Najlepsze sceny z filmów na BR

pabmar

New member
filmy, które zakupie

Witam,
Obiecałem, że jak zakupie ps3 i tv lcd to pierwsze co zrobie to kupie filmy, ktore zachwyciły mnie kolorystyka i efektami.
Dwa najlepsze to "Dom latających sztyletów" i "Hero".
Oglądaliście je moze w br?

pozdrawiam
Marcin
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
tych co prawda nie widzialem , ale jesli chcesz cos z "kolorystyka" to obejrzyj "ultraviolet" , film okreslil bym jako "komiksowy" no ale kolorystyka- "odjechana"....
 

BoDeX

New member
pabmar napisał:
Witam,
Obiecałem, że jak zakupie ps3 i tv lcd to pierwsze co zrobie to kupie filmy.
Dwa najlepsze to "Dom latających sztyletów" i "Hero".

No to sobie wybrałeś ! :)
W polskim wydaniu oba filmy to wielkie nieporozumienie - jeśli ktoś
z Was ma wersję "zachodnią" to można porównać - niebo a ziemia.
 

pabmar

New member
BoDeX napisał:
No to sobie wybrałeś ! :)
W polskim wydaniu oba filmy to wielkie nieporozumienie - jeśli ktoś
z Was ma wersję "zachodnią" to można porównać - niebo a ziemia.

Witam,
PRosze o rozwiniecie wypowiedzi.
Gorsza jakosc obrazu czy dzwieku czy okrojone filmy czy ipt.

pozdrawiam
Marcin
 

actchris

New member
Blade Runner - jak dla mnie rewelacyjnie to poprawili do wersji BD

Final Fantasy (obie części) - ale każda animacja wygląda rewelacyjnie

Blue Planet BBC - potęga BD, las tropikalny po burzy po prostu rewelka.

Underworld 1 i 2 - Idealne zgranie czerni z niebieskim, pierwsza scana deszczowa wygląda super.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
rufus1988 napisał:
Panowie WIELE czytałem o pozycji THE DARK KNIGHT blue ray, dzis ją wypożyczyłem i po obejrzeniu mam pytanie. Ogrom mówi się o scenach kręconych kamerami IMAX, że "miażdżą" itd. Ja pytam które to sceny?? ponieważ nie zauważyłem jakiejś ogromnej różnicy między scenami w jakości, aby je odróżnić, i co w nich jest wyjątkowego abym mógł zwrócić na nie uwagę i powiedzieć "aha, FAKTYCZNIE masakra". Jedynie co zauważyłem w tej produkcji na DUŻY plus względem "Quantum of Solace" to brak szumów na ciemnych scenach, nawet gdy brakuje ostrosci(tło), faktycznie obraz mimo wszystko z idealną czernią, no ale co z tym MIAŻDŻENIEM tej produkcji pod względem jakości obrazu?? na które KONKRETNIE sceny zwrócić uwagę??
Bo moim zdaniem jedynie sceny prezentujące widok "z lotu ptaka" np. na miasto ukazują faktyczną "MOC" full hd. Oczywiście te ciemne sceny też dobrzer wyglądają, ale czy miażdżą?? Proszę o wypowiedzenie się. . .pozdrawiam.



jestem wlasnie po seansie- sceny IMAX sa naprawde powalajace (szczegolnie z lotu ptaka) - jesli ktos nie jest w stanie dostrzec mozliwosci BD na tym materiale to cos ma "nie tak" albo sprzet ,albo kopie filmu...
dzwiek jest niby "tylko DD TRUE HD" ,ale jest ten format naprawde pokazuje w tym filmie swoje mozliwosci (moze troszke brakuje szczegolowosci takiej jak w LPCM czy DTS HD MA) w kazdym badz razie dzwiek pierwsza klasa (polecam scene w klubie nocnym)

tak na marginesie -przelaczylem na chwile na polaczenie coaxial - zeby porownac pelny format z core - stwierdzam jednoznacznie- ogladanie w tej formie tego filmu to nieporozumienie...!!!
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
film "batman dark knight" wydanie UK
projektor optoma hd800 , ekran 90"
sony bd 550, onkyo 605 ,kolumny MA seria br
 

