłem o sprawdzenie jak "Football in Ultra HD (2160p 4k)" poleci na Panasonicu TX-58DX700E. Trochę tak z sentymentu bo wcześniej miałem Panasy ale bez przekonania, bo Panowie sprzedawcy ostrzegali że nie będzie dobrze bo on jest tylko 60Hz. A tu niespodzianka, obraz bajka bez artefaktów. Ale jednocześnie w dolnym lewym rogu pojawił się napis PANASONIC, którego podczas testów na poprzednich telewizorach nie było widać, czyli że to materiał demonstracyjny PANASONICA.
MÓJ WNIOSEK: skoro materiały demonstracyjne Soniaka (nawet mecze) najlepiej wyglądają na Soniaku a Panasonica na Panasonicu, to jaki materiał będzie "bezstronny"?
Czy są jakieś materiały 4K (najlepiej mecz piłkarski) nie skażone ręką producenta? Ktoś coś poleci?
 

RavenFHD

New member
Polecacie tego TCL 58 S7806 ale nie mogę go nigdzie znaleźć. Wiecie gdzie go kupić ? Widziałem że wyszedł nowszy model, może dlatego ten starszy zniknął. Wiecie może czy są telewizory Full HD z HDR ?
 

Marta84

New member
Kojot80 - Dales sie zlapac na marketigowy trik sprzedawcow i kupiles najtanszy TV 4K, HDR, VP9 etc.
Efekt mogl byc tylko jeden - slaby obraz.
Sama sie dalam na to nabrac, najpier na Philips 6561, a chwile potem na 7101. Na szczescie moglam oddac TV, bo ogladac sie tego nie dalo.
No chyba ze ktos nie ma wymagan co do jakosci obrazu ale wtedy lepiej kupic 55 cali za 2k pln.

Jesli musisz miec 4K to 4 tys pln to za malo na dobry TV 55 cali.
Minimalnie wiecej kosztuje np. Panasonic 50DX750 lub Samsung 49KS7000 ale to mniejsze modele.
 

Marta84

New member
większość materiałów dostępnych na tej stronie, zwłaszcza sportowych, robiona jest w 50-60fps, natomiast Philips 55PUS6561 w 4K obsługuje do 30kl/sec. Nasuwa mi się takie pytanie, czy w takim razie te 30 to nie za mało do przyszłych transmisji w 4k?

Masz racje w kwesti klatek.
Standard DVB-UHDTV (czyli ten który bedzie dla transmisji sportowych) zakłada wsparcie dla rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę, (kodek HEVC Main 10 level 5.1 )
Na Philipsie zobaczysz tylko 30fps. Czyli jestes fanem idealnej płynności to bedziesz musiał wymienic telewizor.
Oczywiscie zakładam, że dekoder TV bedzie ten standard juz za 3-4 lata obsługiwał...
 
Do góry