Nagrywarki Samsung DVD-HR777 i LG RH-299H

JaMi

New member
Witam wszystkich

Musze kupic nagrywarke, raczej cos z polki okreslonej przez urzadzenia z tytulu. Czytalem sporo na ich temat i przyznam, ze pogubilem sie nieco. Moglibyscie podpowiedziec kryteria, wlasnosci, na podstawie ktorych latwiej bedzie dokonac wyboru ?
Potrzebuje urzadzenia, ktore bedzie nagrywalo cokolwiek z kablowki i potrafilo skalowac sygnal do 1080i (taki TV w tej chwili). Oczywiscie wolalbym, zeby za 1 rok czy 2 lata nie okazalo sie, ze urzadzenie jest przestarzale i nadaje sie do sprzedania...Inne propozycje mile widziane
 

żona

Banned
Witaj,jeśli chodzi o LG to wymieniony model jest ze starszej serii.Nowa,tegoroczna seria nagrywarek to LG RH387-160GB i LG RH388-250GB.Mam tę pierwszą(160G),na razie mogę stwierdzić,że jest cicha,odtwarza wszystko co łyknie,skaluje po HDMI do 1080,ma b.dużo we-,wy- co pozwala na różne konfiguracje połączeń.U mnie połączona z:
-tuner cyfr.tel.kab.(EURO.OPTI-dżwięk)
-TV(HDMI)
-amplituner(coaxial)
Nie jestem pewien czy czegoś nie zdublowałem,ale chodzi wszystko super.Pozdrawiam.
PS.komputera nie podłączysz po USB,jedynie zrzucać na "pendraka" i jego podłączasz do USB nagrywarki.
 
Ostatnia edycja:

JaMi

New member
Dziekuje za odpowiedz i wskazowki co do LG

Idzmy dalej:
LG RH-388 uzyskalo w testach zagranicznych bardzo dobre noty, ocena srednia (skala do 5) - 4,6

Pioneer DVR-560 - tez dobrze 4,5

Samsung HR777 - najslabszy - 3,9

I wreszcie niby klasa wyzej Pioneer DVR - LX60 - 4,7

Wyglada na to, ze metoda eliminacji mozna pozbyc sie Samsunga. Pozostaje wybor w podobnej cenie LG i tanszy Pioneer czy doplacic do LX60 :grin:

Mozna dorabiac ideologie, ale kilkanascie niemieckich testow pokazuje, ze RH-388 wypada calkiem niezle w stosunku do DVR-LX60.....Ciekawe, bo jak nie widac roznicy, po co przeplacac.....A moze jednak sa roznice i to istotne....
 

JaMi

New member
żona napisał:
Witaj,jeśli chodzi o LG to wymieniony model jest ze starszej serii.Nowa,tegoroczna seria nagrywarek to LG RH387-160GB i LG RH388-250GB.
LG wprowadzilo nowy model z mniejszym dyskiem ? 299H ma dysk 400GB i wedlug cennikow kosztuje wiecej niz wskazany przez Ciebie 388.
 

żona

Banned
JaMi napisał:
LG wprowadzilo nowy model z mniejszym dyskiem ? 299H ma dysk 400GB i wedlug cennikow kosztuje wiecej niz wskazany przez Ciebie 388.
W tej serii 2...są też z mniejszymi dyskami,a seria 3..jest nowsza.:DPozdrawiam.
 

dune777

New member
z tego co wiem to LG rh3* jak i 2* edytowany materiał nagrywaja tylko w czasie rzeczywistym. Osobiscie mam starszy model rh7800, który właśnie tak działa, instrukcje do rh2 i 3 mają wyraźnie napisane ze tryb fast jest dostępny tylko dla nieudytowanych materiałów nagranych na HDD.
Jest jeszcze parę wad w LG ale drugorzędnych, no może poza tym że edytowany mateiał jest obarczone dość dużym błędem klatek. A jeszcze jedno, stereo jest tylko w Nicam
 
Ostatnia edycja:

żona

Banned
dune777 napisał:
z tego co wiem to LG rh3* jak i 2* edytowany materiał nagrywaja tylko w czasie rzeczywistym. Osobiscie mam starszy model rh7800, który właśnie tak działa, instrukcje do rh2 i 3 mają wyraźnie napisane ze tryb fast jest dostępny tylko dla nieudytowanych materiałów nagranych na HDD.
Jest jeszcze parę wad w LG ale drugorzędnych, no może poza tym że edytowany mateiał jest obarczone dość dużym błędem klatek. A jeszcze jedno, stereo jest tylko w Nicam
Witam,czy możesz jaśniej opisać problem z nagrywaniem,bo jeszcze raz czytałem instrukcję LG 387H i nie znalazłem zasygnalizowanych przez Ciebie opisów w instrukcji? Pozdrawiam.
 

