Nagrywarka Panasonic DMR-EH65

ArtS007

New member
Bez reklam
Kaceli napisał:
Patrząc na sprawę z chłodnym obiektywizmem masz w zupełności rację, ale subiektywnie miałem jakieś niejasne odczucie, że gdybym nie "zgrzeszył", to może sprzęt nie zdefektowałby lub też wynegocjowałbym z przedstawicielem producenta uznanie reklamacji. Zwłaszcza, że w serwisie Denona zaklinali się, iż spotykają się z takim przypadkiem pierwszy raz.
Ależ oczywiście. Powiem więcej. Gdybyś trafił na inny egzemplarz nawet od tego samego sprzedawcy, nie miałbyś tego problemu. To pech jeden na tysiące. Zdarza się, choć pewnie polski dystrybutor potraktowałby sprawę poważniej. Ale tu też nie ma pewności. BTW. Muszę wysłać w końcu zgłoszenie na trzyletnią gwarancję do mojego Denona 2106, bo przegapię.

ArtS :)
 

sulik

New member
jarwisz napisał:
wg mnie też kupiłem z dobrego żródła
przed zakupem dzwoniłem ... i upewniłem się czy ta nagrywarka ma polską gwarancję i czy jest to gwarancja panasonic.pl.Po tych zapewnieniach i wystawieniu faktury zamówiłem TU ...

pozd
Witam.

@jarwisz napisz czy dostałeś nagrywarkę bo anulowałem zamówienie w sklepie internetowym gdzie zamówiłem ją 26 marca a do dnia dzisiejszego nie wiedzą nawet kiedy będzie, a zamówiłem ją tam gdzie Ty. Ma przyjść jutro tzn. sobota :) więc jak jest coś nie tak to jeszcze mogę nie odebrać przesyłki od kuriera :D. Czekam więc z niecierpliwością na odpowiedź.

A tak wogóle śledząc informację o pojawieniu się tych nagrywarek w niektórych sklepach, zauważyłem że posiadają ją jedynie nieliczni autoryzowani partnerzy Panasonic. Pewnie udało im się wyszarpać parę sztuk :D

Pozdrawiam
Sulik
 

jarwisz

New member
Bez reklam
sulik napisał:
Witam.

@jarwisz napisz czy dostałeś nagrywarkę bo anulowałem zamówienie w sklepie internetowym ....Czekam więc z niecierpliwością na odpowiedź.

miło przekazać mi Ci BARDZO DOBRA INFORMACJE

nagrywarka doszła - z polską gwarancją panasonica i fakturą zakupu niezbędną przy gwarancji
tak więc możesz śmiało odbierać przesyłkę od kuriera

ps
jak na razie po 2-3 godzinach testu jedynym minusem jej jest za krótki kabel HDMI jak dla mnie
plus natomiast to to że to HDMI 1.3

pozd
 

sulik

New member
Witam.

Od kilku godzin mam nagrywarkę EH57 u siebie w domu.
Moje pierwsze wrażenia i spostrzeżenia są takie:

1. Obsługa pilota w niektórych przypadkach nie jest intuicyjna - moim zdaniem np. jeżeli oglądam jakiś program i chcę wyjść np. zrobić herbatę to powinienem przycisnąć pauzę i nagrywarka powinna zacząć nagrywać i jednocześnie zatrzymać obraz na ekranie, a jak wrócę naciskam play i nagrywarka jednocześnie odtwarza co nagrała i nagrywa program dalej. A tutaj trzeba wcisnąć nagrywanie ale obraz się nie zatrzymuje i jak wrócisz to wciskasz play bez wyłączania nagrywania wtedy nagrywarka rozpocznie odtwarzanie od początku nagrania.

2. Zauważyłem że jeżeli obraz przechodzi przez nagrywarkę to na telewizorze nie działa teletekst (być może to kwestia jakichś ustawień)

3. Płyty DVD tłoczone odtwarza prawie natychmiast, natomiast jak włożyłem płyte nagrywaną DVD+R to chyba z 15 sek. rozpoznaje format i nie zaczyna odtwarzania automatycznie mimo że płyta jest zamknięta.

