Nagrywarka PIONEER DVR-555H-S

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Instrukcja od 555 rzeczywiście o tym milczy. Mam też instrukcje od LX 60 i tez nic na ten temat nie mogę znaleźć.
 

maderos

Member
Bez reklam
ano wlasnie, w instrukcjach tego nie ma, zaznaczone to jest na stronie pioneera...hmm...no nic...zreszta, mam chyba pecha, bo ciezko jest dostac tego "pionka", pozostaje mi kupic Panasonica DMR-EH67.


mad
 

maderos

Member
Bez reklam
Hehe, no tak, widze w podpise, ze masz tego Pioneera ;). jakbys przekonal takiego kogos jak ja, zeby nie kupil Panasonica? :)

mad
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bierz Pioneera a sie nie zawiedziesz - av partner jest bardzo dobrą firma - polecam - wiele rzeczy tam juz kupiłem i sie nie zawiodłem.
 

maderos

Member
Bez reklam
:) w poniedzialek do mnie wyjezdza paczka z...Pioneerem 555 :). Dzieki Kiki, baw sie dobrze, wypoczywaj ;)


mad

P.S. jakie kable "euro" polecacie?
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
A widzisz jednak. Panasonic ma beeeeznadziejnie rozwiazane edytowanie nagranego materiału i gorszy tuner. że o mozliwościach i ilosciach opcji w pioneer dvr-555 nie wspomne.
 

semi-dry

New member
Nagrywanie na różnych kanałach

Szanowni Panowie:) ,
piszecie, że nie można ustawić czasu nagrywania co do minuty jak w takim razie sobie poradzić z nagrywaniem programów na różnych kanałach jeżeli audycje następują jedna po drugiej ?. W moim dogorywającym VHS Akai nie mam z tym problemów. Ustawiam czas OD DO, nr kanału i timer, i tyle.
 

mataman

New member
Bez reklam
Oczywiście że można, tylko zamiast uzywać prostego programowania z timerem trzeba użyć guide plus
 

maderos

Member
Bez reklam
No i stalo sie :). Sprzet dotarl do mnie w jednym kawalku. Podziekowania dla firmy Kikiego za tak sprawna akcje. Zamowiony Pioneer 555 w poniedzialek, we wtorek kolo 14 byl u mnie w domu. Trasa Olsztyn - Radom.
Teraz slow kilka na goraco odnosnie nagrywarki. Hehe, moze za wiele sie spodziewalem, a moze jeszcze nie poustawialem wszystkiego jak nalezy, ale cudu nie ma :D. Jest lepiej, to fakt, ale jesli chodzi o obraz z dvd ( bo tylko na to mialem czas ) jest ok. nagralem na szybko pare minut jakiegos programu z TV i nie myslalem, ze bedzie tak dobrze. Instrukcja wlasciwie nie jest potzrebna, wydaje sie ze 200 pare stron to sporo, a tu na sam system Guide plus poswiecili parenascie kartek. Reszta banalna, no moze z wyjatkiem calego procesu nagrywania i edycji, za to sie zabiore jak tylko ochlone i znajde czas.
Podsumowujac. na ta chwile moge powiedziec, ze plyty dvd "graja i wygladaja" lepiej. Sproro ustawien roznych korektorow obrazu na rozne wej/wyjscia.
Jak cos mi sie jeszzce przypomni to dopisze...
Jeszcze raz podziekowania dla Kikiego :)


mad

P.S. W miare mozliwosci odpowiem na pytania :)
 
Ostatnia edycja:

