najlepsza czerń w lcd

tomon

New member
Mam pytanie dotyczące trzch modeli lcd,samsung le32m61b,sharp lc32bv9e oraz jvc s60.Mają wiele pochlebnych opini na forum.Moje pytanie dotyczy czerni odtwarzanej przez te modele w którym jest najlepsza?W którym modelu po zgaszeniu światła w pokoju zobacze naprawde czarny kolor?Który polecacie nabyć(oglądanie 50% tv,50% dvd).W niedalekiej przyszłości satelita.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Oczywiście, że CRT i plazmy mają lepszą czerń.
Mam BV9E i nocą przy słabym oświetleniu, moim zdaniem obraz jest znakomity
(w dzień także).Oczywiście czerń jest raczej taka lekko szarawa.
Wierz mi, że oglądając coś nie przeszkadza to mi.
Dopiero jak zniknie sygnał to widać, że obudowa jest czarniejsza :)
Osobiście polecam ten model.
 

tomon

New member
przeglądałem właśnie foto testy i stwierdziłem że jvs i sharp mają porównywalną czerń,samsung słabo(model 71r/72r).Jvc ma jednak ostrzejszy obraz(zdjęcie "zmrok").Pisząc o czerni miałem na myśli ciemne sceny w filmach np:horrory.Przy bardzo szarym odcieniu czerni wygląda to raczej kiepsko.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Też uważam że Sharp BV 9 - ma najlepszą czerń. W tej klasie ma też mozliwość zmiany podświetlenia matrycy.
Ale moja sugestia - poproś o te trzy modele razem i sprawdzaj samemu w swoich warunkach. Bo przecież nie podałeś jakie będzie wykorzystanie tych LCD. A przecież jeszcze wiele innych rzeczy decyduje o jakości telewizora.
pozdrawiam
 

Grigorij

New member
Łażę po sklepach RTV już od miesiąca i stwierdzam (subiektywnie;) ), że najlepszą czerń mają LCD Sony. Bez dwóch zdań. Ta czerń jest najbardziej zbliżona do grających obok CRT i plazmy.
 

jadzka4

New member
Grigorij napisał:
Łażę po sklepach RTV już od miesiąca i stwierdzam (subiektywnie;) ), że najlepszą czerń mają LCD Sony. Bez dwóch zdań. Ta czerń jest najbardziej zbliżona do grających obok CRT i plazmy.


podzielam spostrzerzenia przedmówcy!!! Najlepsza czerń obecna na rynku TV LCD jest w modelach SONY z lini Bravia
 

gatar

Active member
Bez reklam
Tomon wyraźnie zapytał o wybór wśród określonych przez siebie modeli.
Nie twierdzę, że Sony nie ma najlepszej (subiektywnie) czerni, ale nijak sie to ma do pytania.
Swoją drogą, zapewne juz coś kupił.
Inna sprawa. Moim zdaniem nie kupuje sie TV LCD, aby ogladać czerń. :)
Czerń najlepiej wygląda przy wyłączonym LCD. ;-)
 

Grigorij

New member
gatar napisał:
...Inna sprawa. Moim zdaniem nie kupuje sie TV LCD, aby ogladać czerń. :)...
No przepraszam, a czarny garnitur Romana Giertycha??? Jak Roman założy czarny to mamy wszyscy widzieć że jest czarny a nie fioletowy!:cool:
 
Do góry