najlepszy tv 3d 42" do 2500zl, glownie do gier

kot6969696

New member
w tytule jest blad- juz poczytalem o 3d i jednak tego nie chce
i wielkosc jednak 40 cali bo 42 za duzo jak na moja odleglosc od ekranu
w zwiazku z powyzszym tv nie moze jednak kosztowac wiecej niz 2300

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
około 15-20 m

2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
min 1,8 m max 2,3 m - tu jest duzy zonk bo z reguly to wlasnie bedzie ok niecale 2 metry i nie wiem czy 40 cale to nie bedzie za duzo

3.Ile osób zasiada przed telewizorem?
1-2

4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
glownie na wprost ale bokiem tez czasem

5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
stać stabilnie

6.Jak słońce świeci w pokoju?
okno z prawej

7.Jaki masz obecnie telewizor?
jakis stary kineskopowiec ok 20 cali

8.Co chcemy aby telewizor posiadał?
jak najlepszy obraz do 2300zl, ma byc jak najlepszy do gier(x360), odtwarzanie filmow z usb z polskimi napisami bez problemow, wbudowany dekoder dvbt, na pewno nie moze byc plazma. i najlepiej jak najciensza ramka, bo jezeli tv by mial mniej niz 96 cm szerokosci calkowitej, to wszedlby mi w jeden mebel i bym nie musial kombinowac

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
DVB-T, kiedys moze kablowka

10.Jakie urządzenia?
x360 głównie

11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
- ~7h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
nie wiem

13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
wszystko

14.Czy zamierzasz serfować po internecie?
nie

15.Czy zamierzasz grać w gry?
tak, duzo

16.Preferencje co do marki?
marka nie gra roli

17.Preferencje co do wielkości?
40, EWENTUALNIE 42 ale 40 jednak. chcialbym 42 cale, ale nie wiem czy to nie za duzo jak sie siedzi ok 2 metry od tv

18.Co Cię denerwuje w telewizorach?
smart tv, przeglądanie internetu itp sa mi zbedne, jezeli da sie z tego nie korzystac i nie bedzie mi to zamulalo tv to po prostu nie bede korzystal i niech ten smart tv tam sobie siedzi, ale jezeli ma byc smart tv i przez to mi ma tv zamulac to wole zeby tv byl bez smart tv itp. wole tanszy tv bez smart tv. tv bedzie sluzyl do gier (konsola, nie pc), filmow, ogladania tv

19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
50/50

20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
1800-2300 max aczkolwiek wolalbym zaplacic 1800 niz 2300:) przeznaczone mam 2300, nic drozszego nie wchodzi w gre

21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne?
do dzisiaj chcialem 3d, jednak doszedlem do wniosku ze to zbedny bajer wole tanszy tv bez 3d z lepszym obrazem. ale jak juz to pasywne. oczywiscie jezeli tv w takiej samej cenie by mial 3d a niczym innym sie nie roznil od innego co nie ma 3d, to wole 3d


prosze o ratunek bo tyle jest teraz tv ze szukam roznych juz kilka dni i czuje sie coraz bardziej zagubiony

jeszcze mam pytanie: czy tv musi miec jakas wolna przestrzen za soba z gory po bokach? bo ja mam jakis prlowski segment i tam za duzo przewiewu nie bedzie, czy tv sie przez to bedzie nagrzewal i psul? mialby ok 0 cm przestrzeni z tylu do sciany, tyle samo z gory, po bokach prawie nic.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
I do gier i do 3D najlepszy czyli z najmniejszym input Lagiem jest Philips 42PFL 5008. Masz też pasywne 3d i okulary w komplecie więc spełnia wszystkie najważniejsze Twoje potrzeby.
 

kot6969696

New member
dzieki kiki za odpowiedz ale w tym czasie co mi pisales odp ja edytowalem posta sytuacja sie jednak troche zmienila

:
w tytule jest blad- juz poczytalem o 3d i jednak tego nie chce
i wielkosc jednak 40 cali bo 42 za duzo jak na moja odleglosc od ekranu
w zwiazku z powyzszym tv nie moze jednak kosztowac wiecej niz 2300
jeszcze mam pytanie: czy tv musi miec jakas wolna przestrzen za soba z gory po bokach?
bo ja mam jakis prlowski segment i tam za duzo przewiewu nie bedzie, czy tv sie przez
to bedzie nagrzewal i psul? mialby ok 20 cm przestrzeni z tylu do sciany, tyle samo z gory, po bokach prawie nic.

