Najlepszy Projektor FULL HD

holden1212

New member
Witam,

Chciał bym mieć tylko takie problemy jak wybór odpowiedniego sprzętu AV ale są też inne dlatego też po przedczytaniu kilkudziesięciu postów, testów i opini jak również testach sprzętu zaproponowanego przez sprzedawców w salonie( nie jednym) jestem głupszy niż przed decyzją że chce mieć własne kino domowe oparte na projektorze i czas zakończyć temat i zająć się innymi problemami niestety mniej przyjemnymi .
Jednak żeby zakończyć temat potrzebuje waszej pomocy i ostatkami sił proszę was o pomoc w wyborze najlepszego sprzętu.

odległość od ekranu 4,5m
wysokość pokoju 260
max.szerokość ekranu zramką 240-250 cm
Sygnał sporadycznie N
PS3 gry filmy itd.
sprzęt podłączony do amplitunera

Testowałem
- Optoma HD 300X Cena 4150 zł
- Epson EH-TW5900 Cena 4450 zł



Proponowane mi ekrany elektryczne:
- Optika Electric 240x135
- Taga Harmony Karbonada KR 2 203x114
Cena 1540 zł
- Kauber White Label 220x124 + czarny pas + ramka
http://kauber.pl/pl/produkty/ekrany_projekcyjne_elektryczne/white_label_cz_pas_pl
Jest to ekran wykonywany na zamóienie, dlatego możemy dobrać najbardziej odpowiednią wielkość, czarną ramkę oraz górny margines. Dobrej klasy ekran
Cena ekranu dobranego odpowiednio do potrzeb : 2450 zł
Akcesoria:
Uchwyt do projektor 180 zł
Kabel Hdmi 15m od 190 zł
Usługa montażu 850 zł netto!!
Roździelacz sygnału hdmi 290 zł

Testowałem
- Optoma HD 300X Cena 4150 zł
- Epson EH-TW5900 Cena 4450 zł
- Epson lcd już nie pamiętam jaki :(

Zdecydowanie najlepiej wypadła Optoma jednak pytanie brzmi czy w tej cenie nie dostane lepiej świecącego projektora full HD bez 3D które niekoniecznie mnie interesuje. I jaki ekran wybrać czy dopłaćić 1000zł i zrobić na zamówienie ? warto ? Bo i tak robią się z tego gigantyczne koszty.
POMOCYYYY !!!!!!:blagam:
 

Alkor

New member
Bez reklam
Ależ zawsze trzeba wielkość i rodzaj ekranu dobrać do indywidualnych potrzeb - problem tylko, czy da się to zrobić bez konieczności zamawiania ekranu "na wymiar".
Moim zdaniem ekran 110" w twoich warunkach jest optymalny - przy odległości oglądania 4-4.5 m. Do wymienionych modeli dodałbym Supremę i Adeo. Oczywiście ideałem byłby ekran z napinaczami, ale to koszt rzędu 4000 zł. Jednak za około 2000 zł można kupić niezły ekran elektryczny, przykładowo Adeo Linear 108"/całk. szer. 250 cm z czarną ramką 5 cm i górnym pasem indywidualnie dobieranym do 60 cm długości. Powierzchnia projekcyjna raczej tylko VisionWhite gain 1.2 - również z uwagi na 3D.

Dlaczego od tego zacząłem? Uważam bowiem, że sprawy instalacji są kluczowe - zwłaszcza w twoim przypadku. Rozważane projektory 3D nie mają przecież Lens Shiftu - musisz tak dobrać długość uchwytu, wysokość montażu ekranu, top górny, aby trafić dokładnie z obrazem, gdzie trzeba. Regulacja trapezu nie jest dobrym pomysłem. Proponuje rozrysować sobie na kartce korzystając z danych o offsecie i współczynniku projekcji możliwe warianty instalacji projektora i ekranu - to pomoże w wyborze rzutnika i ekranu. Niestety nie mogę przewidzieć, gdzie chcesz powiesić ekran (sufit, ściana) i na jakiej wysokości będzie np. głośnik centralny - to wszystko trzeba brać pod uwagę przy planowaniu instalacji, wyborze ekranu i długości pasa górnego.

Z Optomą HD300X i Epsonem raczej nie powinno być problemów instalacyjnych w twoich warunkach. Różnica jest taka, że Optoma musi wisieć najdalej ok. 4 m od ekranu 108", a offset wyniesie 22 cm, czyli górna krawędź ekranu o tyle niżej niż obiektyw przy montażu sufitowym. Epson ma dużo większy zakres zoomu i zerowy offset.

W swojej cenie oba projektory oferują bardzo dużo. Jeśli oglądałeś Optomę HD300X i nie widzisz efektu tęczy, to możesz spokojnie przy niej pozostać. Epson jest zbliżony jakościowo, ale sporo jaśniejszy w 2D.
Czy istnieją lepsze, tańsze rzutniki 2D? Być może całościowo najlepszym projektorem 1080p jest "staruszek" Epson TW3200 za ~3800 zł - ma pewną przewagę w poziomie czerni, kontraście i funkcjach (Lens Shift), ale jest dużo ciemniejszy od TW5900 w trybach kinowych.
Wśród DLP są tańsze Optoma HD23 i BenQ W1100 nieco lepsze w 2D, ale sporo tańsze.
Dodam tylko, że takie porównania i analizy mają sens wyłącznie po wykonaniu kalibracji - bez tego naprawdę trudno ocenić, który projektor jest lepszy.

Pozdrawiam.
 
Do góry