Nagrywarka Samsung DVD-HR777

Chris_M

New member
Mam tę nagrywarkę dopiero od kilku dni, więc dopiero sie z nią zapoznaję,
ale pierwsze wrażenia są bardzo dobre.
Twardy dysk o pojemności 320 GB, złącze USB z hostem, mnóstwo obsługiwanych formatów płyt - to wszystko robi wrażenie.
Po podłączeniu anteny oraz napięcia zasilającego, nagrywarka sama wyszukuje i programuje dostępne kanały telewizyjne, a następnie sama ustawia datę i czas.
Także po zaniku napięcia zasilającego, nagrywarka sama po chwili ponownie ustawia czas (piszę o tym w kontekście kłopotów sygnalizowanych przez użytkowników jej poprzednika, modelu DVD-HR757).
Nagrywanie na HDD zarówno przy użyciu timera jak i przycisku RECORD na pilocie - bez problemów.
Natomiast poważny problem występuje z funkcja Time Shift, która praktycznie jest bezużyteczna, gdyż program telewizyjny zarejestrowany z użyciem tej funkcji nagrywa sie w dużej części bez dźwięku!!!
Udało mi sie ustalić przyczynę takiego zachowania, a mianowicie jest to ewidentny błąd w oprogramowaniu firmware.
Otóż nagrywana w trybie Time Shift ścieżka dźwiękowa przejmuje ustawienia fonii toru odtwarzania, co powoduje zaniki dźwięku w zarejetrowanym materiale!
Przykładowo, jeśli oglądając program w trybie Time Shift włączymy pauzę, to ponieważ odtwarzany głos zostaje wówczas wyciszony, więc w wyniku błędu tak samo wyciszony również zostanie tor fonii aktualnie nagrywanego programu.
Identycznie wygląda sprawa z przewijaniem z podwójną prędkością: jeśli w trybie Time Shift będziemy program przeglądać z podwójna prędkością, to wówczas aktualnie nagrywany program również będzie miał dźwięk nagrany z zakłóceniami charakterystycznymi dla podwójnej prędkości.
Mam nadzieję że Samsung szybko wypuści upgrade firmware, bo w przeciwnym razie będę musiał zwrócic nagrywarkę do sklepu, czego wolałbym unuiknąć, gdyż sprzedawca z transakcji sprzedaży wywiązał sie bez zarzutu, a i sama nagrywarka (poza opisaną powyżej wadą) wydaje mi się być dobrym zakupem.
Przy okazji pytania do bardziej doświadczonych użytkowników forum:

1. Jak można odczytać wersję firmware nagrywarki?
2. Skąd ściągacie firmware do swoich nagrywarek DVD Samsunga (np. do DVD-HR757)?
Na stronie gdzie miało sie to mieścić, a do której prowadzi link ze strony Samsunga.PL, nie mogę znaleźć symbolu żadego znanego mi modelu nagrywarki DVD!

Pozdrowienia,
Krzysztof
 
Ostatnia edycja:

robj27

New member
Dvd-hr777

A jak wygląda sprawa z przegrywaniem Divx na HDD i odwrotnie, oraz odtwarzaniem Divixa z USB? Czy są problemy z odczytem płyt i jaka jest jakość nagrań?

pozdrawiam
 

Chris_M

New member
robj27 napisał:
A jak wygląda sprawa z przegrywaniem Divx na HDD i odwrotnie, oraz odtwarzaniem Divixa z USB?
Pliki :AVI, MP3 oraz JPEG można swobodnie kopiować HDD <--> USB oraz odtwarzać z obu mediów.
Zarejestrowany program telewizyjny (tzw. Tytuły) zapisane na HDD w postaci plików MPEG2 mozna kopiować z HDD na DVD, ale jak na razie nie udało mi sie znaleźć możliwośći ich skopiowania na pamięć masową USB.

Czy są problemy z odczytem płyt i jaka jest jakość nagrań?
Dysponuje tylko kilkoma płytami DVD (różne: oryginalne, dokładane do gazet oraz nagrywane na komputerze) i wszystkie były bezproblemowo czytane.
Odnośnie jakości nagrania jest mi trudno się wypowiadać, bo nagrywałem program z telewizji, a telewizor mam zwykły CRT, więc nawet gdyby było jakieś pogorszenie jakości, to pewnie i tak bym go nie dostrzegł.
 

kiero.maciej

New member
Tuner DVB-T

Dziękuję za informacje, też się przymierzam do DVD Samsunga, szersze pytania:
- Czy fakt uruchomienia w Polsce do 2014 naziemnej TV cyfrowej spowoduje możliwość "wypięcia się" z różnej maści kablówek i odbioru przy pomocy tunera DVB-T telewizji naziemnej?
- Czy wręcz przeciwnie trzeba być przygotowanym na inny DVB do odbioru cyfrowej kablówki?
Co na to twój Samsung?
m a c i e k
 

