najlepsze kino dla średniej krajowej

tades

New member
witam, spędziłem na forum kilkanaście godzin czytając różne wątki.
i jestem prawie w punkcie wyjścia :confused: - nie wiem co kupić.
Dlatego ten wątek.
Chcę kupić do domu kino domowe ma służyć co najmniej 10 lat, jest to dla mnie duży wydatek ale mogę na to przeznaczyć do 12 000 max !
(tv,dvd,ampli.,głośniki)
Nie wiem czy różny sprzęt będzie dobrze ze sobą współpracował np. tv z dvd.
telewizor ok 42" ogladany z 3-4m do filmów głównie dvd i divix ale też tv naziemnej.Oświetlenie łagodne boczne w dzień.
Melomanem nie jestem ale chciałbym by ładnie grał w stereo - muzyka popularna, jazz, klasyka.
Dvd - odtwarzacz czy nagrywarka chodzi o jakość obrazu przy odtwarzaniu.
Dziękuję z góry za każdą odpowiedź.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Moja propozycja:
- TV plazma Panasonic TH-42PV600E ( ok.7200 zł) ew. tańszy dobry 42PV60 (ok. 5000 zł).
- dvd sądzę, że do dobrego obrazu wystarczy niedrogi Panasonic S-52 (ok. 400 zł)
- amplituner Cambridge Audio Azur 540 R v.2 ,bez hdmi, ale dobry do stereo (ok. 2000 zł)
-jak lubisz stereo to kup jakiś odtwarzacz CD (może używany) ew. dvd Samsunga HD950 (dobry obraz, stereo i mch) za ok 500 zł (już nieprodukowany), ale jasny/głupi wyświetlacz i "blue ring"/wynalazek Samsunga (chyba):D
Na kolumny zostanie ok 2500 (przy PV600) do 4500 (przy PV60)
Tutaj może JBL Northridge Cine Pack (ok 4000 zł), a może JBL BALBOA 5.1 SYSTEM (ok 2500 zł), Wharfedale Diamond 5.1, może Jamo , Paradigmy...
Zostaw nieco więcej na dobre kolumny (ok. 4500 zł).
Sam zobacz i posłuchaj.
 

setunia

New member
Bez reklam
Witam no cóż przeczytaj mój podpis, to co tam sie znajduje, włącznie z laptopem kosztowało 11600pln, ale nie żałuję żadnej wydanej na to złotówki. Możesz mi wierzyć, ąle sprzętem interesuję się od dawna i śmiecia bym nie kupił, a poniewaz jest to równowartość moich 4 miesięcznych dochodów to każda złotówka z tej sumy była dobrze wyważona. Jeśli masz gotówkę to ten sprzęt mozesz kupić za ok 10000pln
 

tades

New member
dzieki gatar i setunia, jestem laikiem w tym temacie i dzieki za porady.
gatar myślę ze lepsze kolumny są ważne tak w kinie (60% efektu) jak w muzyce. a nad plazmą pv60 bardzo się zastanawiam.
 

tades

New member
super okazuje się ze
1) fajne ! ale okazuje sie ze tanie tv najnowszej generacji to złomy vide panasonic ps60 i samsung seria r71/72, wcześniejsze modele panasonica nie maja takich wad a modele m samsunga o niebo lepszy obraz.
2) chcesz dobry telewizor to szykuj dużo kasy za 5000 moze trafi sie model 32" a 42 to minimum 9000.
uwaga jest to moja sugestywna opinia po przeczytaniu wiekszej czesci watkow o samsungu seri r71/72 i panasonicu ps60

proszę o usuniecie tego watku, niestety kino domowe jako calosc nie istnieje na tym forum kazda czes trzeba dobierac, pytac sie, osobno.
za zamieszanie przepraszm.
tades
 
Ostatnia edycja:

mirzaw

New member
Na 10 lat ?
A czy 10 lat temu znany był powszechnie standard DVD?
Czy znana była cyfrowa telewizja satelitarna w wydaniu konsumenckim?
Czy znany był format dzwięku typu DD czy DTS w wydaniu konsumenckim (wogłle dzwięk przestrzenny - no tak QUADRO)
Tak więc sprzęt na 10 lat - zapomnij!!!!!!

