Najgorsze wydania filmów na Blu-Ray.

Savron

Well-known member
Bez reklam
Z Waszego pozwolenia założyłem nowy temat. Bardzo proszę Was rzucaj cię tutaj najgorsze wydania filmów na płytach Blu-Ray. Nie trzeba chyba mówić , że nas w tym tematu nie interesuje fabula, aktory , reżysery i td. Tylko info o kiepskim obrazie i dzwęku. Jednak trochę płacimy za tę wydania na niebieskim nośniku i po prostu żal wyrzuconych pieniędzy za "bubel" na Blu-Ray. Podajemy info o wydawcy , błędach obrazu i dzwęku, "ziarno", i tak dalej.
 
Ostatnia edycja:

Savron

Well-known member
Bez reklam
Na pierwszy ogień idzie :
Wydanie "w pakietu" 3 filmów. Kupiony w Merlin.Pl. Brak mi słów na to wydanie. W pakiecie trzy filmy. "Królestwo Niebieskie", "Rob Roy" i "Braveheart". Jedyny film , który w tym wydaniu jeszcze można oglądać , to "Waleczne Serce". Ale tylko w przypadku jego braku w Waszej bibliotece filmowej. Reszta filmów to tragedia i kpina z kupujących. Na okładkę mamy podany info o dzwęku w DTS-HD MA. Tę bajkę można włożyć do a....a wydawcy. Unikać jak "hordy mogołów". Zwykła kpina i wyrzucony 130 zt. Ja tak podejrzewam że wszystkie tę wydania pakietowy ( 3 filmy ) to będzie taka sama historia.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja dorzucam koncert Diany Krall - Live in Rio
koncert "zasiadany" w totalnie ciemniej salowej scenerii. W sumie nic dziwnego, przecież każde tego typu koncerty tak mają, ale scen ciemnych "z publiczności" jest większość i ziarno powala! Jest grube i nienaturalne (jeśli w ogóle można mówić, że ziano jest naturalne). To niby też powszechne zjawisko w ciemnych scenach, ale mam wrażenie, że te sceny kręcone były zwykłą kamerką, a nie profesjonalnym sprzętem. kilka ujęć z doświetlonej sceny - jest nieco lepiej, ale nie jest to płytka do obrazu.
Co do audio też nie powala, ani w DTS HD MA 5.1 ani w LPCM 2.0 (tu może jest ciut lepiej?).
Przez to wszystko w ogole nie czuć atmosfery koncertu.

Podsumowując:
OBRAZ - totalna porażka, idealny przykład jak być nie powinno
AUDIO - nie zachwyca
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To ja dorzucę Percy Jackson i morze potworów - obraz jest ok i dźwięk w języku polskim ale w oryginalnym dźwięku nie da się tego filmu oglądać masakra niemalże każdy film zwykły na dvd w dolby digital 5.1 jest o mega lepszy w takim filmie dźwięk jak w tym wydaniu. Nie wiem jak to zrobił wydawca ale dźwięk jest bardzo bardzo słaby. Na szczęście polski dubbing ratuje, ale to już nie to samo co oryginalny dźwięk.
 

bluray

Banned
Nie do pobicia jest "Marsz Pingwinów".
Dokument o tych miłych nielotach.

Podobnie sprawa ma się z "Yellowstone".
Kupując miałem nadzieję, że będę mógł zobaczyć krajobrazy w super jakości.
A to taki niezły VHS.
 
Ostatnia edycja:

karbeti

New member
Nominowany do Oscara "Przetrwanie" przefantastyczny film a na blu-reyu ogląda się z taką ziarnistością jakby przez jakieś sito. Ostatnio oglądałem Czyngis-Chana - po prostu piękność obrazu, zaraz po nim włączyłem "Przetrwanie" - obraz nie do przyjęcia. To za to płacimy za FHD?
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Dorzucę do spisu "MISERY". Szkoda zachodu. Na DVD będzie trochę gorzej , ale tylko trochę. Na Blu-Ray ten film można kupić tylko jeżeli będzie w "koszu". Ziarno, kęski dzwięk, porażka jednym słowem.
 

KRW

New member
Witam. Czy ktos z was miał doczynienia z polskim wydaniem "Przyczajony tygrys, ukryty smok" na blu? Zastanawiam sie nad zakupem, ale z tego co piszecie wnioskuję ze w polskich edycjach jest duzo lipy.
 
Do góry