Nagrywarka PIONEER DVR-555H-S

ArtS007

New member
Bez reklam
rylo1970 napisał:
ArtS007 mój post nie miał służyć popularyzacji stron z napisami (piractwa),jedynie chciałem na przykładzie podanym w poście zadać pytanie związane z nagrywarką Pioneera i tyle. Kto pyta nie błądzi ,przyznaje że do końca nie przemyślałem sprawy ,obiecuje się poprawić. Wracając do tematu
Widzisz, Twoje pytanie było jasne bez podawania tego linku. Po prostu warto o tym pamiętać na przyszłość.

Pozdrawiam

ArtS :)
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zgodnie z instrukcją nagrywarka przyjmuje i akceptuje taki sygnał na wejsciach i go konwertuje na PAL - czy odtwarza nie wiem - jeśli chodzi o przegrywanie z kamery DV - jesli nagranie jest dobrej jakości to nagrywarka na pewno ci go nie pogorszy - przegrywam często z VHS i jakośc jest bardzo dobra.
 

kufel

New member
ernet napisał:
No, to skoro sprawdzasz...:) , to mam 2 pytania:
1) Czy przy ustawieniu Timer'a i nagrywania z "kablówki " są rejestrowane nazwy nagranych programów ( zazwyczaj sa one zczytywane z teletextu ) ?
2) Czy mp3/ jpg mozna odtwarzać bezposrednio z Pendriva czy trzeba najpierw nagrać na HDD ?
3) Czy jest możliwe DOKŁADNE ( CO DO MINUTY ) ustawienie początku i końca czasu nagrywania. Pytam, bo np. w Panasonic'u DMR-EH67 można ustawić TYLKO " w skokach " :D co 30 min.:confused: :twisted:

No stary widzę, że Panasonica poznałeś na wylot. Szkoda tylko, że czytanie (instrukcji) ze zrozumieniem nie idzie ci najlepiej. Wiele osób (również ty) korzysta z tego forum aby wybrać swój wymarzony sprzęt. Niestety napotyka takie kretynizmy jak wyżej.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Pierwsze z tych pytań trudno zaliczyć do kret... Nota bene, proszę nie nadużywać słów powszechnie uznawanych za obraźliwe.

ArtS :)
 

kufel

New member
Witam
Słowa "obraźliwego" użyłem tylko do części dotyczącej Panasonica.
Jak wspomniałem większość osób korzysta z tego forum w momencie próby zakupu jakiegoś urządzenia rtv. Szkoda, że coraz cęściej muszą napotykać wypowiedzi tzw. znawców, którzy nie sprawdzili, nie przeczytali instrukcji, ale "wiedzą". To bardzo utrudnia podjęcie decyzji, która dla wielu jest wręcz życiową.
Inna kategorią postów/wątków są typu "kupiłem, mam w pudle i nie wiem jak rozpakować, pomóżcie". Wydaje mi się, że moderator mógłby wiele zrobić w tym temacie, bo dotarcie do wypowiedzi wartościowych jest coraz trudniejsze.
pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Forum ma charakter otwarty, trudno więc o cenzurowanie mniej wartościowych wypowiedzi. Ponadto to, co dla jednego będzie mało wartościowe, dla innego będzie ważne. Pomijam oczywiście rzeczy bezsensowne, niezgodne ze stanem faktycznym itp.

ArtS :)
 

mataman

New member
Bez reklam
No i pięknie kupiłem ta nagraywarke w Euro RTV AGD i nie ma polskiej czy nawet angielskiej instrukcji ! Paranoja jakas. Jest po hiszpańsku, włosku, niemiecku, francusku i holendersku ale nie po polsku kuźwa !!!
 

mataman

New member
Bez reklam
Ciekawe jest to że konkretnie do tego modelu angielskiej instrukcji nie ma. Przynajmniej nie mogłem znaleść. pobrałem do modelu dvr-550. Teraz mam pytanie, czy jest możliwość dostrojenia tv do tej nagrywarki (tak jak kiedyś to było z magnetowidami). Bo jakos w instrukcji nic nie ma na ten temat.
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
Nie dostrojenie nagrywarki tylko dostrojenie tv DO nagrywarki. Czyli np. na kanale 0 na tv mam nagrywarke. Bo teraz mam nagrywarke po HDMI lub scart. Z tego co widze to raczej nic z tego ale może sie myle.
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
mataman napisał:
czy jest możliwość dostrojenia tv do tej nagrywarki (tak jak kiedyś to było z magnetowidami). Bo jakos w instrukcji nic nie ma na ten temat.
Jak to nie ma?
Jest zaznaczone gniazdo wyjścia ANTENNA OUT dla kabla antenowego RF.
W dziale "Proste połączenia" pkt. 3 jest napisane, że możesz połączyć to gniazdo z wejściem antenowym telewizora.
Wystarczy tylko puścić jakiś charakterystyczny sygnał z nagrywarki i przeskanowac kanały TV w zakresie w.cz.
 

oltomek

New member
Wydaje mi się, że teraz się tak urządzeń nie podłącza. Antena przechodzi przez nagrywarkę, tzn wchodzi aby zaprogramować tuner, a wychodzi żeby TV odbierał programy np. przy wyłączonym DVD. Sygnał to przez SCART, CHINCH i te inne. Ale może się nie znam... A tak wogóle to też kiedyś tak miałem, że magnetowid był zaprogramowany na zero, ale na zero mam też sygnał SCART odbierany, tak już było od początku.