dread

New member
Bez reklam
O co chodzi z tym "tylko DD TRUE HD" ? :)
Przecie to jest bezstratny format dźwięku i to już tylko od mixu w studiu dźwiękowym zależy jak będzie brzmieć ścieżka dźwiękowa w danym filmie, a nie od tego czy to będzie na płycie LPCM, DTS-HD MA czy TrueHD.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
no niby bezstratny.....jednak oceniajac na podstawie materialow ktore ogladalem (juz sie kilkadziesiat pozycji uzbieralo) to DTS HD MA i LPCM brzmi lepiej (z reguly..) , oczywiscie duzo zalezy od tego jak zrobiona jest sciezka dzwiekowa (duze znaczenie ma wiek filmu)
z tego co wiem to kompresowanie bezstratne dla DD TRUE HD i DTS HD MA odbywa sie jednak troche inaczej
w kazdym badz razie o ile w dynamice i zejsciach basowych nie mam uwag do DD TRUE HD to jednak w mojej subiektywnej ocenie w DTS HD MA i LPCM "bogatszy" i bardziej przestrzenny jest "drugi plan" dzwiekowy - odglosy otoczenia , echo pomieszczen w ktorych odbywaja sie dialogi , lepiej odzwierciedlone plany dzwiekowe
tak na szybko z pamieci -dla przykladu:
film "covenant" (ogolnie kaszana ,ale niezla jakosc obrazu i dzwieku plus niektore naprawde fajne ujecia "a la hitchcock") zwroccie uwage na jedna z ostatnich scen gdzie bohater prowadzi monolog w jakiejs stodole- wyraznie ,szczegolowo z odpowiednia glosnoscia i rozdzieleniem sceny dzwiekowej slyszlny jest jego glos (pierwszy plan) , poglos drewnianej budy (drugi plan) odglosy deszczu na zewnatrz (trzeci plan) potem nastepuje jakas eksplozja -odglos rozpoczyna sie od glosnika centralnego rozchodzac sie na fronty i przesowa do glosnikow tylnych z ktorych "rozchodzi" sie dalej i "odplywa" ,wszystko dobrze zsynchronizowane z tym co dzieje sie na ekranie.... format dzwieku PCM 5.1...
 

dread

New member
Bez reklam
mat74 - nie zauważysz żadnej różnicy po spakowaniu jakiegoś zdjątka rar'em i późniejszym jego rozpakowaniu w porównaniu do tego samego zdjątka spakowanego zip'em i tak samo jest w przypadku TrueHD vs DTS-HD MA.
Jedyna przewaga DTS-HD MA jest możliwa dla osób wciąż korzystających z optyka, a więc core DTS 1536kbps vs DD 640kbps z TrueHD.

Twoja opinia o wyższości DTS-HD MA nad TrueHD może wynikać z faktu, że większość wytwórni zaangażowanych w wysokobudżetowe produkcje jest związanych umową z DTS (Fox, Universal, a ostatnio Disney), a nie DD.
Większość topowych koncertów jest natomiast w TrueHD - że wspomnę tylko Police Certifiable czy Dave Matthews & Tim Reynolds... brakuje im czegoś ? :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
dread napisał:
Twoja opinia o wyższości DTS-HD MA nad TrueHD może wynikać z faktu, że większość wytwórni zaangażowanych w wysokobudżetowe produkcje jest związanych umową z DTS (Fox, Universal, a ostatnio Disney), a nie DD.
Większość topowych koncertów jest natomiast w TrueHD - że wspomnę tylko Police Certifiable czy Dave Matthews & Tim Reynolds... brakuje im czegoś ? :)

