Najlepszy LCD 26'-28'

GoNZoHD

New member
Witam
Od jakiegos czasu mysle o zakupie LCD (glownie z mysla o xbox360 ale i rowniez kablowka) i napalilem sie niesamowicie na Samsunga le32 M71 i wszystko by bylo super, gdyby nie to ze odleglosc z jakiej bede ogladal tv to nieco mniej niz 2m (dokladnie to okolo 1.80 ) Z taka odlegloscia raczej 32' odpada (?) a jak wiemy mniejszych modeli M71 nie produkuja ... :(

Dlatego zwracam sie z ogromna prosba do Was abyscie polecili mi jakis na prawde dobry LCD o wymiarach 26'-28'. Moge wydac do 4.000zl. LCD kupuje na wieeeeeeele lat wiec nie chce zalowac zakupu
Glownie bedzie sluzyl pod konsolke wiec niski czas reakcji matrycy by uniknac smuzenia, min 720p przy 60Hz i odpowiednie wejscia sa podstawa. Chcialbym go rowniez powiesic na scianie.

pozdrawiam i z gory dzieki za pomoc :)

PS: czy progresywne skanowanie to 100Hz odswiezanie?
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
bierz 32

GoNZoHD napisał:
Witam
Od jakiegos czasu mysle o zakupie LCD (glownie z mysla o xbox360 ale i rowniez kablowka) i napalilem sie niesamowicie na Samsunga le32 M71 i wszystko by bylo super, gdyby nie to ze odleglosc z jakiej bede ogladal tv to nieco mniej niz 2m (dokladnie to okolo 1.80 ) Z taka odlegloscia raczej 32' odpada (?) a jak wiemy mniejszych modeli M71 nie produkuja ... :(

Dlatego zwracam sie z ogromna prosba do Was abyscie polecili mi jakis na prawde dobry LCD o wymiarach 26'-28'. Moge wydac do 4.000zl. LCD kupuje na wieeeeeeele lat wiec nie chce zalowac zakupu
Glownie bedzie sluzyl pod konsolke wiec niski czas reakcji matrycy by uniknac smuzenia, min 720p przy 60Hz i odpowiednie wejscia sa podstawa. Chcialbym go rowniez powiesic na scianie.

pozdrawiam i z gory dzieki za pomoc :)

PS: czy progresywne skanowanie to 100Hz odswiezanie?

Bierz 32" albo większy jak masz kasę.

Pozdrawiam Masta_J
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Z tej odległości o której piszesz to tylko 26" , 32 " to już od 3 metrów.Wiele osób zachłystnęło się wielkością a potem latają oczka od lewego do prawego.Ja mam do ekranu dokładnie 1.80 i polecam Ci Philipsa 26" 26PF7321/12 z Pixel Plus.Kosztuje trochę ponad 3.000 ale ma taki obraz że zostawia w tyle sporo TV nieco drozszych , ma dwa wejścia HDMI co jest wygodne.Mam go dosłownie od wczoraj ale z tego co widzę warto dać te 3.300 .
 

GoNZoHD

New member
Robertus64 napisał:
Z tej odległości o której piszesz to tylko 26" , 32 " to już od 3 metrów.Wiele osób zachłystnęło się wielkością a potem latają oczka od lewego do prawego.Ja mam do ekranu dokładnie 1.80 i polecam Ci Philipsa 26" 26PF7321/12 z Pixel Plus.Kosztuje trochę ponad 3.000 ale ma taki obraz że zostawia w tyle sporo TV nieco drozszych , ma dwa wejścia HDMI co jest wygodne.Mam go dosłownie od wczoraj ale z tego co widzę warto dać te 3.300 .

Dzieki za opinie :)
przyjrze sie temu telewizorkowi
mam pytanie:
co to jest za funkcja pixel plus? (przyznam sie bez bicia ze ja jakis guru w tym temacie nie jestem)




Niestety ale z tego co widze to tv nie dla mnie ...
nie ma ani wejscia VGA ani Component poprzez ktore podlacza sie xboxa360
 
Ostatnia edycja:

eclipse

New member
GoNZoHD napisał:
Dzieki za opinie :)

Niestety ale z tego co widze to tv nie dla mnie ...
nie ma ani wejscia VGA ani Component poprzez ktore podlacza sie xboxa360
Hmmm..... VGA czyli D-Sub faktycznie nie ma ale Component jak najbardziej....
Ext 4 : YPbPr
 

pandzik

Member
Bez reklam
Robertus64 napisał:
Z tej odległości o której piszesz to tylko 26" , 32 " to już od 3 metrów.Wiele osób zachłystnęło się wielkością a potem latają oczka od lewego do prawego.Ja mam do ekranu dokładnie 1.80 i polecam Ci Philipsa 26" 26PF7321/12 z Pixel Plus.Kosztuje trochę ponad 3.000 ale ma taki obraz że zostawia w tyle sporo TV nieco drozszych , ma dwa wejścia HDMI co jest wygodne.Mam go dosłownie od wczoraj ale z tego co widzę warto dać te 3.300 .

ja oglądam 32" tv z odległości 2,5m - i to jest wszystko na co "stać" ten wymiar. kto się nie zgadza, ten się... myli :)
masz 4k to bierz 32" Sony S...
;)
 

ural

New member
Oczywiście, że najlepiej brać telewizor 32 calowy. By ta przekątna była zbyt duża, to trzebaby sobie chyba taki telewizor zamontować w toalecie, by go oglądać podczas dłuższych posiedzeń. Kto ogląda TV z odległości metra?