JaMi

New member
żona napisał:
Pioneer DVR 560H (160G) jest sporo droższy od LG RH 388H(250G),porównaj na ceneo.Pozdrawiam
masz racje, zadzwiajace ile placi sie za marke :grin:

wychodzi, ze na razie nie ma sensu inwestowanie w drogie nagrywarki, obstawiam, ze w przyszlym roku wejda do nas wreszcie nagrywarki BR. W niektorych panstwach tylko one sie sprzedaja. Pewnie plyty beda drogie i same urzadzenia takze, ale wydaje mi sie, ze w 2010r. rynek polski unormuje sie w tej materii. Przy takim nastawieniu troche szkoda kasy na lepsza nagrywarke DVD....
 

dune777

New member
Cytat z instrukcji do rh387H/388H

"Kopiowanie szybkie dostępne jest dla nie
edytowanych, oryginalnych tytułów wideo i może nie być możliwe jeśli używana​
jest pł yta inicjalizowana na innym urządzeniu."
 

kubadzik

New member
Ale co to oznacza "nie edytowane oryginalne tytuły video"

Przeszukałem forum, internet i właściwie to mam ... konkretne pytanie (oprócz tego wyżej). Chcę kupić nagrywarkę, która:
będzie kopiowała DivX z DVD na HDD
będzie kopiowała DivX z USB na HDD
będzie kopiować z HDD na DVD

Z tego co wynotowałem to LG RH388H i RH299H mogą to robić.
Czy tak jest FAKTYCZNIE (z tymi kopiowaniami ?)
A może inną firmę niż LG?

Pewnie kupię jedną z nich, ale może ktoś wyjaśni ten zwrot "nie edytowane oryginalne tytuły video", czy to jakiś duży problem, przeszkoda, wada ?
 

dune777

New member
RH388H kopiuje divx z:
USB na HDD
DVD+-R/RW na HDD
CD-R/RW na HDD
innych możiwości nie ma

USB to 1.1 więc 700mb kopiuje się kilkanaście minut

Potrafi też nagrywać divx z tunera TV na dysk, z takim divx poza jego obejrzeniem nic więcej nie da się zrobić

"nie edytowane oryginalne..." oznacza to że jak nagrasz wiadomości z TV i wytniesz z nich np 5 minut że środka i chcesz to nagrać na DVD to będzie to trwało tyle ile rzeczywiści trawają wiadomści a nie np 5 minut.

Zaraz to sprawdzę i dam znać
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
To może i ja coś napiszę w temacie. Mam co prawda starszy model - RH278, ale bez problemu można kopiować materiał z HDD na DVD w trybie fast!!!
Trwa to kilka minut. Także materiał po edycji!!!

Bez problemu nagrywa też płyty DVD DL - testowałem płyty Verbatim - są one później odtwarzane na innych stacjonarnych odtwarzaczach DVD.
 

kubadzik

New member
Dzięki !
Tyle o DivX. Rozumiem, że w formacie MPEG-2 spokojnie mozna nagrywać z HDD na DVD ?.
W takim razie czy ma jakies minusy ? Dlaczego inne sa zdecydowanie droższe ? Chciałbym pod choinkę zrobic rodzinie prezent do 800 PLN.

Dzięki
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście MPEG2 możesz spokojnie kopiować z HDD na DVD.

Co do ceny to rożnie bywa, niektóre firmy cenią swoją markę i każą za nią płacić.
 

dune777

New member
W RH388H kopiowanie szybko zależy od typu płyty i jej formatu
dla DVD-RW format VIDEO tryb szybko jest dostępny dla edytowanego tytułu
dla DVD-RW format VR tryb szybko NIE jest dostępny dla edytowanego tytułu
dla DVD+RW tryb szybko jest dostępny dla edytowanego tytułu

co do DVD-+ to muszę sprawdzić
 
Ostatnia edycja:

kubadzik

New member
Uff ! Siedzę już ze cztery godziny i ..dylemat:
Samsung HR 775 czy LG RH338H ?
W opisie (allegro) jest:
Kopiowane materiału HDD <-> DVD w formatach DivX, MP3, JPG, Video .
Hm, to znaczy co ? Można w obydwie strony kopiować DivX ?

Jest to pewien wydatek dla mnie ( i rodziny), więc może ktoś ma ten sprzęt i wskaze który wybrać ?

Dzięki
 

dune777

New member
"Kopiowane materiału HDD <-> DVD w formatach DivX, MP3, JPG, Video .
Hm, to znaczy co ? Można w obydwie strony kopiować DivX ?
"
w sumsungu hr775 tak w RH388H tak jak napisałem kilka mail'i powyżej
 

sandokan4

New member
Doradżcie jeszcze proszę, która z tych nagrywarek posiada funkcję i możliwość godzinowego zaplanowania włączania i wyłączania nagrywania. Ma funkcjonować z Panasonikiem 37PV80 - sygnał z kablówki oraz z n-ki. Chodzi mi o to, aby tak jak w magnetowidzie była możliwość wybrania sobie nr kanału z dekodera n-ki , wpisania godziny o której nagrywanie i zakończenie ma nastapic. Czy jest to możliwe, czy tylko nagrywanie w tym samym czasie co oglądam? Może jakieś inne nagrywarki posiadają taką funkcję i nie chodzi mi tutaj o wpisywanie specjalnego kodu / w naszych warunkach się nie sprawdza gdyż programy często rozpoczynają się i kończą z opóżnieniem/. Zależy mi o faktyczą możliwość celowego wcześniejszego zaprogramowania nagrywarki - która nagrywarka posiada taką funkcję ?
 

bovima

New member
Dekoderem n-ki nie zasteruje Ci żadna nagrywarka. Co najwyżej możesz zaprogramować na odpowiednią datę i godzinę nagranie ze źródła zewnętrznego i zostawić dekoder włączony na odpowiedni kanał. Do nagrywania z kablówki nagrywarkę programujesz dowolnie - jak magnetowid.
 
Do góry