Coś so wystarczy na długo za ten okres czasu będzie tak jak dziś standard CD.

Co do polecania to rozważ jeszcze taką propozycję (na pewno nie na 10 lat)_:
Dobry projektor HD ready (Panas, Hitachi, czy inny) 1280x720p
Tuner N-ki
Tani DVD z PS i scalerem (np Phil 9000)
Ampli z DD 5.1 i wejściem i wzmacniaczem 7.1
Zestaw głośniczków
 

gatar

Active member
Bez reklam
Mirzaw --> Dlaczego nie na 10 lat / Zgadzam sie , że postep technologiczny jest szybki i ludziom systematycznie czytającym to forum (inne też), interesującym sie tą dziedziną techniki taki sprzęt na 10 lat nie wystarczy, ba ... nietórym może nie starczyc na 2 lata. Są jednka inni użytkownicy i takich jest zdecydowana większość, którym te nowiniki są obce i nie chcą zmieniac sprzetu co 5 lat. Są jeszcze tacy, którym VHS wystarcza.
 

tades

New member
właściwie to nie szaleję za nowinkami bo bi portfel nie pozwala dlatego to pytanie jest ważne jaki tv teraz bo czy w full hd, czy tyko hd ready i musi to byc kompromis pomiędzy jakością , wielkością ekranu , zaawansowaniem technologicznym a ceną. Naprawdę uważam , że obraz w panasonicu pv60 jest bardzo ładny i mnie zadawala, ale też w lcd samsunga le46m51.
pytanie czy wiemy jaki standard hd będzie ostateczny, ceny nośników hd przez najbliższe 5 lat zaporowe ( jak dla mnie )
więc jeszcze raz proszę o radę tv na 10 lat który poradzi sobie z hd, dobry do tv kabel, dvd.
odtwarzacz a może nagrywarka dvd dobrej jakości i do tego kino domowe z dobrym stereo.
a może poczekać jeszcze rok dwa aż się wszystko wyklaruje i kupić crt za 1000. jednak sądzę , że technologia będzie się rozwijać jak komputery tz. co pół roko przełom i nowości. jednak musi mi ten sprzęt starczyć na długo.
 

Deimos

Banned
mirzaw napisał:
Na 10 lat ?
A czy 10 lat temu znany był powszechnie standard DVD?
Czy znana była cyfrowa telewizja satelitarna w wydaniu konsumenckim?
Czy znany był format dzwięku typu DD czy DTS w wydaniu konsumenckim (wogłle dzwięk przestrzenny - no tak QUADRO)
Tak więc sprzęt na 10 lat - zapomnij!!!!!!

Coś so wystarczy na długo za ten okres czasu będzie tak jak dziś standard CD.

Co do polecania to rozważ jeszcze taką propozycję (na pewno nie na 10 lat)_:
Dobry projektor HD ready (Panas, Hitachi, czy inny) 1280x720p
Tuner N-ki
Tani DVD z PS i scalerem (np Phil 9000)
Ampli z DD 5.1 i wejściem i wzmacniaczem 7.1
Zestaw głośniczków
Oczywiście, że 10 lat temu był znany system DD i DTS!
Sam taki użytkowałem, a DTS odtwarzałem z 30cm płyt Laser Disc (Casper wydany w DTS w 1995 roku!)Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
Tades --> podtrzymuję to co napisałem wcześniej. Oczywiście nie gwarantuję Ci, że te urzadzenia będą spełniać Twoje oczekiwania za 10 lat, ale jest duża szansa, że tak. Nie czekaj następny rok w oczekiwaniu na tańszy sprzęt. To tak jak w podanym przez Ciebie przykładzie komputerowym.
Masz potrzebę....kupuj.
 

tades

New member
myślałem nad amplitunerem denona 2307 gdzie ma automaczne ustawienia do akustyki pomieszczenia, czy warto w to inwestować i czy warto dołożyć kilka tys. by kupić ekran około 50" anie 42 ?
 
Do góry