32 cale to wielkość optymalna. Zresztą, gdy się idzie np. do kina, to przecież głównie po to, by mieć duży ekran. Sam oglądam filmy na rzutniku z przekątną obrazu ok. 3.5-4m, z odległości mojej kanapy, tj. właśnie ok. 4m i ogląda się świetnie. A 32 cale, to ledwie 82 centymetry przekątnej. Sądzę po prostu, że na 32' psioczą ci, co mają telewizory z ekranem 26 cali. 26 jest ok, ale nie wiem jaki sens kupować mniejszy telewizor, w momencie kiedy teraz 32' są tanie. Sam kupiłem wczoraj Bravię 32s2030k za raptem 3350 PLN (oczywiście nową), więc w porównaniu do ceny 26-tki po prostu był to zakup opłacalny. Gorzej, że same takie telewizory są już stosunkowo duże, więc gdy ktoś ma mało miejsca w pomieszczeniu, to najwyżej gabaryty mogą stanowić problem.

Jeżeli chodzi o skanowanie progresywne, a 100hz - era telewizorów 100hz minęła - to nie jest CRT, a LCD. Odświeżanie ekranu następuje tutaj na zupełnie innej zasadzie, a co za tym idzie większość matryc ma 60hz i w zupełności to wystarcza. Metoda rzucania obrazu jest zupełnie inna w LCD niż w CRT i nie ma sensu się w kwestie techniczne zagłębiać - LCD znacznie mniej męczą wzrok i nic ponad 60hz nie jest potrzebne.

Skanowanie progresywne, to z kolei rzucanie obrazu bez przeplotu. Jak się domyślam, chodzi Ci tutaj o tryby 720p i 1080i. Dyskusje na temat tych dwóch trybów są z reguły zaciekłe, ale w wypadku matryc 1366x768 spór ten nie ma większego sensu, bo zdecydowanie lepiej używać 720p - obraz bez przeplotu będzie bardziej szczegółowy, a do tego nie będzie męczył oczu. Ponadto 1080i i tak sprowadza się do tego, że obraz jest przeskalowany do wielkości matrycy, a zatem w konsekwencji wyjdzie z tego coś na wzór 720i.

Natomiast jaki TV najlepszy? Polecam Bravie serii S i V. U nie są takie tragiczne, jak niektórzy tutaj twierdzą, ale ich cena jest na tyle wysoka, że i tak bardziej się opłaca dopłacić kilkaset złotych do serii S. Z pozostałych firm celowałbym w Philipsa, ewentualnie Sharpa. Pozdrawiam.
 

ural

New member
Znalazłem na Allegro takiego dziwnego człowieka :). Co prawda TV jeszcze u siebie nie mam (wysłany został dzisiaj i jutro będzie u mnie), ale nie mam powodu, by mu nie wierzyć, bo koleś ma 3500 pozytywów. Nowy, w pudle, z gwarancją Sony. Namierzyłem też Bravię 32v2000 za - uwaga - 4000 PLN - również nówka i również cena całkiem atrakcyjna - ten gość z kolei dostał ją w rozliczeniu i jest mu zbędna - a raczej była, bo omawiałem sprawę w sobotę, więc na 100% już zeszła - ja w każdym razie zdecydowałem się jednak na s-kę, bo aż tak wybredny nie jestem ;). Myślę, że polując spokojnie natrafi się na równie atrakcyjne oferty.

edit:

Już mam i jestem w 100% usatysfakcjonowany - nawet obraz z anteny konwencjonalnej jest jak najbardziej ok - równie dobry, co z konwencjonalnej na cyfrowym CRT 32', a obawiałem się, że będzie znacznie gorszy. Bałem się, że za tą cenę dostanę nie nowy, a jakiś z wyprzedaży, ale sprawdzałem ETI i TV okazał się 100% nówką. Na Allegro mocno potaniały S-ki - myślę, że warto się koło nich zakręcić.
 
Ostatnia edycja:

scott

New member
ural napisał:
Jeżeli chodzi o skanowanie progresywne, a 100hz - era telewizorów 100hz minęła - to nie jest CRT, a LCD.

jesteś w całkowitym błędzie. era 100 Hz dopiero nadchodzi. jest ogromna - podkreślam - ogromna różnica w obrazie na LCD zwykłym i 100 hercowym. to jak dwie epoki. dzisiaj sprawdzałem. bez porównania.
 
Do góry