mozesz miec czesciowo racje - pisalem ze znaczenie ma rowniez jak "swieza" jest produkcja w filmach jest to zauwazalne -ale.....
jesli jestesmy przy porownaniach - te tytuly sa wydane tylko w jednej wersji wiec trudno jest powiedziec jak brzmialy by np.w wersji PCM ......
jednak skoro jestesmy przy porownaniach:
starszy koncert AC/DC "live at donington" vs nowszy "no bull" .....
jesli je znasz - to napewno zgodzisz sie ze mna ze starszy jest dzwiekowo lepszy ?! (oczywiscie wizualnie obydwa to dramat ;))
 

dread

New member
Bez reklam
mat74 napisał:
mozesz miec czesciowo racje - pisalem ze znaczenie ma rowniez jak "swieza" jest produkcja w filmach jest to zauwazalne -ale.....
jesli jestesmy przy porownaniach - te tytuly sa wydane tylko w jednej wersji wiec trudno jest powiedziec jak brzmialy by np.w wersji PCM ......

Nie wiem czy miałeś możliwość odsłuchu tych koncertów, które podałem... to jest absolutny miód dla uszu i nie jest to moja opinia tylko profesjonalnych recenzentów i wielu posiadaczy tych koncertów. Jasne - brak jest ścieżki PCM, ale nie o to tu chodzi... jest to po prostu świetny przykład, że w TrueHD nie ma żadnych technicznych przeciwskazań aby ścieżka dźwiękowa brzmiała fantastycznie.

Dodam jeszcze np. takie Kung Fu Panda - jak dla mnie chyba najlepsza ścieżka dźwiękowa z tytułów z zeszłego roku. Takim tytułom jak 300, Cloverfield, Iron Man czy Transformers też niczego nie brakuje. O dziwota wszystkie w TrueHD :D
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
dread napisał:
Jasne - brak jest ścieżki PCM, ale nie o to tu chodzi... jest to po prostu świetny przykład, że w TrueHD nie ma żadnych technicznych przeciwskazań aby ścieżka dźwiękowa brzmiała fantastycznie.

Dodam jeszcze np. takie Kung Fu Panda - jak dla mnie chyba najlepsza ścieżka dźwiękowa z tytułów z zeszłego roku. Takim tytułom jak 300, Cloverfield, Iron Man czy Transformers też niczego nie brakuje. O dziwota wszystkie w TrueHD :D
dlatego dla przykladu podalem dwa koncerty tego samego zespolu z roznym formatem zapisu- trudno powiedziec czy tytuly ktore podales brzmialy by lepiej w innym formacie bo nie ma mozliwosci porownania!

co do "iron man" - szczerze mowiac spodziewalem sie czegos wiecej - nie zeby bylo zle - skadze ,ale mogloby byc lepiej....
ogladalem ten film w ten sam wieczor co "hart's war" - jedna z pierwszych scen gdy trwa atak samolotow na oboz jeniecki- zadna scena z "iron mana" nie jest w stanie jej dorownac....

nastepna scena wrecz popisowa - "hitman" - rozmowa telefoniczna , gdy wszystkie odglosy ulicy (np.syrena alarmu) sa przeniesione na glosnik drugiego telefonu w sposob wrecz idealnie realistyczny

wracajac jeszcze do "police"- wlasnie czekam az do mnie dotrze , bede mial pewna mozliwosc porownania dzieki temu ,ze Sting wystapil goscinnie u Chrisa Botti gdzie wedlug mnie brzmi naprawde oblednie...;)
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
dread napisał:
Przecie to jest bezstratny format dźwięku i to już tylko od mixu w studiu dźwiękowym zależy jak będzie brzmieć ścieżka dźwiękowa w danym filmie, a nie od tego czy to będzie na płycie LPCM, DTS-HD MA czy TrueHD.

jestem po filmie "cloverfield" i musze powiedziec ,ze masz duzo racji ! film w DD TRUE HD i zecydowanie "referencjal" - batman siada, iron man - daleko w tyle, a taki indiana jones....nie ma o czym rozmawiac :D
 

MMrozo

New member
Witam

Z filmów, które oglądałem dźwiękowo rewelacyjny jest "Piorun" początek filmu od modyfikacji pieska - potyczki ze złymi.
 
Do góry