Najlepsi producenci smartfonów 2012.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepsi producenci smartfonów 2012.

Rank (previous) . . Manufacturer . . . Sales in Q3
1 (1) . . . . . . . . . . Samsung . . . . . 56.2 Million
2 (2) . . . . . . . . . . Apple . . . . . . . . 26.9 Million
3 (8) . . . . . . . . . . Huawei . . . . . . . 16.0 Million
4 (7) . . . . . . . . . . Sony . . . . . . . . . 8.8 Million
5 (5) . . . . . . . . . . ZTE . . . . . . . . . . 8.0 Million
6 (4) . . . . . . . . . . HTC . . . . . . . . . . 7.8 Million
7 (6) . . . . . . . . . . RIM . . . . . . . . . . 7.4 Million
8 (9) . . . . . . . . . . LG . . . . . . . . . . . 7.2 Million
9 (11) . . . . . . . . . Lenovo . . . . . . . . 7.0 Milllion
10 (3) . . . . . . . . . Nokia . . . . . . . . . 6.3 Million


Tak prezentują się się wyniki za trzeci kwartał 2012.
Samsung umocnił swoja pozycję. Apple również zakorzeniło się na fotelu wicelidera.
Ale największą niespodzianką in minus jest spadek Nokii na miejsce 10.



Rank . Maker . . . . . . Units . . . Market Share . . . . Was in Q1 of 2012
1 . . . . Samsung . . . 50.4 M . . 32.9 % . . . . . . . . ( 30.6 %)
2 . . . . Apple . . . . . . 26.0 M . . 17.0 % . . . . . . . . ( 24.2 %)
3 . . . . Nokia . . . . . . 10.2 M . . . 6.7 % . . . . . . . . ( 8.2 %)
4 . . . . HTC . . . . . . . . 8.8 M . . . 5.8 % . . . . . . . . ( 5.4 %)
5 . . . . ZTE . . . . . . . . 8.0 M . . . 5.2 % . . . . . . . . ( 3.4 %)
6 . . . . RIM . . . . . . . . 7.8 M . . . 5.1 % . . . . . . . . ( 7.6 %)
7 . . . . Sony . . . . . . . 7.5 M . . . 4.9 % . . . . . . . . ( 5.0 %)
8 . . . . Huawei . . . . . 7.0 M . . . 4.6 % . . . . . . . . ( 4.8 %)
9 . . . . LG . . . . . . . . . 6.5 M . . . 4.2 % . . . . . . . . ( 3.8 %)
10 . . . Motorola . . . . . 6.0 M . . . 3.9 % . . . . . . . . ( 3.5 %)
Others . . . . . . . . . . . 10.8 M . . . 7.3 % . . . . . . . . ( 3.3 %)
TOTAL . . . . . . . . . 153.0 M



Tak to wyglądało jeszcze nie dawno.
Nokię wyprzedziły Huawei i Lenovo.
Sytuację mają ratować debiutujące Lumie 920 i 820 z Windows Phone 8.

Zaskoczeniem jest też Motorola, która spadła poza pierwszą dziesiątkę. Największym wzrostem mogą pochwalić się Sony i Huawei. Chiński producent powoli zbliża się do Apple.
communities-dominate.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
D

Deleted member 141725

Guest
No tytuł trochę nie wyszedł. Słowo "najlepsi" nie pasuje tutaj. Powinno być: Producenci z najlepszą sprzedażą smartfonów 2012. Wprowadzanie w błąd :(
 

janusz

New member
Bez reklam
Dałoby się chyba udowodnić, że "najlepsi producenci smartfonów" i "Producenci z najlepszą sprzedażą smartfonów" to to samo. Są to firmy rynkowe i właśnie sprzedaż jest jedynym sensem ich istnienia. Można byłoby tylko ilość sztuk zastąpić wartością sprzedaży, a jeszcze lepiej zyskiem.
Jak będzie temat o najlepszym kościele, to wygra ten z największa ilością ... gotówki na tacy.
 
D

Deleted member 141725

Guest
Janusz nie zgodzę się z Tobą. Wiadomo, że jest to czołówka i może ta lista być jakimś wyznacznikiem, ale słaba sprzedaż któregoś z producentów wymienionych na tej liście lub poza nią nie oznacza, że jest gorszym producentem. I tak to jest temat na który lepiej nie dyskutować :) Każdy ma swoją listę. Ja osobiście numeru 1 na tej liście nigdy nie kupię bo mam pecha i uznaje, że 2 usterkowe pod rząd modele i to z wyższej półki przesądzają, że dla mnie producent S... spada daleko poza pierwszą dzisiątkę.... ale to tylko dla mnie....
 

janusz

New member
Bez reklam
Jesteś wśród wielu milionów (z szybkiego liczenia ponad 100 milionów kwartalnie), którzy wybiorą inne marki. Są też użytkownicy innych marek, którzy zrazili się nimi i teraz wybiorą Twoją znienawidzoną. Mam już kilkanaście urządzeń tej marki (pierwsze od kilkunastu lat) i nie wiem gdzie jest serwis bo nie miałem usterki. Niemniej mając Twoje doświadczenia na pewno nigdy nie wybrałbym jej już. Na taką ilość urządzeń (operują tu milionami) wiele może się zdarzyć, a osobiste doświadczenia są najmocniejsze.
 
D

Deleted member 141725

Guest
Wiem i masz rację. Sam znam sporo osób którzy mają telefony czy inny sprzęt S.. i nic się nie dzieje. Ja tylko miałem podejście do smartfonów i niestety marka u mnie spalona -ale nigdy nie będę jej odradzał bo tak jak mówisz na tyle milionów musi znaleźć się ktoś kto nie będzie zadowolony i komu ten sprzęt nawali. Wracając do początku dalej uważam, że ilość sprzedaży nie jest wyznacznikiem najlepszego producenta. Jeżeli tak to adekwatnie łatwo ocenić najlepszych producentów samochodów itp... i tu dalej się nie zgadzam :)
 

janusz

New member
Bez reklam
Moja opinia była nieco z przymrużeniem oka. Tak na poważnie nie da się obiektywnie określić co znaczy najlepszy, chyba, że najlepszy dla siebie. W końcu biznes robi się dla własnego zysku, a nie dla szczęścia ludu. Jedynym powodem dbania o klienta jest chęć ponownego sięgnięcia do jego kieszeni przy kolejnym zakupie.
 
Do góry