Nagrywarka Samsung DVD-HR755 - porażka?

shark69

New member
Witam Wszystkich.

Zakupiłem nagrywakę Samsunga DVD-HR755. Bylbym zadowolony z tego zakupu gdyby nie dwa problemy:
1. pierwszym problemem to żenująca jakość odtwarzania Divx`ów. Próbowałem wiele filmów i na wszystkich występuje coś jakby "szarpanie fragmentów obrazu" Trudno mi to slowami zobrazować ale mniej więc to tak wygląda, pojawia się to wtedy gdy ktoś lub coś przesuwa się na ekranie. Praktycznie efekt ten dyskwalifikuje tą nagrywarkę do oglądanie na niej Divx`ów. Te same filmy na DVD Yamaha i Manta odtwarzane są bez zadnych problemów.

2. Drugi problem to gorsza jakość obrazu po podłączeniu nagrywarki kablem HDMI do telewizora (LCD LE32N71B). Zauważam to tylko przy kablówce. Od razu mówię że kablówka u mnie (UPC) ma złą jakość ale tym bardziej nie chciałbym mieć jeszcze gorszej. Dodatkowo zauważyłem że przestawienie upscaling`u na 720P owocuje tym że na niektórych programach pojawiają się pasy. Nie ma tych efektów przy odtwarzaniu DVD. Przyznaję że zakupiony przeze mnie kabel HDMI nie jest najwyższych lotów (koszt jego to 31 zł) Moze to być wina kabla? Ten sam kabel podłączony do "N" i do telewizora LCD także marki Samung sprawuje się bez widocznych uchybień w jakości obraziu. Trochę przerażają mnie ceny firmowych kabli. A moze to nie wina kabla tylko tunera w nagrywarce? Nie znam się za bardzo na tym, audiofilem nie jestem :) ale taka jakość mi nie bardzo pasuje.

Wiem że jeśli chcę lepszej jakości obrazu to powinienem wziąść którąś z platform cyfrowych, powstrzymuje mnie jednak to że mam w domu kilka telewizorów do których podłączona jest kablówka.
 

bankrootghost

New member
mam od pewnego czasu DVD Samsunga HD-950.
Obraz produkowany przez niego po HDMI jest gorszy niż z nagrywarki Pioneera po RBG.
Stawiam na to, że Samsung jest kiepski
 

mosca

New member
Ja mam DVD-HR757 i mam podobny problem z DIVX oraz z jakoscią obrazu wyświetlanych programów przez nagrywarkę. Średnią jakość programów jeszcze mogę przeboleć ale DIVX nie odpuszczę. Już od pewnego czasu męczę Samsung Polska żeby coś z tym zrobili. Zaczęło się od obietnic, że niedługo pojawi się nowe firmware. Natomiast po miesiącu polecili zgłosić się do serwisu wraz z materiałem, które jest niewłaściwie wyświetlany. Przerobiłem własny filmik do DIVX i najgorsze jest to, że dobrze chodził :) . Przecież nie pójdę do serwisu z filmem z sieci - a właśnie one w 80% są zniekształcone. Zresztą i tak wszyscy producenci wypuszczający sprzęt odtwarzający DIVX z napisami pośrednio wspierają piractwo. Sam nie wiem co teraz robić. Chyba pozostaje mi czekać na nowe firmware.

Jeżeli chodzi o twój model to z tego co wiem jest jakaś aktualka na stronie samsunga. Może ona pomoże.


Pozdrawiam
 

shark69

New member
A więc jednak wygląda na to że to sprzęt jest kiepski :(
Jesli chodzi o firmware na stronie samsunga to ja taki już mam :(
Z chęcią bym oddał ten sprzęt (kupiłem go w sobotę) ale na raty. Orientujecie się czy sprzęt kupiony na raty też można zwrócić do iluś tam dni (5 chyba, nie pamiętam)?
 

valdi

New member
shark69 napisał:
A więc jednak wygląda na to że to sprzęt jest kiepski :(
Jesli chodzi o firmware na stronie samsunga to ja taki już mam :(
Z chęcią bym oddał ten sprzęt (kupiłem go w sobotę) ale na raty. Orientujecie się czy sprzęt kupiony na raty też można zwrócić do iluś tam dni (5 chyba, nie pamiętam)?

Wiecie co Panowie dziwi mnie ze kupujecie telewizory i sprzet do HDTV a chcecie oglda takie shity jak Divixy.
toz to zaprzeczenie idei!
Wyrzuccie to dziadostwo i do sklepu kupic porzadna plyte

pozdrawiam
 

Holt_

New member
Bez reklam
mensir67pl napisał:
serio :roll:


to po co pionier , yamaha [SIZE=-1]implantuje [/SIZE]to w odtwarzacze
powiem tyle divx divx nie rowny ale to juz inna bajka

implantuje....aczkolwiek tak czy tak, Divx IMHO najlepiej wygląda na LCD ale nadawany z kompa/laptopa.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Producenci implementują DivX w odtwarzaczach ze względu na zapotrzebowanie klientów. A że oglądanie DivX'ów zamiast płyt DVD nie ma za bardzo sensu, to już co innego.