maderos

Member
Bez reklam
Ok. jestem juz po pierwszych konkretnych probach z przegrywaniem materialu z mojej starutkiej kamery Hi-8. Obraz z kamery puszczony zwyklym kablem s-video, dzwiek - 2 czinczami. Wstepne dostrojenie obrazu odtwarzanego i mozna zaczac kopiowanie. Powiem tak. Nawet nie myslalem, ze bedzie tak dobrze. Wiadomo, ze wszystko zalezy od materialu zrodlowego, a tu nie ma co sie spodziewac nie widomo czego. Ale, obraz nagrany w dzien sloneczny daje nam b. dobry obraz. I tak tez sie nagralo na hdd. Tam gdzie nagrywalem cos w domu przy slabym oswietleniu, po przegraniu wyglada tak samo, czyli kiepskawo. Ogolnie rzecz biorac, nawet nie liczylem na to, ze tak spokojnie to sie wszystko odbedzie. Podlaczamy, wciskamy Play w kamerze, Rec w nagrywarce i jedziemy :D. Aha, jedna uwaga. W najlepszym trybie XP mamy 1h nagrania, ktore zmiesci sie nam na plyte DVD. Oczywiscie nie musimy sie tak kurczowo trzymac licznika czasu, spokojnie mzoemy pozniej sobie czesc odciac, wyciac itd. Pierwsze nagranie na plyte, bez edycji poszlo migiem, jakies 10 minut na plyte TDK DVD+R x16. Teraz, material zgrany na hdd pocialem sobie na rozdzialy, kazdy opisalem i podczas nagrywania na plyte mozna wybrac jeden z ilustam dostepnych formatow menu. Calosc wyglada niezle. I to tyle. jak ma ktos jakies pytania to prosze pytac :D.


mad
 

deha

New member
ja mam takie pytanie ponieważ ciągle sie waham miedzy panasoniciem dmr-eh67 a w/w pionieerem.czy port usb może spełniać takie samo zadanie w pionieerze co wejscie na karty pamięci w panasonicu?zarówno pendrive i karta to nośniki pamięci ,czy może w pionku ten port słuzy np do jakiś aktualizacji oprogramowania a panas tego nie ma?
 

jaski_bis

New member
W Pioneerach port USB, sluzy tylko i wylacznie do transferu plików mp3, wma i jpg. Materialu video mpeg2 nie przetrasferujesz tak jak to ma PAnasonic. Na rynku teraz jedynie Panasonic cos takiego oferuje. Ja testowalem Pioneera LX60D i podam jako ciekawostke, ze nie odtwarzal nagranych plyt z nagrywarki Philips. Sprawdzalem z 10 plyt nagranych na Philipsie i zadnej mi nie odtworzyl. Rowniez nie odtworzyl jednej testowanej plytki DiviX. Zaznaczam, ze plyty byly sfinalizowane wszystkie i na DVD playerze Panasonica kupionego 7 lat temu, smigaja jak trzeba. Dodam ze Pioneera DMR LX60 mozna kupic za 1750,- w pewnej firmie na allegro. Firme sprawdzilem i polecam. Ja po tych testach jednak przezucilem sie na Panasonic-a DMR EX80S z wbudowanym tunerem SAT.
 
Ostatnia edycja:

ArtemisPL

New member
Nie tylko Panasonic oferuje zgrywanie video przez USB. Większe możliwości w tym względzie ma Samsung DVD-HR757.
Pozdrawiam
 

KKuba

New member
Bez reklam
To najprawdopodobniej nie kwestia Philipsa tylko płyt DVD, które użyłeś. Powinienieś uaktualnić firmaware Pioneera LX60 ze strony www.pioneer.eu. To zazwyczaj leczy problem. Druga mozliwość to użyj na Philipsie płytek -R. Jak to dalej nie działa poprawnie to ewidetnie winnym jest Philips. Sprawa jest prosta standart płytek nagrywalnych -R jest autorstwa Pioneera. A co wiecej to oznacza, że czytać nie będzie tego takze np. Sony. Bo software do ich nagrywarek też robi Pioneer.
Z Panasoniciem jest jeden drobny problem. Przynajmniej tak było w poprzedniej wersji tych nagrywarek (55). Po edycji materiału (przycięciu bloków) nagrywarka zapisuje w... pojedyńczej prędkości. I w tym miejscu to ja mówię dziękuje, wychodzę i gaszę światło. Dziękujemy Ci Panasonic.
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
Niewspominajac o tym że edycja na panasie to koszmar w porównaniu z pioneerem (DVR-555). Obraz wydobywajacy sie z panasa tez jest gorszy, a przynajmniej dla mnie to dwie podstawowe rzeczy w nagrywarce. Divxy czyta bardzo dobrze ale nie uzywam jej do tego.
 

deha

New member
czyli miedzy panasem 67 i pionkiem 555 wybór lepszy to pioneer mimo że mam plazme panasa?divix mnie nie interesuje jedynie fotki z aparatu i zgranie kilkudziesięciu vhs na płyty dvd .
 
Do góry