Najlepsze kino domowe do stereo 😀

BlackC

New member
Witam po przerwie,

Krótko i zwięźle:
16m2
max 5000 zł
kino/muzyka 60/40
głośniki 5.1 przewodowe - fronty i tyły do powieszenia na ścianie
biały kolor pożądany, ale nie konieczny
tylko amplituner i kolumny, bez BD playera
funkcje sieciowe i wi-fi mile widziane
muzyka raczej lekka, słuch przeciętny :razz:

Po przeprowadzce muszę pożegnać komplet jamo 606 i kupić zgrabne, kompaktowe kolumny (głośniki) i amplituner.
Jaki zestaw zagra dobrze w kinie i jak najlepiej w stereo?
Których kandydatów szukać do odsłuchu?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Sprzętu jest multum, ale jeżeli cenisz ładny wygląd i musi być bialy kolor to zobacz np. Dali Zensor 5 + Marantz 5009. Uważam że to jest dobrze grający i prezentujący się zestaw. Dodatkowo Marantz jest ogolnie malo awaryjnym klockiem i niezlym rownież w stereo. Oczywiście cena do utargowania, dlatego pisz do Blackninja. Niestety, na subwoofer Ci braknie kasy, ale jak będziesz kupował to albo coś z Dali albo REL T5 w białym kolorze. Ja osobiście też bym nie pogardził takim zestawieniem.
 

BlackC

New member
Niestety muszę zrezygnować z normalnych kolumn i przejść na "popierdułki", tak więc Dali Zensor odpada.
Mam teraz mało miejsca na sprzęt i muszę mieć jakieś kompaktowe głośniki.
Może są jakieś rodzynki które jako tako radzą sobie w stereo?
Ma ktoś doświadczenia z kinami domowymi typu HK AVR 370 + HKTS 16BQ, Onkyo TX-NR 525 + KEF E305, Pioneer VSX-S510W + Jamo S 35 HCS + SUB210 ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To kup sobie Dali Zensor 3 i po problemie, ale przemyśl sprawę i sensownie rozplanuj pokój, bo ja mam 15 mkw i spokojnie podłogowki wchodzą. Szczegolnie jak piszesz, że dopiero się będziesz przeprowadzał. Mając taki budżet szkoda inwestować w kino plastikowe, bo stereo będzie kiepskie.
 

katka10

New member
To kup sobie Dali Zensor 3 i po problemie, ale przemyśl sprawę i sensownie rozplanuj pokój, bo ja mam 15 mkw i spokojnie podłogowki wchodzą. Szczegolnie jak piszesz, że dopiero się będziesz przeprowadzał. Mając taki budżet szkoda inwestować w kino plastikowe, bo stereo będzie kiepskie.
Ewentualnie MA BX2 x4szt. i masz fajne kino jaki i stereo bo maja potencjał do tego Sub. i będziesz zadowolony
 

cony2

New member
Niestety muszę zrezygnować z normalnych kolumn i przejść na "popierdułki", tak więc Dali Zensor odpada.
Mam teraz mało miejsca na sprzęt i muszę mieć jakieś kompaktowe głośniki.
Może są jakieś rodzynki które jako tako radzą sobie w stereo?
Ma ktoś doświadczenia z kinami domowymi typu HK AVR 370 + HKTS 16BQ, Onkyo TX-NR 525 + KEF E305, Pioneer VSX-S510W + Jamo S 35 HCS + SUB210 ?

Przyjrzyj się i poczytaj o tym zestawie: Wharfedale Movie Star DX-1 HCP. Ma bardzo dobre recenzje . Sam byłem już zdecydowany na niego, ale będę kupował z dużymi.
Pozdrawiam.
 

BlackC

New member
Dali Zenzor to może być to, tylko do kompletu z Marantz 5009 kasy braknie.
Może Dali Zenzor 1 i Marantz NR1506?
Wymiary mi pasują, cena o.k Taki zestawik muszę znaleźć do odsłuchu.
Cony2 jednak do muzyki to DX-1 HCP odpadają, choć w swojej cenie może i są niezłe.
 

