Najlepszy blu-ray cena/jakosc

dune2

New member
Bez reklam
Witam.
Ceny odtwarzaczy blu-ray spadly na tyle ze postanowilem takowy zakupic.
Problem w tym ze jest tak ogromny wybor ze nie mam pojecia co wybrac.
Do niedawna bylem nastawiony na ktorys "tani" LG bo maja dobre opinie i duzo mozliwosci ale teraz sam nie jestem pewien czy nie ma czegos lepszego.
Jako ze mam zwyczaj kupowac sprzet zestawiajac cene i jakosc to takze tu chcialbym kupic cos co bedzie madrym zakupem bez przeplacania na gadżety.
Priorytetem jest dla mnie jakosc wyswietlanego obrazu z plyt blu ray.
Odtwarzanie mkv mile widziane ale niekonieczne bo i tak odtwarzam te pliki z laptopa podlaczonego do amplitunera ktory to podlaczony jest do TV.
Czy jakosc obrazu i dzwieku z plikow mkv odtworzonych z laptopa jest gorsza (jesli tak czy duzo) niz gdyby te same mkv szly z odtwarzacza blu ray ?


Moj sprzet to:
TV Sony 46Z5500
Ampl. Denon
Kol. Dali Concept 6
Lap. Asus G53J

Dodam ze laptop jest bardzo mocny i odtwarza mkv majace 10gb bezproblemowo.

Z gory dzieki za sugestie ktore modele odtwarzaczy wziac pod uwage.
 

zulian_pl

New member
Nie będzie to odpowiedź na wszystkie wątpliwości dune2, ale postaram się podzielić kilkutygodniowym doświadczeniem z obsługi LG BD-670.
Miałem niezłego zgryza, bo też nie wiedziałem co wybrać. Dla mnie najważniejsze były pliki MKV i obsługa dysków z systemem plików NTFS. Wybrałem LG i jak na razie nie żałuję.
Obraz z Blu-raya - OK, ale trudno żeby było inaczej :).
Jakość skalowania z DVD - nie mogę się niczego przyczepić.
Jakość MKV (720,1080,3D) - bez zastrzeżeń.
Współpraca z amplitunerem (Denon DVR-166) i TV (Panasonic TX-P50GT30E) bez problemów.
Większość filmów oglądam przez sieć bezprzewodową (udostępnienie przez DLNA) i też daje radę.
Dodając do tego niezłą cenę i cichy napęd LG nie wydaje mi się złym wyborem ...
 

dune2

New member
Bez reklam
Zarezerwowalem sobie w pewnym sklepie LG BD670 za dosyc dobra cene bo 499 zl.
Jednak zanim go odbiore chcialbym sie upewnic czy to najlepszy wybor w tej cenie ?
Ewentualnie moglbym wziac cos do 600 zl ale czy jest cos lepszego ?
 

dune2

New member
Bez reklam
Tak można powiedzieć że oferuje najwięcej za najmniej ;) Jeszcze w tej cenie to już w ogóle :>
Dzieki za utwierdzenie w wyborze.A jak z mkv powyzej 10gb ? Gdzies czytalem ze radzi sobie gorzej niz nizszy model bd660 ale czy to prawda ?
I jak z niezawodnoscia bo spotykam opinie ze blu lg sypia sie szybko ale to pewnie mit.

ASUS O!Play BDS-500.
XII 2011

www.EasyCOM.com.ua:
Test dotyczy modelu 700 ale polacana 500 ma tylko jeden out HDMI i to wszystkie różnice.

nie ma go jeszcze w sklepach a nawet jak bedzie to watpie ze ponizej 600 zl znajac polskie sklepy to bedzie pewnie po 800 a do tego to troche kupowanie "kota w worku"
 
Ostatnia edycja:

dune2

New member
Bez reklam
Kupilem w koncu LG bd670.Skonfigurowalem wifi i postanowilem zaktualizowac sterownik i tu rozczarowanie.
Wykrywa mi najnowszy sterownik (sprawdzalem na stronie LG ze to najnowszy ) BD.8.62.369.E i rozpoczyna aktualizacje ktora trwa dosyc dlugo a na koncu info ze aktualizacja nieudana.
Resetuje sie i znowu informuje o aktualizacji a jak wybieram tak to ponownie aktualizacja nieuda.
Jaki blad moge popelniac ?

OK udalo sie nie wiem dlaczego za 3 lub 4 razem dopiero ale wazne ze sie udalo :)

Chce sie polaczyc z laptopem widze go ale jak chce wejsc w zawartosc to pojawia sie CIFS zaloguj gdzie musze wpisac jakies ID i haslo.Skad mam to wziac ? moze glupie pytanie ale nie wiem :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry