Nagrywarka - sprawa pilna.

Lemmy

New member
Witam.
Którą z tych trzech nagrywarek polecacie?
  • Sony HX 650B
  • LG RH 278H
  • Samsung HR 755
  • Panasonic DMR-EH55
Sprawa pilna - prezent (ale dla najlepszego przyjaciela)

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam Panasonica EH 65, jestem bardzo zadowolony. Prosta obsługa, dobra jakość nagrań, szybkość działania to jego atuty. Nie znam Sony, ale myślę, że EH67 to będzie dobry wybór. Panasonic mam system poprawy nagań z taśmy VHS i widać, że on działa. PZDR
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Z pewnością trudno jednoznacznie doradzić, nie znając preferencji Twojego przyjaciela. Jednak zgadzam się z przedmówcami. Ja wybierałem między Panasonikiem, Pioneerem i Sony. Wybrałem Sony, ale złożyło się na to wiele czynników. Generalnie nagrywarki tych firm są sprawdzonym jakościowo i funkcjonalnie sprzętem.

ArtS :)
 

Lemmy

New member
A co sądzicie o JVC DR-MH300E. Czy to naprawdę takie cudo i jak wypada ten sprzęt w porównaniu z wyżej wymienionymi.
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
SIEMKA!

Z czystym sumieniem polecam Panasa DMR EH 55 .Po przewertowaniu wszystkich postów na forum zdecydowalem się na właśnię tę nagrywarkę.Jest szybka, cicha, świetnie nagrywa - jakość z trybie XP jest powalająca (nagrywam z N-ki) Ma czytnik kart SD co akurat dla mnie teżjest ważne Dysk 160 GB jest w zupełności wystarczający , no chyba że ktoś nagrywa seriale to może być mało:grin: .No i cena -można ja "wyrwać" za 1055 PLN .

POZDRO!
 

mosca

New member
Jeżeli twój kolega chciałby mieć nagrywarkę z obsługą divx (przegrywania w obie strony, odtwarzanie z polskimi napisami) to zapomnij o Sony i Panasonicu. W przypadku Sony zawsze płacisz więcej za samą markę a funkcjonalność jest poniżej przyjętych norm. Panasonic ma dobre nagrywarki i dużo ciekawych funkcji jednak divx nie może przegrywać w obie strony. Dlatego optymalnym wyborem wydaje się być Samsung HR 755. Sam mam model z zeszłego roku i jestem bardzo zadowolony. Teraz dodali TimeShift, TimeSlip, odtwarzanie i nagrywanie w tym samym czasie i skalowanie do 1080i. A wszystko za przystępną cenę.
 

mosca

New member
Widzisz są osoby, które kupują nagrywarkę z dyskiem twardym po to aby oprócz magazynowania nagranego materiału z TV mogli jeszcze umieścić kolekcję zdjęć, mp3 oraz plików avi. Właśnie brak tej funkcji w Panasonicach mocno obniża ich atrakcyjność. Dlatego polecam tylko SAMSUNGA. Najlepiej HR 757 bo ma też USB i aż 320 gb. Wtedy można przegrywać wszystko z USB=>HDD, HDD=>USB i DVD=>HDD, HDD=>DVD

pooh1968 napisał:
Nie można. Z drugiej strony - po co??
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nadal uważam, że kupowanie nagrywarki stacjonarnej w celu magazynowania zdjęć, plików avi i mp3 mija się z celem. Najbardziej liczy się jakość nagrywania i to powinno być głównym wyznacznikiem jej wartości. :cool:
 

dr Marian

New member
Bierz RH278H

Elo,

ten sprzęt ma wszystko HDD 250GB, wszystko możesz na nim robić nie możesz kopiować DIVX'ów ale z HDD na DVD ale jest miodzio.

pozdro,
 

dr Marian

New member
SAMSUNG Vs. Kopiowanie

apropo SAMSUNGA i kopiowania

OD NOWEGO ROKU SAMSUNG MOŻE MIEĆ KICHE Z MOŻLIOWŚCIĄ KOPIOWANIA MA WEJŚĆ JAKAŚ USTAWA KTÓRA ZABRONI KOPIOWANIA DIVX"ów.



mosca napisał:
Widzisz są osoby, które kupują nagrywarkę z dyskiem twardym po to aby oprócz magazynowania nagranego materiału z TV mogli jeszcze umieścić kolekcję zdjęć, mp3 oraz plików avi. Właśnie brak tej funkcji w Panasonicach mocno obniża ich atrakcyjność. Dlatego polecam tylko SAMSUNGA. Najlepiej HR 757 bo ma też USB i aż 320 gb. Wtedy można przegrywać wszystko z USB=>HDD, HDD=>USB i DVD=>HDD, HDD=>DVD
 

zabianek

New member
mosca napisał:
Dlatego polecam tylko SAMSUNGA. Najlepiej HR 757 bo ma też USB i aż 320 gb.
Czy możesz przybliżyć na forum ten model? Z funkcji które ma wydaje sie być rzeczywiście kombajnem, ale jak wypada "w praniu".
1. Czy divx chodzą płynnie?
2. Jak z napisami txt i polską czcionką - czy można zmieniać wielkość i kolor czcionki?
3. Jak jest z głośnością tego urządzenia?
4. Co z niezawodnością, komfortem użytkowania, itp.
Cały czas się nie mogę zdecydować: mający wszystko :) Samsung HR757 czy może bardziej user friendly EH67 Panasonic.
 

mosca

New member
Jak już wspominałem wcześniej jestem posiadaczem modelu zeszłorocznego DVD-HR738 i jestem bardzo zadowolony pomimo braku niektórych funkcji jak TimeShift i TimeSlip.