4. Design tego modelu podoba mi się bardziej od poprzedniego, lecz faktycznie ta klapka zakrywająca tackę napędu to chyba nieporozumienie. Zwłaszcza jak ktoś ma małe dziecko - moja 2 letnia córcia już się nią zainteresowała.

Ogólnie jak narazie poznaję obsługę sprzętu i mimo że jak narazie opisałem parę niedogodności to wierzę że moja współpraca z tą nagrywarką będzie się układała dobrze.

W miarę moich postępów w nauce będę opisywał tą współpracę.
 

Kaceli

New member
Zgłaszajcie, zgłaszajcie (Sulik i Jarwisz) dalej te uwagi, a zacznę się zastanawiać czy nie wycofać swojego zamówienia i nie rozejrzeć się "ad novum" po asortymencie nagrywarek. Może któryś z pioneerów (np. 545) albo coś z Sony (np. 1020), ewentualnie można by przeglądnąć ofertę Philipsa, bo o tych ostatnich w ogóle nic nie wiem.
A to klapka, a to do opóźnienia w czasie trzeba wciskać przyciski odwrotne do logiki, a to męczarnie z płytą DVD-R, no zaczyna być tego trochę dużo...
 

Jan-Luc

New member
sulik napisał:
3. Płyty DVD tłoczone odtwarza prawie natychmiast, natomiast jak włożyłem płyte nagrywaną DVD+R to chyba z 15 sek. rozpoznaje format i nie zaczyna odtwarzania automatycznie mimo że płyta jest zamknięta.

Płytki DVD-R czyta normalnie, bez zająknięcia.
Może to kwestia prędkości nagrywania płytki, osobiście płytki przeznaczone do stacjonarki nagrywam z prędkością 4X.

Jeszcze mały kamyczek z mojej strony- w trakcie odtwarzania filmu z płytki DVD i po wduszeniu klawisza stsatus nagrywarka podaje tylko czas od rozpoczęcia filmu, a w moim poczciwym odtwarzaczu mam dodatkowe info
ile zostało do końca, oraz pasek postępu.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Kaceli napisał:
Zgłaszajcie, zgłaszajcie (Sulik i Jarwisz) dalej te uwagi, a zacznę się zastanawiać czy nie wycofać swojego zamówienia
nie przesadzaj - nie jest tak żle :D
pamiętaj że możesz trafić jeszcze gorzej

a tak na poważnie - 2 PLUSY
1.WIELKI PLUS
-- skończyłem test z DVD+R DL
jestem zaskoczony in plus - nagranie wyszło prawidłowo i odtwarzanie też.
ps
niestety nie mam żadnego divx - po prostu ich nie oglądam :D /tylko orginały się liczą i ich jakość/ więc w sprawach divx - nie pomogę.Nie kupowałem zresztą nagrywarki z myślą o divx.

2.WIELKI PLUS
to skalowanie - widać różnicę w jakości
mój Sharpik full HD po podłączeniu HDMI od razu pokazał info 1920-1080
i teraz nie wiem czy to Sharp pamięta czy nagrywarka ale już przy ponownym przełączeniu więcej to info się nie pokazuje
Sulik - jak jest u Ciebie ??

COMPONENT - 720-576 i nie mogę nic więcej wydobyć /nie ma takiej zakładki albo jeszcze jej nie znalazłem/ - sztuczne wymuszenie 1920-1080p po componencie kończy się niepowodzeniem /Sharp wraca do dawnego ustawienia/

to na razie tyle - właśnie nagrywam dla kumpla tequilę X / :D:D:D

pozd
 

sulik

New member
jarwisz napisał:
nie przesadzaj - nie jest tak żle :D
pamiętaj że możesz trafić jeszcze gorzej

Popieram w 100%. Nie jest aż tak źle. To są takie drobne minusy, ale nie ujmuja one aż tak jakości tej nagrywarki.

niestety nie mam żadnego divx - po prostu ich nie oglądam :D /tylko orginały się liczą i ich jakość/ więc w sprawach divx - nie pomogę.Nie kupowałem zresztą nagrywarki z myślą o divx.

