Najlepszy Kontroler do FPS w tym roku

marcinoko

New member
Witam,

Szukam najlepszego na chwilę obecną, oprócz pada oczywiście :) kontrolera do FPS. Zagrywam się w BlackOpsa i na padzie od pewnego czasu zaczęło mi gorzej iść.

Co jest obecnie najlepsze na rynku na chwile obecną ???

ps.
forum już przejrzałem

Pozdrawiam
 

Ogr

New member
Bez reklam
Najlepszy do gier typu FPS jest zwykły sixaxis bez wibracji oraz wrodzona umiejętność perfekcyjnego opanowania tego sprzętu oraz gry ;) Niestety tego nie zakupisz ! Uwierz mi że da się padem grać po mistrzowsku a najlepszym nie podskoczy żaden bohater z Fragiem FX czy innym badziewiem .Szkoda pieniędzy !
Pozdrawiam .
 

Ogr

New member
Bez reklam
Pozostań przy padzie ,zrób sobie kilka dni wolnego od COD,a a forma znowu powróci ;).
Jeśli chodzi o inne kontrolery to jestem pod wielkim wrażeniem umiejętności mojego kolegi grającego w KZ3 za pomocą kontrolera Move i karabinu SHARP SHOOTER. Skubany opanował gre do perfekcji !
 

marcinoko

New member
Czyli co ? to ściema..? i na razie nie ma użądzenia w pełni funkcjonalnego ? A te przejściówki do których podłączamy klawe i mysz ? co o tym sądzicie ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Graj na padzie i nie kombinuj. Mi tez sie wydawalo ze opanowalem pada do fps i faktycznie mozna dojsc do perfekcji, ale jak zasiadlem do pc i myszki to trudno bylo sie ponownie przestawic do gry na ps3 i fps. Takie uroki pada, ale z fragiem nie warto sie bawic.
 

Ogr

New member
Bez reklam
Kolejny kolega obiecał mi że jak zakupi urządzenie do podłączenia klawiatury i myszy to pokaże mi wyższą szkołę uśmiercania w COD MW2 . Spełnił obietnice zakupił to genialne cudo z piekła rodem za bagatela 300zł i .... Czas jaki spędził przy konfiguracji i stopień wkur...nia opisać może tylko on ;)Po długim czasie od zakupu doszło do konfrontacji hehe pomyślałem no to dostanę po dupie pamiętając jak grał na PC . Finał był taki że narobiłem mu wstydu ,ziomale wyśmiali a to coś wróciło na allegro ;) Urzekła cię moja historia ?
Jeżeli chcesz mogę dowiedzieć się jak to coś się nazywało .Pamiętam że podobno miało być najlepsze na rynku .
 

marcinoko

New member
Ogr jak przypomnisz sobie to daj znaka co to było...

Rozmawiałem z kilkoma osobami co posiadają takie urządzenia i sobie to chwalą. Nie wiem na czym to polega jeden miał aimona i chwalił, drugi fraga v.1 nie narzekał ale coś mu się rozłączało, ale był ogólnie zadowolony, ostatnio odwiedził mnie technik upc (celowo z małej) i namawiał mnie do takiego czegoś, mówił żeby tylko nie kupować najtańszej taniości tylko coś dołożyć i kupić tak do ok. 300,-. Wy z kolei co innego mówicie. Sam osobiście miałem w domu Fraga nie pamiętam nazwy ale z dużą myszką i nie udało mi się tego ustrojstwa odpalić, także do końca nie wiem co i jak działa.