ArtS :)
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
Producenci implementują DivX w odtwarzaczach ze względu na zapotrzebowanie klientów. A że oglądanie DivX'ów zamiast płyt DVD nie ma za bardzo sensu, to już co innego.

ArtS :)

Fakt to juz indywidalna sprawa ogladajacego ... milło jest czasami wyrobic sobie opinie przed premiera kinowa a nie mowiac juz o premierze DVD w Polsce ..

bardziej bym powiedział ze nie ma sensu kolekcjonowania divx'ów ...
 

ArtS007

New member
Bez reklam
To są kwestie, powiedziałbym delikatnie, pozaprawne. Należę do osób, które spokojnie czekają na premierę DVD. Później idę do wypożyczalni i oglądam w zaciszu (5.1) domowym. Od czasu do czasu coś sobie kupię, ale bez przesady.

Uważam, że jak ma się zestaw kina domowego, to szkoda puszczać na nim sabe kopie z dźwiękiem stereo. Oczywiście każdy ocenia to pod swoim kątem. Niektórzy są po prostu niecierpliwi, inni nie.

ArtS :)
 

Holt_

New member
Bez reklam
mensir67pl napisał:
nie koniecznie jest pare montowanych chip-ów dekodujacych divx'y

i naprawde roznie to wyglada ....

może. Moje Sony sprowadza sprawę do oglądania jak przez szparę w płocie z napisami w jednej pozycji i w jednym rozmiarze. Włączenie opcji Zoom w Tv powoduje obcięcie napisów.

Dzięki :) wolę laptopa.
 

aditonie

New member
shark69 napisał:
Witam Wszystkich.

Zakupiłem nagrywakę Samsunga DVD-HR755. Bylbym zadowolony z tego zakupu gdyby nie dwa problemy:
1. pierwszym problemem to żenująca jakość odtwarzania Divx`ów. Próbowałem wiele filmów i na wszystkich występuje coś jakby "szarpanie fragmentów obrazu" Trudno mi to slowami zobrazować ale mniej więc to tak wygląda, pojawia się to wtedy gdy ktoś lub coś przesuwa się na ekranie. Praktycznie efekt ten dyskwalifikuje tą nagrywarkę do oglądanie na niej Divx`ów. Te same filmy na DVD Yamaha i Manta odtwarzane są bez zadnych problemów.

Mam pytanko czy te "szarpanie fragmentów obrazu" występuje przy oglądaniu filmów Divx z plyty CD lub DVD ?

I czy owe szarpanie występuje przy oglądaniu filmu z HDD?

:confused:
 

Geminek

New member
A ja mam baaaardzo wielką prośbę do użytkowników modeli 755 i 757 (z mocniejszym akcentem na 757 ;) ).
Możecie wrzucić kawałek, dosłownie nawet kilka sekund, nagrania z TV w jakości SP i XP? Chciałbym zobaczyć czy będą się znacząco różnić i czy będzie dla mnie wystarczająca jakość. :)
Zastanawiam się nad Samsungiem 757 i Sony 750. Sony ponoć ciekawsza, ale Samsung ma właśnie możliwość (wg instrukcji oczywiście) kopiowania Divx, muzyki i zdjęć z HDD na USB i odwrotnie, a to mi jest baardzo potrzebne.
Aha, czy jeszcze jakiś życzliwy posiadacz modelu 757 może sprawdzić czy potrafi on również kopiować na USB tytuły z HDD? :) W instrukcji nic nie znalazłem na ten temat.
 

Geminek

New member
Hmm... No widzę, że jakoś nikt nie ma chęci do pomocy... :(
A to takie proste jest. :)
1. Nagrywasz kilka/kilkanaście sekund jakiejś reklamy w SP.
2. Nagrywasz kilka/kilkanaście sekund jakiejś reklamy w XP.
3. Podłączasz pendrive pod nagrywarkę.
4. Kopiujesz nagrane reklamy na pendrive.
5. Podłączasz pendrive pod komputer.
6. Wrzucasz nagrane reklamy na jakis serwis i podajesz link do tych plików tu na forum.
7. Czujesz się szczęśliwy i pełen dumy, że pomogłeś bliźniemu w potrzebie.
:D
 

pisk

New member
Jeszcze prostsze jest:
1. zamawiasz w sklepie internetowym rzeczonego Samsunga.
2. Testujesz co tam sobie chcesz.
3. Do 10 dni podejmujesz decyzje - zwracasz towar albo zatrzymujesz.

Ja w ten sposób sprawdziłem 3 modele.
 
Do góry