Nagrywarka PIONEER DVR-555H-S

mataman

New member
Bez reklam
Miałem ten sam problem ale z wyżej wymienionych problemów jeżeli chodzi o panasa wybrałem pioneera. Naprawde nie ma porównania, nie ta klasa sprzętu.
 

Prenrzyk

New member
Mam nadzieję,że masz racje bo między innymi z uwagi na to co powiedziałeś o edycji w piątek zamówiłem Pionieera 555.Czekam na niego i mam w poniedziałek pewnie zaczne testy.
Mój ojciec ma jakąś nagrywarkę Panasonica - bez HDD.Do obróbki potrzebuje nagrywania na DVD ram.Koszmar i jeszcze ucina po 2-3 s z każdego łączenia.
 

deha

New member
kurcze czyli w przedziale cenowym 1200 pln to pioneek jest nie do pobicia?musze zamówic w poniedziałek zeby zdążyc na walentego to ma być prezent dla mojej miłej i byłem juz prawie pewien panasa a teraz widze że pioneek może sie okazać lepszym rozwiązaniem
 

Poliko

New member
Porównując dwa modele dvr-555h-s i lx60 różnią się paroma rzeczami
Lx60 posiada
- Pause Live TV: Automatic Recording
- dysk 250gb
- odczyt DivX na CD i DVD
- Cyfrowa korekcja podstawy czasowej
- G-LINK (sterowanie STB )
- Terminal systemu zdalnego sterowania
a według pioneer.pl nie posiada Tych opcji dvr555-h
A pytanie czy są jeszcze jakieś inne różnice miedzy tymi modelami?
I oczywiście drugie pytanko czy upscaler w tych modelach jest warty uwagi?
Czy może ktoś testował upscaler z sygnału TV kablowej?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Hoodzielec

New member
Bez reklam
po prostu strona pioneer.pl nie dopisała kilku funkcji przy 555,
które ten model jednak ma (Pause Live TV, czytanie DivX)

upscaler jest OK! myślę, że gdy wychodzę po componencie to właśnie on działa, a nie ten w TV (?)
w każdym razie jakość programów nagranych z kablówki o dziwo wygląda troszkę lepiej niż gdy korzystam z tunera w TV (42XL2E). nie wiem czy decydująca jest tu jakość tunera czy upscalera (??)
 

mataman

New member
Bez reklam
Potwierdzam kablówka przez nagrywarke wyglada lepiej niz bezposrednio przez tv. A model 555 posiada G-link.
 

maderos

Member
Bez reklam
Hmmm, pisalismy juz wczesniej o roznicy miedzy tymi nagrywarkami. Sam nawet dopisalem jedna ( TBC ).
A teraz z innej beczki. Zalamany jestem jak cholera. Moj extra tv :p stracil czarny kolor :/ . Wiem czego to wina ( kolumny od "kina" stoja niedaleko - jakies 20 cm od brzegow tv ) i mnie szlag trafia,z e na wlasne zyczenie namagnesowalem sobie kineskop.
A wracajac do nagrywarki Pioneer, gdyby nie to, ze mi teraz kolor czarny TV wyswietla jako ciemny fiolet to bylaby malina i miod. :D. Poza tym sprzecik nagrywa swietnie, pare kaset z kamery juz przegralem. Malo czasu na edycje ale powoli dochodze co i jak
 

Prenrzyk

New member
Mam od wczoraj tą nagrywarkę.
I za nic nie mogę sobie poradfzić z ustawieniem nagrywania od konkretnej minuty.
Czy mógłbym uzyskać jakieś konkretne informacje jak to zrobić.
robcio napisał:
I . Nagrywarka posiada 2 a wlasciwie 3 systemowe mozliwosci ustawiania programowanych nagran:
1. prosty timer - co 15 minut
2. guide plus +
3. showview
ad2. pozwala ustawic timer co do minuty ale jest troszke pracochłonny :) i u nas nie ma jeszcze kanałów hostingowych - to pozwoliłoby więc ustawic nagrywanie tylko na nagrywarce a ona sama sterowałaby już tunerem satelitarnym.
 

mataman

New member
Bez reklam
Najbardziej łopatologicznie jak się da

- otwierasz klapkę na pilocie
- naciskasz i trzymasz shift i naciskasz timer rec
- na górze ekranu masz showview, manual, home
- naciskasz manual (czyli zielony na pilocie)
- wybierasz kursorami date
- dajesz next (czyli zielony)
- ustawiasz godzine rozpoczecia
- next
- godzina zakończenia
- next
- program z którego ma byc nagrywane lub wejście av
- next
- nazywasz nagranie lub nie , jak chcesz
- save
 

Huwi

New member
g-link - z czym to dziala

Witam

Mam od 2 miesiecy pionerka 555 i moge powiedziec tylko jedno. Sprzet dziala swietnie. Fajna sprawa, ze po podlaczeniu z kuro przez hdmi z tv moge sterowac nagrywarka - zapalam tv a angrywarka sama juz sie wlacza. Nurtuje mnie najbardziej jedna rzecz. Z jakimi dekoderami moze dzialac G-link (czyli przelaczanie kanalow w tunerze przez podczerwien)? Teraz mam mediasata cyfry (czyli pioner 1330 - cos takiego) i dziala bez problemu - moge zaprogramoawac dowolna ilosc filmow na roznych kanalach a nagrywarka sama sobie przelacza kanaly w tunerze. Chcialbym jednak zmienic tunerek na fergusona 8800 hd. Czy wie ktos moze czy z tym tunerkiem G-link dziala. Jesli nie z tym - czy wogole z jakims innym hd??

Pozdrawiam, Huwi
 

middam

New member
Po przeczytaniu kilkudziesięciu postów na temat tej nagrywarki zdecydowałem się na jej zakup. Mam tylko jedno pytanko - czy ta nagrywarka posiada polskie menu ? Bo jakoś nigdzie niczego nie mogę doszukać się na ten temat.
 

andrzejsb

New member
proszę o pomoc pioneer 555

staram się przegrac płyte z filmami na dvd na dysk w zaden sposób nie wychodzi.
pomocy
czy to na tej nagrywarce jest możliwe ?
 
Do góry