Przed chwilką próbowałem Divx (12 odcinków Lost) z płyty DVD-R - odtwarza bez problemu. Napisy faktycznie tak jak ktoś pisał przy okazji EH65 są niezbyt duże i jak narazie nie widziałem opcji ich powiększenia - polskie czcionki czyta bez problemu.

2.WIELKI PLUS
to skalowanie - widać różnicę w jakości
mój Sharpik full HD po podłączeniu HDMI od razu pokazał info 1920-1080
i teraz nie wiem czy to Sharp pamięta czy nagrywarka ale już przy ponownym przełączeniu więcej to info się nie pokazuje
Sulik - jak jest u Ciebie ??

No niestety tego nie sprawdze bo nie mam telewiza HD tylko CRT Panasonic TX-32PS12P 32''

Dzisiaj ładna pogoda, więc trzeba wyjść na spacer z dzieckiem i żonką. Z testowania nici może wieczorem.
 

Jan-Luc

New member
Ja testowałem wczoraj możliwości nagrywania, kopiowania na płytce DVD-RW.
Nagrywanie, zamykanie płyty, odtwarzanie, ponowny format wszystko ok.
Podoba mi się edycja nagranego materiału, z użyciem stopklatki i powolnego
przewijania można bardzo dokładnie powycinać niechciane fragmenty.

Fajnie Jarwisz, że DL-ki nie sprawiają kłopotu, mam parę kaset magnetowidowych do zarchiwizowania i chciałbym je skopiować z możliwie najlepszą jakością.

Co do wykrywania sygnału przez tv, ja mam 42PV60 HD Ready i po HDMI TV wyświetlił od razu 1080i.
 
Ostatnia edycja:

Kaceli

New member
I tak to, Proszę Szanownych Panów (pań tu nie zauważyłem) wątek zatytułowany Nagrywarka Panasonic DMR-EH65 przekształcił się niepostrzeżenie w wątek "Nagrywarka Panasonic DMR-EH57". :)
A wracając do meritum: czy ktoś z Szanownych Użytkowników (zdaje się, że na razie jest tu trzech) sprawdził już to, co mnie akurat interesuje najbardziej i co zdecydowanie odróżnia nagrywarki Panasonic (przynajmniej te z "wyższej półki") od Samsunga i LG (nie wiem jak jest z Thomsonem, Philipsem i Sony), to tzw kdowanie dynamiczne czyli automatyczny dobór stopnia kompresji w zależności od ilości miejsca na dysku lub płycie. (Coś podobnego spotkałem też w opisie Pionnerów 545 i 645, nazwanego tam "trybem manual", co oznacza, że można chyba przynajmniej ustawić stopień kompresji "pomiędzy" typowymi ustawieniami).
Ciekawy jestem na ile ten system, pozwalający wykorzystać do maksimum "przestrzeń" dyskową, ma znaczenie dla jakości obrazu? Czy skóka warta jest wyprawki? Czy jakość obrazu w filmie 80 min, nagranym w trybie SP (2 godz. na płycie 4,7GB) różni się od jakości tegoż filmu nagranego w trybie automatycznego wyboru kompresji? Wiem, że aby wykonać takie porównanie trzeba by dysponować dwoma różnymi nagraniami, ale mając na dysku materiał nagrany w trybie XP można przeprowadzić taki eksperyment.