Chris_M

New member
Tuner DVB-T

Ten Samsung, podobnie jak 99% oferowanych w Polsce nagrywarek, posiada tuner analogowy, czyli nie umożliwia bezposredniego odbierania programów DVB-T, lecz wymaga podłączenia do zewnętrznego tunera telewizji cyfrowej.
Z kolei urzadzenia z wbudowanym tunerem do odbioru DVB-T nie będą odbierać obecnie emitowanego programu analogowego, więc wybór jest chyba prosty :)
A poza tym, chyba nie myślisz, że ten cyfrowy program telewizyjny będzie za darmo?
Po to głównie się wprowadza cyfryzację emisji programu, żeby mozna było ten program zakodować.
 

Artbou

New member
a jak jest z materialem divix i sceny z szybka akcja. Poprzedniczka potrafila w tych scenach zacinac obraz a jak jest w tym modelu ?
 

dci

New member
Chris_M napisał:
Ten Samsung, podobnie jak 99% oferowanych w Polsce nagrywarek, posiada tuner analogowy, czyli nie umożliwia bezposredniego odbierania programów DVB-T, lecz wymaga podłączenia do zewnętrznego tunera telewizji cyfrowej.
Z kolei urzadzenia z wbudowanym tunerem do odbioru DVB-T nie będą odbierać obecnie emitowanego programu analogowego, więc wybór jest chyba prosty :)
A poza tym, chyba nie myślisz, że ten cyfrowy program telewizyjny będzie za darmo?
Po to głównie się wprowadza cyfryzację emisji programu, żeby mozna było ten program zakodować.
Sprawdz nagrywarke samsunga dvd-sh855m posiada 2 tunery
 

kiero.maciej

New member
Chris_M napisał:
Ten Samsung, podobnie jak 99% oferowanych w Polsce nagrywarek, posiada tuner analogowy, czyli nie umożliwia bezposredniego odbierania programów DVB-T, lecz wymaga podłączenia do zewnętrznego tunera telewizji cyfrowej.
Z kolei urzadzenia z wbudowanym tunerem do odbioru DVB-T nie będą odbierać obecnie emitowanego programu analogowego, więc wybór jest chyba prosty :)
A poza tym, chyba nie myślisz, że ten cyfrowy program telewizyjny będzie za darmo?
Po to głównie się wprowadza cyfryzację emisji programu, żeby mozna było ten program zakodować.

DZIĘKI SERDECZNE
 

m@niek

New member
Info dla Chris_M

Jest już dostępna poprawka firmware, usuwająca problem z dźwiękiem podczas używania funkcji timeshift. Jeśli temat aktualny to daj znać wrzucę linka.

Pozdrawiam
mariusz
 

m@niek

New member
No cóż, chyba się troszkę pospieszyłem, owszem poprawka firmware'u jest ale jak się okazuje dla innych wersji językowych menu.

Wyłapał to w sumie kolega Tom1055 za co mu bardzo dziękuje.

Może się okazać, że po wgraniu tego firmware'u zyskamy poprawnie działającą funkcję Time Shift, ale stracimy polskie menu.

Jestem po konsultacjach telefonicznych z kilkoma autoryzowanymi serwisami Samsunga i żaden z nich nie słyszał o problemie z funkcją Time Shift, a tym bardziej nie wgrywał nowego firmware'u do tych nagrywarek, nawet serwis centralny.

W razie czego link dla odważnych i do stosowania na własną odpowiedzialność przesyłam na priva bo system chwilowo zabrania mi wklejania linków (muszę napisać co najmniej 5 postów)

A póki co pozostaje nam chyba czekać, aż na polskiej stronie samsunga pojawi się odpowiedni firmware.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Chris_M

New member
m@niek napisał:
W razie czego link dla odważnych i do stosowania na własną odpowiedzialność przesyłam na priva bo system chwilowo zabrania mi wklejania linków (muszę napisać co najmniej 5 postów)
Link możesz podać, tylko że będzie "nieklikalny" :)
 

elfior

New member
Mam zamiar taką kupić.... Czy możecie podać parę informacji na jej temat: czy jesteście z niej zadowoleni? A może poczekać na nagrywarki stacjonarne Blue Ray?
A może DVD-SH877 ? Czym się różni od 777?
 
Ostatnia edycja:

jarul777

New member
Czy edycja nagranego materiału jest precyzyjna (tak jak w Pioneerze DVR-560H), czy nie bardzo (tak jak w LG) i czy jest funkcja automatycznego usuwania reklam?
 
Do góry