A, jak juz zacząłem pisać, to zapytam przy okazji: w tej nagrywarce przy nagrywaniu nie kodują mi się przy nagrywaniu nazwy niektórych kanałów, tzn. przy przeglądaniu nagranych audycji, w niektórych jest data, czas itp oraz program TVN np, a w innych PR28, choć nazwałem go sobie np PLNET? To jakiś błąd w tym modelu ?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Korzystaj z przycisku Edytuj, jeśli chcesz coś dodać.

Nagrywarka ponbiera dane z teletekstu, ale nie zawsze się to udaje. U mnie działa to tylko na TVP1 i TVP2, ale zdarzają się i tu wyjątki.

ArtS :)
 

dzardzi

New member
Zakupilem u Kikiego zestaw dvr-555+onkyo605+jamo606 i powiem szczerze, ze nie zawiodlem sie. Przede wszystkim interesy z tym Panem = czysta przyjemnosc i gwarancja zadowolenia :] . Ciala dala tylko firma przewozowa, ktora dostarczyla przesylke 5 dni po terminie ( zaraz pozniej mialem wyjazd wiec jeszcze wszystko nie jest finalnie ustawione ) .
Co do sprzetu :
Glosniczki graja super (mega wrazenie zrobil na mnie film Apocalypto Gibsona - czulem sie jakbym byl w tej dzungli ) - satelitki troszeczke odbiegaja, ale podglosnilem je i juz jest lepiej . Muzyczka pop-techno-dance w stereo rowniez rewelacja.
Jesli chodzi o DVR-555 narazie jestem bardzo zadowolony - skalowanie 1080p plytek dvd jest naprawde rewelacyjne, obraz zdecydowanie lepszy niz w moim starym dvd. Rowniez polsat cyfrowy ogladany przez nagrywarke prezentuje sie znacznie lepiej niz przez sam dekoder.
Teraz mam kilka pytan
1. Sprzet podlaczylem nastepujaco :
TV-dvr555 - kabel hdmi
dvr555-polsat cyfrowy - scartem wyjsciem Av2/L1
dvr555-onkyo605 - coaxial
dodatkowo aby zawsze nie wlaczAc nagrywarki :
polsat-onkyo - audio
polsat-TV - scart
Czy sa to dobre podlaczenia czy ktos ma jakies sugestie?? (sprzecik chodzi, ale moze bedzie mogl smigac jeszcze lepiej )??
2. No i moja najwieksza zagwozdka
Jak sciagnac kanaly z cyfrowego polsatu na nagrywarke abym mogl programowac nagrywanie???
Przez auto sie nie da bo sciaga kanaly z TV a w manualu tez nie moglem .
Aby ogladac w nagrywarce program z dekodera na wyjsciu AV2/L1 mam ustawiony RGB, ale moze jak chce sciagnac kanaly to musze przestawic na dekoder???

Aha no i na koncu moj najwiekszy dylemat przed zakupem - czy da sie ogladac divix ( male napisy problemy z odtwarzaniem ) . Sprawdzilem z 10 plytek z divix ( kilku nie czytal nawet moj Korr) wszystkie odpalaly sie bez problemu. Napisy owszem troche male, ale nie tak male jak straszyli niektorzy forumowicze wiec spoko da sie ogladac a jakos odtwarzanego filmu o niebo lepsza niz w starym odtwarzaczu. Mialem kupic sobie dodatkowy odtwarzacz do divix za 100-200 zl, ale chyba podaruje sobie :D
 

mataman

New member
Bez reklam
Nie da się ściągnąć kanałów z dekodera jak to napisałeś. Jeżeli chcesz coś nagrać z dekodera to programujesz nagrywarke a dekoder zostawiasz włączony na ten kanał z którego ma sie nagrywać. Chyba że dekoder ma prgramator czasowy to wtedy go programujesz. Inaczej sie nie da.
 

dzardzi

New member
uu to lipa troche. Czyli reasumujac niezaleznie od tego czy uzywam timera czy nagrywam z reki , nagrywany bedzie kanal aktualnie wyswietlany na dekoderze..??
A jak wyglada sytuacja z Guide plus - z tego co czytalem w Polsce nie mozna z niego skorzystac???
 

mataman

New member
Bez reklam
Dokładnie tak będzie. Nagrywa sie to co ustawisz na dekoderze. A Guide plus przynajmniej narazie u nas nie działa. Jedyne co działa to podobni G-link z dekoderem pioneer cyfry+
 

dzardzi

New member
Czy mozna przegrywac ( tworzyc nowe albumy przegrywac z jednego albumu do drugiego ) mp3 nagrane z USB bo jakos nie potrafie do tego dojsc...
 

maderos

Member
Bez reklam
Nie wiem czy ktos juz wspomnial o tym, ale chyba znalazlem jeszcze jedna roznice miedzy Pioneer 555 a LX60, a jest to: "Cyfrowa korekcja podstawy czasowej". Czy to aby nie jest pomocne podczas przegrywania z analogow na hdd/dvd? W opisie P.555 na stronie Pioneera, nie ma tej funkcji, wiec mniemam, ze jej nie posiada. Prosze o weryfikacje tego co napisalem, tych co maja oba modele. Aha, dostepnosc P.555 jest znikoma, jesli chodzi o sklepy Euro Rtv Agd, nie szukalem w sklepach internetowych, bo ( niestety ) w gre wchodzi tylko zakup ratalny. Prosze takze Kikiego o odpowiedz na PM ;), dodam, ze rozpatruje zakup LX60 jesli bedzie problem z dostepnoscia 555.


mad
 
Do góry