P.S. A tak na marginesie: czy ktoś wie czy jakie modele nagrywarek Philipsa są godne uwagi?
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Kaceli napisał:
A wracając do meritum: czy ktoś sprawdził już to, co mnie akurat interesuje najbardziej i co zdecydowanie odróżnia nagrywarki Panasonic (przynajmniej te z "wyższej półki") od Samsunga i LG (nie wiem jak jest z Thomsonem, Philipsem i Sony), to tzw kdowanie dynamiczne czyli automatyczny dobór stopnia kompresji w zależności od ilości miejsca na dysku lub płycie. (Coś podobnego spotkałem też w opisie Pionnerów 545 i 645, nazwanego tam "trybem manual", co oznacza, że można chyba przynajmniej ustawić stopień kompresji "pomiędzy" typowymi ustawieniami).
Ciekawy jestem na ile ten system, pozwalający wykorzystać do maksimum "przestrzeń" dyskową, ma znaczenie dla jakości obrazu?

odpowiem Ci tak - nie pisałem o tym gdyż była to mój 1 test
nagrałem na HDD 2godz 11min i zrobiłem stop.Chciałem nagrać 2godz 02min by weszło na DVD ale wyszedłem i wróciłęm i było za póżno.
Jak wiadomo na DVD+R wchodzi około 123-124 min a tu było 131min więc sporo za dużo.Jako że jeszcze nie wchodziłem w edycję /nie wiedziałem jak/ postanowiłem spróbować nagrać to wszystko na DVD.Zrobiłem szybkie kopiowanie HDD ->DVD i o dziwo nagrywarka nie powiedziała że za mało miejsca na DVD.Mam w domu jeszcze 2 inne nagrywarki LiteOn 5045 i Micromax i na nich taka próba okazała by się nie możliwa do wykonania.A tu proszę - nagrywa - jedyne co mogę powiedzieć to to że normalnie DVD+R nagrywa ok 20min a tu nagrywała jakby ok 25min.Co do jakości to wg mnie nie ma pogorszenia -być może dlatego że było to tylko kilka minut więcej a ustawione było na SP.
Tak więc wg mnie ta funkcja działa.

pozd


ps
do Adminów
może rzeczywiście stworzyć nowy topic
"Nagrywarka Panasonic DMR-EH57".
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli nagrywarka skopiowała film w trybie szybkiego kopiowania, to oznacza, że stopień kompresji na dysku pozwolił na bezpośrednie skopiowanie filmu bez przekodowywania.

Jeśli nagrywałeś ten film przy pomocy Timera, to Panasonic potrafi automatycznie dobrać gęstość bitową do pojemności płyty i być może tak było w tym przypadku.

Czy rzeczywiście dwa różniące się między sobą tryby, jeden 2h.10m i drugi 2h.20m będą się różniły jakością zależy przede wszystkim od algorytmów kodowania. Nie zawsze odpowiednio większa gęstość bitowa przekłada się na proporcjonalną poprawę jakości. Tutaj należałoby po prostu przeprowadzić jakieś eksperymenty.

Nagrywarka nagrywa film z przewidywaną gęstością bitową (to taka swobodna interpretacja słowa bitrate ;)), tak aby materiał zajął w dużym przybliżeniu oszacowaną dla danego trybu przestrzeń na dysku. Jeśli film ma charakter statyczny i posiada do tego dużo ciemnych scen, wówczas dla takiej samej przewidywanej gęstości bitowej, jego rozmiar może być mniejszy lub inaczej rzecz biorąc, tę samą przestrzeń może zając nieco dłuższy materiał filmowy. Najlepiej przekonać się o tym nagrywając czarny obraz. Mimo ustawionego wysokiego trybu nagrywania efekt zajmie zaledwie parę procent tego, co zwykły obraz.

Dużo zależy od tego jak nagrywarka interpretuje gęstość bitową. Najlepiej jest jeśli stosowany jest algorytm VBR (zmienna gęstość bitowa), przy założeniu kontroli średniej gęstości w czasie. Nagrywanie na żywo nie pozwala bowiem przewidzieć rozkładu złożoności scen w czasie. Dla lepszego przewidywania ilości miejsca potrzebnego do zapisania filmu lepsza jest metoda CBR (stała gęstość bitowa), jednak efekt jakościowy tej metody jest niższy. I tak, paradoksalnie, dokładne przewidywanie ilości miejsca ogranicza tu pole manewru.