Powiem tak, mam jakiś sentyment do grania w FPS na myszce i klawiaturze i nie wiem może to to czego mi brakowało w PS3... ;-)

Pozdrawiam,
 

jery--

New member
Bez reklam
Ja mam swoje lata, przed PS3 nie miałem żadnej konsoli i nie jestem też szczególnie uzdolniony w FPSach i nie potrafiłem się przestawić na pada. Miałem mierne wyniki i więcej frustracji niż radości z gry. Zakupiłem ponad dwa lata temu FRAGnSteina (poprzednik Aimona) i gram tylko na nim. Wyjadaczem przez to się nie stałem, ale gra mi się o wiele lepiej. Oczywiście nadal trafiają się tacy co mi skopią tyłek i nie wiem co się dzieje, ale bywa też odwrotnie. Nie osiągnie się na tym takich samych efektów jak na PCtowej myszce i klawiaturze, ale można się do tego choć zbliżyć. Dla mnie największą zaletą jest manipulator dla lewej ręki, o wiele wygodniejszy od klawiatury. Trochę ludzi gra na podobnych urządzeniach co szczególnie widać na "killcam'ach" ;) ale nie jest to pochwalane w społeczności konsolowych graczy, dlatego z reguły są krytyczne opinie.

Zalety możesz sobie wyobrazić, to napiszę o wadach z mojego doświadczenia:

- Aimon nie ma już chyba Polskiego dystrybutora
- Niebezproblemowa pierwsza konfiguracja
- słaby zasięg między donglem a kontrolerami (stosuję przedłużacz USB)
- nie na każdej podkładce dobrze działa
- możliwość wyczerpania baterii (AA) w nieodpowiednim momencie (trzeba mieć zapas)
- zdarzają się lagi, np. naciskasz spust a tu ułamek sekundy i nic = jesteś martwy...
- mniejsza trwałość i jakość niż oryginalny pad (jeden sterownik dla lewej ręki już mi padł)
- możliwość że nie zadziała po kolejnej aktualizacji (raz tak miałem)
- "uzależnienie" nie zagrasz skutecznie u kolegi bez tego, lub jak ci się zepsuje
- czasem, bez powodu traci łączność z konsolom = jesteś wielokrotnie martwy

Trochę dużo ale i tak w FPSy gram tylko na tym ;)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

marcinoko

New member
super, dziękuje za wypowiedź jery... żeby podjąć decyzje muszę wysłuchać dwóch stron :) co do kill cam-ów, to na prawdę kiedy jedni gracze zjawiają się na planszy to czynią piekło i to mnie właśnie denerwuje, bo nie ma kontaktu z graczem. mi chodzi tylko i wyłącznie o FPS-y. do innych gier nie wyobrażam sobie innego kontrolera jak pada, oczywiście poza ścigałkami i kierownicą (ale na to też przyjdzie czas).
pzdr
 

Caparzo

New member
Bez reklam
to sa dzieci którzy nie mają rodzin domów pracy i obowiązków tylko ślęcza nad grą po 20h dziennie wbijając lvl, grając na pałę i kampiąc,.

ja dużo grałem na pc w wolfensteina i inne gry , wiadomo myszka to idealna broń. ale przesiadłem sie na pada i przechodząc misje npw mw2 dochodiz się do wprawy już. teraz sporadycznie gram w mw3 bo nie ma kiedy ;) ale pogram dłuższa chwile i dobre mam statystyki. a przynajmniej sie dobrze bawię.

przyczyna w twoim graniu jest albo za dużo grasz i już tracisz , albo za mało grasz i nie trenujesz , albo ... dzieci neo grają więcej i kopią nam tyłki ;P
 

marcinoko

New member
Jest prawda w tym co piszesz, praca i obowiązki nie pozwalają na regularne granie przez co człowiek wychodzi ze wprawy. Po wypowiedziach dochodzę do wniosku żeby zakupić tego aimona, a jak nie będzie spełniał pokładanych w nim nadzieji, są jeszcze takie instytucje jak serwisy aukcyjne.
Dziękuje wam za wypowiedzi. Temat uważam za zamknięty.
Pozdrawiam,
 

jery--

New member
Bez reklam
Możesz się tu podzielić wrażeniami jak już będziesz go miał. Komuś się to jeszcze może przydać.
Pozdrawiam
 

