Najlepszy LCD na rynku

jagger

New member
Witam wszystkich.
Od pewnego czasu czytam opinie o topowych LCD-kach dostępnych na naszym rynku i im dłużej czytam tym ciężej jest podjąć decyzję.
Właściwie to chcę kupić 2 telewizory. Jeden do dużego pokoju, a drugi do sypialni.
Ten większy powinien mieć 46-52" i kosztować max. 18000 zł (pokój słoneczny), drugi do sypialni 32" do 7000 zł. Obydwa będą wisieć na ścianie i muszą cechować się najlepszą z możliwych do osiągnięcia jakościa obrazu głównie ze źródeł HD (bluray, tv sat). Ten do sypialni może być troszkę gorszy i nie być FullHD.

Po przeczytaniu mnóstwa opinii z forum wstępnie wybrałem:

Philips 47PFL9732D/9632D - niemal same zalety, jedyna wątpliwość to opisywane przesunięcie dźwięku względem obrazu (o co dokładnie chodzi?)
Loewe Individual 46 - najlepszy pod względem wyglądu, ale chyba najsłabszy obraz (a może jednak nie?)
Sony KDL46X3500 - same zalety, wad nie stwiedziłem ale napewno jakieś są (jakie?)

W wypadku wyboru Loewe może wziąłbym jeszcze dedykowany do niego zestaw kina domowego Compose. Jednak Loewe pomimo że ma kapitalny dizajn ma jedną ważną wadę: na całym ekranie ma szybę (tak jak plazmy) niemiłosiernie odbijającą światło. Być może ma też gorszą płynność obrazu od pozostałych co dla mnie jest dużą wadą, ale to jeszcze muszę sprawdzić naocznie. Czy ktoś z Was może słuchał tego kina domowego? Czy jest warte grzechu?
A może w ogóle jakiś inny model?
Co do LCD 32" to kompletnie nie mam pomysłu. Może jest jakiś model godny uwagi?
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Jak do 18tys to wybor moze byc tylko jeden Pioneer Kuro - tylko to jest Plazma -ale bije wszystkie dostepne TV na rynku czy to LCD czy plazma
Co do LCD to uwazam ze 18 tys to zdecydowanie za duzo planujesz wydac, Philips jest ok, sonego widzialem w akcji i stwierdzilem ze jest gorszy od mojego 46XL1E, co do Loewe nie wypowiadam sie bo go nie widzialem, zobacz jeszcze Sharpa HD1
do sypialni jak nie zalezy Ci na full hd sprawdz JVC 32P80
 

jagger

New member
Plazma odpada z przyczyn o których nie chcę tutaj pisać bo rozpęta się niepotrzebna dyskusja o wyższości Świąt Wielkiej Nocy...
Mnie obraz z Pioneera Kuro nie powala i dlatego do sygnału HD wolę topowe LCD.
Pisząc "topowe" w żadnym razie nie mam na myśli XL1 i HD1 - ja nie zaliczam ich do tej grupy.
Dzięki za sugestie odnośnie 32P80 - wezmę pod uwagę.

Czy ktoś coś może powiedzieć o Loewe i o tej nieszczęsnej szybie, czy bardzo przeszkadza w nasłonecznionym pokoju?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Przy takich pieniądzach koniecznie prezentacja we własnym domu, koniecznie z KURO jako jednym z oglądanych do porównania.

A w tych pieniądzach spokojnie mieścisz się z 52X3500.

Pozdrawiam,
 

forzainter1g

New member
Odp

Z LCD to tylko i wylacznie
Sony x3500 ten telewizor niekwestionowanie rzadzi w HD lub Toshiba ZF 355 sprawdz takze Samsunga LE46A656A1 niestety nie widzialem tego telewizora ale to w koncu nowa seria musi cos w sobie miec patrzac na parametry.Nie mowie tu oczywscie no nie wiem o kontrascie zebyscie zaraz nie pisali ze roznie sie mierzy ale np: Ultra Clear Panel, ulepszone 100hz,Technologia 24Hz - 1080 24p Real Movie,czas reakcji 4ms.
Odpusc sobie cala reszte skup sie tylko na tym co wymienilem bo szkoda czasu:
Sony x3500
Toshiba Zf 355
ten Samsung sam zobac zi ocen
i takze oczywscie wymieniany Pioneer Kuro ale to plazma.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
jagger napisał:
Mnie obraz z Pioneera Kuro nie powala i dlatego do sygnału HD wolę topowe LCD.

To w takim razie nie bedziesz zadowolony z niczego co wybierzesz. Kuro wygrywa we wszystkich mozliwych testach. Chyba bedziesz musial poczekac na Oled ;)
Co do Sony x3500 to nie zgadzam sie ze ten TV rzadzi w HD, ale kaZdy ma swoje zdanie, moj znajomy ma sonego 46' x3500 i porownywalismy z moim 46' XL1E - moja opinia jesli nie widac roznicy to po co przeplacac.
pozdrawiam
 