ArtS :)
 

head

New member
Chciałbym zapytać, jak DMR-EH57 radzi sobie z płytami DVD+R nagranymi np. na nagrywarce komputerowej. Pytam dlatego, bo poprzednik miał ponoć z tym pewne kłopoty. Generalnie mnie interesuje jak jest z odtwarzaniem tak nagranych płyt?
 

jarwisz

New member
Bez reklam
head napisał:
Chciałbym zapytać, jak DMR-EH57 radzi sobie z płytami DVD+R nagranymi np. na nagrywarce komputerowej. Pytam dlatego, bo poprzednik miał ponoć z tym pewne kłopoty. Generalnie mnie interesuje jak jest z odtwarzaniem tak nagranych płyt?
wszystko jest u mnie OK
płytki nagrane na LiteOn LH-18A1H /lightscribe/ odtwarza normalnie /sprawdzałem DVD+R i DVD+RW ale tylko TDK - innych nie używam/

pozd
 

kufel

New member
panasonic eh57

cześć
tak wiele już powiedziano na temat tej nagrywarki, ale....
Jak głośno pacuje wentylator???
Proszę użytkowników (szczęśliwych) o parę słów na ten temat.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
kufel napisał:
cześć
tak wiele już powiedziano na temat tej nagrywarki, ale....
Jak głośno pacuje wentylator???
Proszę użytkowników (szczęśliwych) o parę słów na ten temat.
jakbym z tyłu nie widział tego wentylatora to bym powiedział że go nie ma :eek:
mam w domu 3 stacjonarne nagrywarki
a/LiteOn 5045
b/micromaxx
c/LG
z tych 3 jest ona najcichsza - jeżeli można mówić tu o jakimś hałasie.

pozd
 

sulik

New member
jarwisz napisał:
jakbym z tyłu nie widział tego wentylatora to bym powiedział że go nie ma :eek:
mam w domu 3 stacjonarne nagrywarki
a/LiteOn 5045
b/micromaxx
c/LG
z tych 3 jest ona najcichsza - jeżeli można mówić tu o jakimś hałasie.

pozd
Potwierdzam. Nagrywarka pracuje bardzo cicho. Wentylatora i dysku nie słychać wcale. Słychać jednynie delikatny szum jak ma płytkę w środku ale i tak z bliskiej odległości.

W dniu wczorajszym testowałem odtwarzanie płytek CD które posiadam z filmami w Divx. Jestem pod wrażeniem jakości - praktycznie wyglądają jak DVD (oczywiście nie kinówki - chociaż tutaj miałem wrażenie że wyglądają lepiej niż na kompie). Niestety tak jak w poprzednich modelach tej nagrywarki (DMR-EH57) nie ma możliwości powiększania napisów (szukałem w różnych opcjach i nie znalazłem). Moim zdaniem jedynym rozwiązaniem tak jak ktoś już pisał w tym wątku jest dołączenie napisów o odpowiedniej wielkości do pliku wideo. Zauważyłem jeden problem przy odtwarzaniu takiego materiału (odtwarzałem ok 20 plików Divx), a mianowicie jest problem w niektórych przypadkach z proporcjami obrazu, których w żaden sposób nie da się poprawić (nawet ustawieniami telewizora). Wygląda to tak że np. u góry i u dołu są duże czarne pasy, a obraz jest tak jakby ściśnięty. Albo odtwarza z pasami z lewej i prawej strony. Zauważyłem też że nagrywarka przeskalowuje obraz nagrany w niskiej rozdzielczości. Generalnie wydaje mi się że to jest właśnie problem z rozdzielczością w jakiej został nagrany Divx. Mi osobiście to zbytnio nie przeszkadza bo nie kupiłem tej nagrywarki do Divx'ów, chociaż powiększanie napisów moim zdaniem powinno być.

Proszę używać edycji. ArtS :)
OK. Mea culpa. Sulik :D
 
Ostatnia edycja:
Do góry