BlackC

New member
Sprzęt musi być mały, najlepiej biały i nie mam miejsca do postawienia na podłodze. Będzie wisieć lub stać obok tv na szafkach.
Jak przesadzę z wielkością (i budżetem) to mogę już przenosić łóżko do piwnicy :hihi: :cry:
Z żony żadna melomanka nie jest, dzieciaki praktycznie tylko kino, zostałem sam z muzyką i problemem.
Kiedyś wybuduje dom i wtedy zaszaleje do woli.
Blackninja jakiś zestawik zaproponujesz?
 

lobos

New member
Bez reklam
Bierz Zensor 3+Vokal+1 i Denona X3100 lub Marantza SR5009.
Suba dokupisz i będzie elegancko. Zagra to super, miejsca wiele nie zajmie i masz w kolorze białym ;-)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dali Zenzor to może być to, tylko do kompletu z Marantz 5009 kasy braknie.
Może Dali Zenzor 1 i Marantz NR1506?
Wymiary mi pasują, cena o.k Taki zestawik muszę znaleźć do odsłuchu.
Cony2 jednak do muzyki to DX-1 HCP odpadają, choć w swojej cenie może i są niezłe.

Kasy nie braknie, bo Zensor 3 są tańsze od Zensor 5, a komplet Zensor 5 + Marantz 5009 na głupim Allegro chodzą po 5800zł. U Blackninja byś miał na pewno sporo taniej ( piszę o zestawie z Zensor 5), więc z Zensorami 3 tym bardziej się zmieścisz w zalożonym budżecie. Poźniej pozostanie tylko dokupienie suba. Dodatkowo w tym metrażu jako kolumny surround wystarczą Zensor 1.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Sprzęt musi być mały, najlepiej biały i nie mam miejsca do postawienia na podłodze. Będzie wisieć lub stać obok tv na szafkach.
Jak przesadzę z wielkością (i budżetem) to mogę już przenosić łóżko do piwnicy :hihi: :cry:
Z żony żadna melomanka nie jest, dzieciaki praktycznie tylko kino, zostałem sam z muzyką i problemem.
Kiedyś wybuduje dom i wtedy zaszaleje do woli.
Blackninja jakiś zestawik zaproponujesz?
W/g mnie trzeba dołożyć 500 i masz:
Marantz NR1504
Zensor Pico 5,1
Z subem e9f więc juz troche potrafi :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tylko to kurcze najniższy model Marantza. Ja bym chyba wolał dokupić sub w przyszłości ( lub może jakieś raty) a pozostać przy podanym wyżej zestawieniu. Ale kolega zrobi jak uważa:grin:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie, odpuściłbym zakup suba na póżniej i zainwestował w lepszy ampli.
No, ale albo rybki albo akwarium.
 

BlackC

New member
Wszystko idzie w dobrym kierunku :smile:
Mebelki będą trochę inne, Zensor 3 da radę postawić obok tv.
Biały też pomału odpuszcza :D
Czyli Zensor 3 na front, Zensor 1 lub Pico na tył + Zensor vocal a sub później.
Teraz czas na przeforsowanie ampli normalnych rozmiarów.
Jakie ampli zagrają dobrze z tym zestawem? Marantz i co jeszcze sprawdzić? Denon, Onkyo?
 

lobos

New member
Bez reklam
Wszystko idzie w dobrym kierunku :smile:
Mebelki będą trochę inne, Zensor 3 da radę postawić obok tv.
Biały też pomału odpuszcza :D
Czyli Zensor 3 na front, Zensor 1 lub Pico na tył + Zensor vocal a sub później.
Teraz czas na przeforsowanie ampli normalnych rozmiarów.
Jakie ampli zagrają dobrze z tym zestawem? Marantz i co jeszcze sprawdzić? Denon, Onkyo?

Sprawdź z Marantz SR5009 lub SR6009, Denon X3100 a Cambridge Audio to też dobra propozycja.
Muzykalne sprzęty i Blackninja ma na nie teraz dobre ceny ;-)
 

BlackC

New member
Dzięki za porady, sprzęcik już stoi i gra. Jeszcze wymiana kabli i będzie git. Jednak małe poprawki w mieszkaniu i SR5009 z Zensor5 + 1 + vokal dało radę wstawić. Brzmienie jest zrównoważone, bardzo przyjemne i muzykalne. No i ta scena, bez porównania z jamo606, teraz muzyka ''cieszy ucho'' .
Na 16m2 dają spokojnie radę, choć jak je postawiłem to pomyślałem-O, jakie małe:-D
Jestem bardzo zadowolony :)
 
Do góry