1. DIVX chodzą płynnie - nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby któryś nie ruszył
2. Napisy muszą mieć taką samą nazwę, żeby ruszyły; jest polska czcionka; brak możliwości zmiany koloru oraz wielkości czcionki (jednak jest ona na tyle czytelna, że nawet o tym nie myśłałem - zresztą żadna z dostępnych obecnie nagrywarek z HDD nie ma aż tak rozbudowanych funkcji DIVX)
3. Nie wiem jak jest w przypadku DVD-HR757 ale HR738 jest słyszalny jednak trzeba się wsłuchać.
4. Menu jest bardzo przejrzyste i ładne. Moja żona jest wprost zachwycona tym urządzeniem - bardzo szybko nauczyła się wszystkich funkcji. Zresztą w przypadku niezawodności i komfortu użytkowania to już sam musisz podjąć decyzję co odpowiada twoim wymaganiom. Funkcje, które oferuje Samsung mnie osobiście w pełni zaspokajają. A znając zalety zeszłorocznego urządzenia i widząc co oferuje nowy model HR-757 mogę zapewnić, że ta nagrywarka wymiata wszystkie nagrywarki obecne na rynku.

Polecam ci ściągnąć Instrucję Obsługi tego urządzenia - tam jak zwykle najwięcej informacji.

zabianek napisał:
Czy możesz przybliżyć na forum ten model? Z funkcji które ma wydaje sie być rzeczywiście kombajnem, ale jak wypada "w praniu".
1. Czy divx chodzą płynnie?
2. Jak z napisami txt i polską czcionką - czy można zmieniać wielkość i kolor czcionki?
3. Jak jest z głośnością tego urządzenia?
4. Co z niezawodnością, komfortem użytkowania, itp.
Cały czas się nie mogę zdecydować: mający wszystko :) Samsung HR757 czy może bardziej user friendly EH67 Panasonic.
 

mdag

New member
Lemmy napisał:
A divx z płyty na hdd mozna przegrać w tym Panasie eh55?

W LG RH 278H można przegrywać divx i xvid zarówno z płyty jak i z pendrive USB na HDD.

Posiadam powyższy model i jestem bardzo zadowolony. Jest to moja pierwsza nagrywarka więc nie mam porównania do innych modeli.

Nagrywarka posiada timeshift. Ponadto można nagrywać program, a w między czasie oglądać inną pozycję z HDD lub DVD. Ten model posiada również upscaler do 1080i po HDMI, niestety nie jestem w stanie ocenić jak się spisuje, bo na razie przymierzam się do tv.
Jakość obrazu nagranego w trybie XP i SP jest bardzo dobra. Co ciekawe, wydaje mi się że słabszy obraz np. z anteny naziemnej puszczony przez nagrywarkę wygląda dużo lepiej.
Nagrywarka jest cicha, rzekłbym bardzo cicha.
 

Lemmy

New member
Ostatnie pytania (czas nagli)
Która z tych trzech:
Samsung HR757,
Panasonic EH-57,
JVC DR MH300.
Prosze o "pojedyncze strzały". Nagrywarka współpracować będzie z plazmą Panasa TH 42 PV60E.


PS.
Do użytkowników dekoderów platform cyfrowych i stacjonarnych nagrywarek z funkcją EPG. Mam 2 pytania takiej treści:
  1. Czy dekodery pozwalają wykorzystać funkcję EPG w nagrywarce i zaprogramować na tym urządzeniu nagrywanie, czy ww. funkcja działa tylko na dekoderze. Chodzi mi oczywiście o wykorzystanie nagrywarki (np. JVC DR - MH 300 która posiada własne EPG) jako PVR, ale z możliwością jej programowania przez EPG
  2. Czy jakieś kanały dostępne w naszych platformach wysyłają sygnały do wykorzystania przez funkcję PDC/VPS?
Dziękuję wszystkim którzy zabrali głos w tym temacie i pozdrawiam.
 

zibi61

New member
Apropo LG RH 278H

mdag napisał:
W LG RH 278H można przegrywać divx i xvid zarówno z płyty jak i z pendrive USB na HDD.

Posiadam powyższy model i jestem bardzo zadowolony. Jest to moja pierwsza nagrywarka więc nie mam porównania do innych modeli.

Nagrywarka posiada timeshift. Ponadto można nagrywać program, a w między czasie oglądać inną pozycję z HDD lub DVD. Ten model posiada również upscaler do 1080i po HDMI, niestety nie jestem w stanie ocenić jak się spisuje, bo na razie przymierzam się do tv.
Jakość obrazu nagranego w trybie XP i SP jest bardzo dobra. Co ciekawe, wydaje mi się że słabszy obraz np. z anteny naziemnej puszczony przez nagrywarkę wygląda dużo lepiej.
Nagrywarka jest cicha, rzekłbym bardzo cicha.

Z tego co doczytałem w specyfikacji LG, to ta nagrywarka ma bardzo poważny mankament - nie posiada dekodera Dolby Digital i DTS. W moim przypadku, jeśli to fakt, to to ją dyskwalifikuje.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Choć nie polecam LG napiszę, że te dekodery nie są potrzebne w nagrywarce, bo masz je w amplitunerze :), po co więc dublować jak nie będziesz z tego korzystał.
 
Do góry