nagrzewanie sie

boromirep

New member
Witam
moje onkyo troszke się grzeje a poniewaz teraz mam na gorze porzadne dvd potrzebuję zwiekszyć przestrzeń pomiedzy ampli a dvd , jaieś pomysły , linki ? od razu napisze że niemoge chwilowo ustawić obok siebie
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dziwna sprawa, bo mnie się ampli nagrzewał ale jak było latem bardzo gorąco. W moim małym salonie przy odsłuchu na ok 35-40, praktycznie jest tylko delikatnie letni, a na amplitunerze też mi stoi DVD. Tylko do DVD dorobiłem wyzsze nóżki, żeby był lepszy przepływ powietrza i stolik RTV mam szklany odsłonięty z każdej strony.
 

boromirep

New member
grzał się od początku ale gdzies czytalem ze tak maja , nawet czuć w powietrzu jak troche dłuzej pogra taki specyficzny zapach .
 

boromirep

New member
myślałem o tym , ale musze sprawdzić czy od dołu też sie grzeje bo nie pamietam , chce zrobic pod nózki takie wysiete z walca przedłuzenie ale chwilowo nie mam z czego
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
O ile to będzie wykonalne?, bo przeważnie tanie DVD są krótsze niż amplitunery i do tego sporo delikatniejsza blaszka:) W moim przypadku nózki amplitunera by były w powietrzu i nie wiem czy ten playerek by wytrzymał ciężar.
 

boromirep

New member
zerknę , dzięki za podpowiedzi , dvd ma taki sam rozmiar bo to też onkyo i raczej solidne , ale rozmyślam nad zrobieniem kupnem półki tak żeby była wolna przestrzeń pomiędzy .
 

panalgsung

New member
Odkurzaczem lepiej nie - końcówka odkurzacza jest mocno naładowana elektrostatycznie - lepiej nie ryzykować. Imo pędzelek i sprężone powietrze (w sprayu).

Jak masz możliwość zrobienia biampingu to też też polecam - będzie się trochę mniej grzać.
 

panalgsung

New member
Jak masz amplituner 7.1 to przy 5.1 dwie nie wykorzystane końcówki możesz wykorzystać do napędzenia kolumn frontowych (jeśli to obsługują). wtedy jedną kolumnę frontową napędzają 2 końcówki mocy, a nie jedna. Potrzebne będą dodatkowe kable dla frontów.

Trzeba z zdjąć blaszkę łączącą gniazda w kolumnach i podłączyć wg instrukcji dodatkowe kable z wyjść głośników tylnych i ustawić opcję BiAmp w amplitunerze.
 

panalgsung

New member
Nie musisz ruszać głośników tylnych :)

głośniki z kanału 4 i 5 to de facto głośniki boczne, a tylne to kanał 6 i 7 - jeśli ich nie wykorzystujesz możesz je wykorzystać do zasilenia frontów.
 

boromirep

New member
ok dzięki poczytam instrukcje , mam pytanie do blackninja jakie ma ustawic impedancje do moich kolumn bo własnie przeczytałem ze to ma też znaczenie i może powodowac wieksze grzanie
 
Do góry