Najlepszy projektor za 2500zł z 1080p

arcisas

New member
Witam. Jak w temacie - jaki jest najlepszy dostępny na rynku za tę cenę projektor z nominalną rozdzielczością 1920x1080. Głównie chodzi o oglądanie filmów, granie w gry itp.
Czy w ogóle jest coś przyzwoitego w tej cenie i z oczekiwanymi przeze mnie możliwościami?
Mam teraz (ojciec dopiero co kupił) vivitek d525st (XVGA), ale namawiam go, żeby go oddał i kupił właśnie w tej samej cenie coś innego, żeby dało się oglądać i grać w full hd. Czy mam rację i czy da się coś takiego kupić? Dodam jeszcze, że jeśli chodzi o jasność i kontrast ten vivitek by mi odpowiadał, tylko ta rozdzielczość....

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

Alkor

New member
Bez reklam
Witam!

Najtańszy projektor 1080p obecnie na rynku to Optoma HD200X (ok.3000 zł). To całkiem niezłe urządzenie na początek, jeśli ktoś nie jest wyczulony na efekt tęczy i nie potrzebuje Lens Shiftu.

Nieco lepszy jest Samsung A600 i Optoma HD20 za ok. 3200 zł. Moim zdaniem nie warto obecnie rozważać tańszych opcji rzutników 720p.

Wszystkie wymienione urządzenia to projektory DLP ze stałym offsetem i małym zakresem zoomu. Większą swobodę instalacji zapewni projektor LCD Epson TW3200, niestety już za ok. 3700 zł. Ma za to lepsze warunki gwarancji i oczywiście jest wolny od efektu tęczy.

Pozdrawiam.
 
Do góry