marcinoko

New member
W piątek 22.06, zakupiłem Aimona PS Elite. Koszt urządzenia to 329 złoty (na amazonie.uk przy kursie z tamtego dnia wychodziło 328 złotych). Dodatkowo dokupiłem podkładkę A4TECH X7 Game 43x40cm (czarna) w Media za 29.99,- i wyposażyłem to w zestaw akumulatorków AA GP 2500series 2450mAh. Po jednej baterii na rękę i drugi komplet w ładowarce.
Po rozpakowaniu pudełka, moją uwagę przykuła jakość produktu, naprawdę stoi na wysokim poziomie.
Nie będę się rozpisywał na ten temat, wszystko jest na stronie tuact.pl . Zaraz po powrocie do domu zabrałem się do podłączania i grania w CoD: Black Ops. Na początku było tragicznie nie mogłem zupełnie się przestawić i ogarnąć po przejściu z pada. Pobrałem na kompa sterowniki i program do obsługi i ustawiania urządzenia, swoja drogą jest to wszystko bardzo proste i intuicyjne.
Niestety moja zabawa się szybko skończyła, musiałem wrócić do rzeczywistości i zająć się obowiązkami. Oczywiście mocno zawiedziony zakupem i wywaleniem kasy w błoto.
Nie pisałem nic wcześniej ponieważ pracowałem i niestety nie miałem czasu na testy.
Dopiero dziś od 17.00 usiadłem i zacząłem sie bardziej wgłębiać w temat. Na początek wgrałem ostatni soft V1.7 i zmieniłem ustawienia czułości, ku mojemu zaskoczeniu korzystanie z urządzenia zaczęło sprawiać mi przyjemność i coraz mniej kłopotów z obsługą (zacząłem się przyzwyczajać)
Oczywiście moja wydajność w graniu wzrosła i zacząłem się pojawiać w czołówce listy :)
Na chwilę obecną, coraz lepiej mi idzie i jestem coraz bardziej zadowolony. Wiadomo że jeszcze trochę czasu musi upłynąć, ale się nie poddaje. Jest dużo możliwości co do ustawień więc będę po troszku zmieniał...

pozdrawiam,
 

jery--

New member
Bez reklam
Ja osobiście używam baterii alkalicznych, już nie pamiętam co było z akumulatorkami, ale się u mnie nie sprawdziły. Baterie mają według mnie zadowalającą żywotność.

Pozdrawiam
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jest to porownywalne do grania na PC? Chodzi mi tu o brak lagow, skutecznosc itp. bo wiesz przyzwyczaic sie mozna do wszystkiego, ale wazne czy faktycznie jest lepiej i skuteczniej.
 

marcinoko

New member
Co do lagów, to ten model miał to mieć wyeliminowane z założenia, ja osobiście nie odczuwam.
parę razy zdarzyło mi się że lewy myszy nie zadziałał, ale nie jestem pewien o co chodzi bo po chwili pojawiła się ikonka wtyczki sieciowej i nastąpiła chwilowa migracja hosta. Ale cały czas obserwuję, czy będzie się powtarzać. Być może myszka straciła chwilowo połączenie z donglem, a migracje się dodatkowo nałożyła.

Co do porównania z graniem na pc jest podobnie ale jednak troszkę inaczej, ze względu na brak klawiatury. Ale mi to nie przeszkadza jak łapki się przyzwyczaja, to podejrzewam że będzie jeszcze lepiej. Mi pasuje, muszę tylko przetestować ustawienia i myślę że będzie dobrze.

Czy faktycznie jest lepiej i skuteczniej... Osobiście odczuwam poprawę komfortu grania. Jest jak pisałem wcześniej skuteczność wzrosła, więcej hedszotów :) reszta to jest kwestia wprawy.

Powiem tak, nie polecam i nie zachwalam, żeby nie było że ktoś się napalił i kupił, a potem do mnie że jest nie tak. Dla Mnie Jest OK. Po prostu granie stało się mniej frustrujące, a i częstsza obecność w pierwszej trójce poprawia nastrój.

Pozdrawiam,
 
Do góry