moglbys wziac te kryteria pod uwage? do takiej odleglosci byl spolecil 40 czy jednak 42?
i najlepiej bez smart tv


podsumowujac szukam jak najlepszego tv 40" do gier>filmow>tv cena do 2300 jak najlepszy obraz, bez 3d i smarttv, chyba ze te opcje nie wplyna na cene tv
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Toshiba 40L7335
Philips 40PFL4508
Sharp 39LE750

Masz trzy bardzo dobre jakościowo telewizory, mają niestety 3d, ale obecnie nie dostaniesz telewizora z prawdziwą 100hz matrycą bez 3d. To tylko funkcja, nie nastawiaj się na nią.
 

kot6969696

New member
dzieki za odpowiedzi

Karpaj: wlasnie o to mi chodzi, 3d moze sobie byc, nie musi ale nie jest to juz dla mnie sprawa oblgatoryjna.

kiki: na pewno 42' to nie bedzie za duzo jak bym siedzial 1,8m od tv "w pozycji skupionej"-2,3 m oparty?


dzisiaj sie wlasnie dowiedzialem od brata ze powienienem brac tv ktory ma najlepiej 200 "prawdziwych" hz (bez przeklaman producenta ze ma np 500 jak tak naprawde nie ma)

te ktore podaliscie niby maja 200 ale czy wlasnie nie jest to tylko marketing? sam Karpaj piszesz ze maja 100hz.

a co sadzicie o samsung ue40f6400?

 

Karpaj

New member
Bez reklam
Prawdziwe 200hz, to musiał byś budżetem pod 4tyś sypnąć. Modele typu Panasonic FT60, Sony W9 czy Sharp LE850.
Prawdziwe 100hz wystarczy.
Samsunga bym nie brał pod uwagę do Twoich wymagań, gdyż jego podstawową zaletą są multimedia, a jakościowo odstaje od w/w telewizorów.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Tak, ze względu na zastosowaną w nim technologie 3d ma matrycę 100hz. Model 5008 ma technologię pasywną, a w związku z bardzo dużym rozbiciem modelowym musieli jakoś oszczędzić w tym najtańszym 3d pasywnym - poszło po matrycy i po ambiligt - ledwo 5 diodek po bokach :>
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Wszystkie z 3d aktywnym (tutaj po prostu mus, inaczej by tv migotał)

Bez 3d :
Sharp LE540
Sharp LE630
Philips PFL5007

Z pasywnym 3d w tej kwocie :
LG : Od LM640 lub od LA640
Panasonic - wszystkie
Philips - od 6008, lub zeszłoroczny 6007
Toshiba - wszystkie
Sony - wszystkie

Z Thomsonem czy TCL nie miałem kontaktu, oraz nie znam żadnego mercha z tych firm, żeby coś się wypowiedzieć.

Dodatkowo jeśli chodzi o plazmy :
LG - żadna z 2013/2012.
Panasonic - od modelu ST60, lub z zeszłorocznych od ST50
Samsung - tylko serie 8 (F8500, E8000)
 

taki__jeden

New member
Wszystkie te Sharpy: 39LE750, 39LE752, LE540, LE630 są lepsze jakościowo jeśli chodzi o obraz niż Samsungi 40F6100/F6400?
Jakie mają jeszcze wady poza gorszymi multimediami i który z nich wypada najlepiej?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Z wad - wymagają kalibracji do wieczornego oglądania (brak trybu filmowego rozsądnego jakiegoś) oraz smużą.
Najlepiej wypada 750/752, gdyż zdecydowanie wyeliminowano to smużenie ze starszych modeli.
 

taki__jeden

New member
A czym różni się 39LE750 od 39LE752? W danych technicznych nie widzę różnicy a w cenie jest 200zł.
Jeśli miałbym wybrać Samsung 40F6100 albo Sharp 39LE750 to ten drugi lepiej wypada?
 
Do góry