NAJLEPSZY konwerter Video!

glacohorn

New member
Pojawilo sie wiele pytan dotyczacych konertowania video. Pytaliscie jakim programem mozna przekonwertowac m2ts, nie tracac na jakosci, czym konwertowac zeby odtworzyc plik na TV przez USB itd. Najlepszym programem i to w pelni darmowym jest "SUPER" od eRightSoft
Jego mozliwosci:

-calkowicie dowolne konwertowanie naszeko pliku (nie wazne w jakim formacie) do takich formatow jak: .M2TS / .WMV / .MP4 / .AVI / .MKV / .MOV / .FLV / .3GP / .3G2/ .ASF / .SWF / .OGG / .DV (chyba dosc szeroki wybor ;p)
-wybor codeca w nowym pliku sposrod MPEG-4 / MPEG-3 / MPEG2 / H.264/AVC / XviD / DviX / WMV7 / WMV8 / WMV9 / H.263 (jest wiecej, ale wszystko zalezy od tego jaki wybierzemy format)
-mozliwosc zmiany rozdzielczosci video na dowolny
-zmiana ilosci klatek na sekunde
-praktycznie nieograniczona dowolnosc zmiany bitrate (kbps) od 64kbs do 29040kbps
-mozemy rowniez wybrac funkcje aby bitrate, klatki na sekunde i rozdzielczosc zostala jak w oryginale, a zmieniamy np. tylko format, codec i audio..
-wiele pobocznych funkcji takich jak, podglosnienie audio w filmie, nie konwertowanie pewnej dlugosci na poczatku filmu, itd.
-przy wyborze rozdzielczosci program sam nam pokazuje jaki wybralismy aspect (3:2 / 4:3 / 16:9 / 12:5 / 11:9 itd.)
-sa jeszcze jakies opcje do kombnowania z VCD / SVCD / DVD ale nigdy z nich nie korzystalem wiec nie wiem co sie z nimi robi.. (pewnie konwertuje :p)
-sa takze w programie opcje do specjalnego konwertowania tak aby odtworzyc pliki na urzadzeniach jak ipody apple, konsole nintendo DS, sony (PS3, PSP)
-mozliwosc przekonwertowania filmu na czarno-bialy, obrocenia o x stopni, polaczenie paru plikow w jeden film (musza miec ten sam format)
-mozna nawet chyba robic gify ;d

co do zmiany audio w filmie ogolnie mozemy:
-edytowac Frequency, np. przy mkv, avi czy mp4 od 8000 do 48000
-zmieniac liczbe kanalow (przy wiekszosci mozna wybrac pomiedzy 1 a 2 kanalami, niektore formaty jak mkv umozliwiaja wybor 6 kanalow)
-i tak jak przy video szeeeeroki zakres bitrate (wiekszosc jak mkv czy mp4 az do 256 kbps, przy m2ts az 384kbps :)
-mozna calkowicie usunac dzwiek z konwertowanego pliku poprzez zaznaczenie "disable audio"
-ciekawa mozliwoscia jest wydobycie samego dzwieku z filmu i zapisaniu go do .MP3 / .WAV / .AAC / .AC3 / .AMR / .WMA / .APE / .MMF / .MP2 / .MPC / .OGG / .TAC (jest jeszcze pare, wiec chyba wszystkie formaty jakie wgl istnieja ;p)

zeby skonwertowac plik po prostu przeciagamy nasze video na pole robocze programu, wybieramy opcje, naciskamy "Encode (Activate Files)" i czekamy :)
aha w programie jest jeden jedyny minus - pasek postepu konweretowania nie odzwierciedla go poprawnie. przy 90% nadal bedzie na poczatku ale juz przy 98% szybko podskakuje pod sam koniec ;)
Tak wiec wg mnie jest to jeden z najlepszych programow do konwertowania, darmowy o wiele lepszy od wiekszosci platnych programow.

oceniajcie i piszcie z ewentualnymi problamami ;)

www.erightsoft.com/S6Kg1.html]SUPER <----oficjalna strona
na samym dole strony kliknijcie "Start downloading Super"
potem musicie nacisnac niebieskie "download and use", znow przewinac na sam dol strony kliknac "Download SUPER setup file" i mozecie sciagac

http://www.programosy.pl/program,super.html <----- programosy.pl
 
Ostatnia edycja:

glacohorn

New member
pare screenshotow..
 

Attachments

  • 5779 [640x480].jpg
    5779 [640x480].jpg
    179,3 KB · Wyś: 15904
  • super%2Bcc.jpg
    super%2Bcc.jpg
    59,4 KB · Wyś: 15842
  • 533961_f260.jpg
    533961_f260.jpg
    15,9 KB · Wyś: 15730
  • super.jpg
    super.jpg
    112,2 KB · Wyś: 472
  • axr6ppzj4sw79kqb5.jpg
    axr6ppzj4sw79kqb5.jpg
    82,4 KB · Wyś: 307

jagokogo

New member
Super ma wiele możliwosci, nawet aż za wiele :) Mi wystarczało to, co oferuje multiAVCHG, niestety, od jakiegos czasu mam problem z konwersją mpg (oczywiście HD) na m2ts, z innych formatów działa. Zaletą multiAVCHD jest "stream copy" z mpg na m2ts (w Super trzeba określac strumień i trwa dłuuugo...) błyskawiczny, bez zmiany wielkości pliku - dostaje się gotowy materiał na Blu-R albo AVCHD. Wiem, że problem pojawia się nierzadko (na forum multiAVCHD zgłaszany, niestety, rozwiązania nie działają u mnie), prawdopodobnie przyczyna jest w kodekach (używam K-lite w wersji najnowszej). Ma ktoś jakiś pomysł?
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Jak dopasować ścieżkę wideo H.264 do ścieżki audio DD 5.1 jeśli ta druga na godzinnym odcinku jest krótsza o jakieś 2 minuty?
 

Kejmoski

New member
Moim zdaniem najlepszy Darmowy Audio-Video Converter to X Media Recode. Jest wolny, ale dobry. I można na nim zrobić dźwięk DOLBY DIGITAL PLUS E-AC3 w kontenerze Matroska Audio.
 

zubek29

New member
Mam takie pytanie. Czy ten program byłby w stanie jakoś przekonwertować filmy tak aby one puszczane z pen driva na blu raya przestały się przycinać? Dodam tylko że ten brak płynności nie jest spowodowany przez pen driva.
 
Do góry