RheeTCT

New member
Powtórzę za kolegami
1.Pioneer Kuro
2.Panasonic PY800
3.Toshiba ZF
4.Sony X3500
5.Philips 9732
Dwa pierwsze to oczywiście plazmy -mimo niechęci namawiam na porównanie w domu,to zupełnie co innego niż w sklepach.Wystarczy zamówić prezentację.
A dlaczego taki mały do sypialni?Myślałbym o 37" co najmniej.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
brałbym pod uwagę modele o dużej płynności. Oczywiście jeśli miałbym wybierać to tylko na prezentacji w domu gdzie akceptujesz sam wybór.
Plazma LX 508 XD
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17298
http://www.eisa-awards.eu/node/718
http://www.zlotypixel.pl/
www.visualgrandprix.com
- wcale nie musi Ci się podobać na podstawie informacji , ale jeśli już będziesz miał prezentację to nie lekceważ jej jakości .
Dziś wszystkie prezentacje w Poznaniu zakończyły się zwycięstwem Pioneera.
Zobaczymy jak jutro bedzie w Klielcach - ale nie spodziewam się inego
wyniku :D
Mówią o niej że jest najlepszym telewizorem który kiedykolwiek został wyprodukowany.
A to już niezła recenzja.
Do tego możesz dołożyć :
Toshibę ZF
http://www.zlotypixel.pl/
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=24216&page=4

Sharpa HD1
http://www.eisa-awards.eu/node/720
http://www.zlotypixel.pl/
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13590

Szyba w Loewe - będziesz się widział na wszystkich programach w roli głównej. / odbicie jak w lustrze/
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Brałbym plazmę, dużo się mówi o czerni w lcd, proponuje postawić lcd w ciemnym pomieszczeniu i go odpalić... werdykt zostawiam Wam;) Każdy tv ma dobrą czerń jak jest jasno w pomieszczeniu dopiero po zgaszeniu światła wychodzą nierówności podświetlenia, jakieś duszki granatowa czerń itp.
 

jtd

New member
Bez reklam
W nocy zaden tv nie moze sie rownac w poziomie czerni z kuro lub pz85/800, no moze jeszcze sony w4000
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Ciekawa jest kwestia od strony socjologicznej, że gdy ktoś ma do wydania b. dużą kasę to jest wielu chętnych do sugestii :)


A jak dla mnie to Pioneer i ew Multeos.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Tych wielu pomocników też wydało wczesniej dużą kasę i służą pomocą w podobnych przypadkach ;)

Pozdrawiam,
 

Mabri

New member
Przy takiej sumie do wydania nie rozumiem problemu. Każdy sprzedawca w dobrym salonie jest w stanie stanąc na głowie aby zaprezentować i porównać odpowiedni sprzęt. Nie mówię już o prezentacji w domu. Wtedy oczy same powiedzą co jest najlepsze. A co powiedzą - Pioneer LX508
 

jagger

New member
Witam ponownie.
W międzyczasie obejrzałem Loewe. Niestety dla mnie nie nadaje się.
Pomijając nieszczęsną szybę odbijajacą światło, ma bardzo kiepską płynność obrazu - chyba nawet gorszą niż Sharpy.

Na placu boju pozostały Sony X3500 i Philips 9732D.

Masta_J napisał:
Przy takich pieniądzach koniecznie prezentacja we własnym domu, koniecznie z KURO jako jednym z oglądanych do porównania.

KURO odpada bo to plazma. Sprawdzałem ją osobiście i dla mnie to nic nadzwyczajnego - jest sporo przereklamowana. Wolę topowe LCD.

jtd napisał:
Moze sony 52w4000 albo toshiba 52zf355
forzainter1g napisał:
Z LCD to tylko i wylacznie
Sony x3500 ten telewizor niekwestionowanie rzadzi w HD lub Toshiba ZF 355 sprawdz takze Samsunga LE46A656A1

Czy Sony W4000 może równać się jakością obrazu choćby z X3500? Przecież nie ma 100Hz (chyba) i motionflow, co w takim razie z płynnością obrazu?
Czy Toshiba ZF355 jest znacząco (powtarzam: znacząco) lepsza od swoich poprzedników z serii X, XF, Z? Poprzednie modele Toshiby to tylko średniaki mające wady nie do zaakceptowania.
Samsung odpada - nie mam zaufania do firmy.

Ramzes765 napisał:
...sonego widzialem w akcji i stwierdzilem ze jest gorszy od mojego 46XL1E...
Ramzes765 napisał:
...moj znajomy ma sonego 46' x3500 i porownywalismy z moim 46' XL1E - moja opinia jesli nie widac roznicy to po co przeplacac.

Zdecyduj się czy jest gorszy, czy po prostu nie widzisz różnicy, bo to różnica :) .

kiki napisał:
brałbym pod uwagę modele o dużej płynności.....
....Sharpa HD1

Najpierw piszesz, że brałbyś pod uwagę modele o dużej płynności a potem polecasz kiepskiego pod tym względem Sharpa HD1. No comments :???: .

Jak widzę większość poleca Sony X3500 jako najlepszy LCD na rynku, część pisze o Toshibie ZF355.
Czy może coś za i przeciw dla każdego z tych modeli? A co z Philipsem 9732D? Czyżby był znacząco słabszy? Jakiś słaby punkt?

Jeśli ktoś mogłby porównać te modele pod kilkoma względami: np. płynność obrazu, czerń, jakość barw, wyposażenie, ogólny komfort obsługi, itp.
 

Bobok

New member
Napisal jagger
Czy Toshiba ZF355 jest znacząco (powtarzam: znacząco) lepsza od swoich poprzedników z serii X, XF, Z? Poprzednie modele Toshiby to tylko średniaki mające wady nie do zaakceptowania.


Jakie wedlug Ciebie ma wady np. seria Z3030 42 (nie liczac slabych kontów i nienajlepszej czerni)?
Pytam bo nosze sie z zamiarem kupna tego TV . Na kontach mi nie zalezy a nie wiem jak faktycznie jest z ta czernia.
 
Ostatnia edycja:
Do góry