Nagrywarka Panasonic DMR-EH65

hojnorek

New member
maur napisał:
Koledzy !
Po wgraniu w komputerze zdjęć jpeg pochodzących z aparatu cyfrowego na płytkę DVD-R

też się wkurzyłem kiedy za 10-tym razem "czytania" instrukcji odkryłem że większość formatów poza DVD (w szczególności właśnie JPG, MP3) jest dostępna na tym sprzęcie na +R.
-R, -RW w zasadzie są tylko do DVD-Video
 

Kemp

New member
malinesqu napisał:
szukalem w instrukcji wszedzie ale nie znalazlem ze jednak pokazywane jest ten numer (myslame ze moze cos nie potrafilem ustawic wyswietlacza)
czy wam to tez przeszkadza ?
Mnie też to przeszkadza ale niestety taki urok tego wyświetlacza. Nie ma możliwości zmiany tych ustawień aby pokazywał numer utworu czy rozdziału.
Pozdrawiam,
 

Kemp

New member
marek1984 napisał:
Powiedzcie prosze jak działają DivXy na tej nagrywarce... i jak wyglada upscaling, czy divxy też są upscale'owane?
DivX-y nie są upscalowane. Jakość obrazu odzwierciedla jakość nagranego materiału i płyty. Związane są z tym także możliwe czarne pasy po bokach lub po obwodzie całego ekranu. Oglądałem w ten sposób "Lot 93" (nagrany z AC3). Obraz miał 4 centymetrowe pasy wokół całego ekranu ale przy 42" mi to nie przeszkadzało. Jak już pisałem w teście obraz był tak dobry, że gdyby nie pasy to mógłbym pomylić z obrazem z DVD. Ewentualne pozbycie się tych pasów możliwe jest przez żąglowanie trybami wyświetlania w Twoim TV i EH65, które ma 16:9 lub 4:3.
Pozdrawiam,
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie martwcie się, z wyświetlaczem mogło być gorzej. Tanie odtwarzacze DVD Panasonic pokazują tylko numer utworu. Jeszcze trochę i zostanie dioda od zasilania.

ArtS :)
 

hojnorek

New member
darekfoto.pl napisał:
... jak rozgryźć kopiowanie plików MPG i VOB na dysk twardy nagrywarki (Panasonic DMR-EH55) i
[...]
Problem z zapisem na dysk w nagrywarce plików MPG i VOB jest taki, że na dysku nie mogą sie znajdować pliki w tych formatach bo oprogramowanie nagrywarki tego nie przeczyta - nawet jak byśmy wymontowali dysk i hamsko tam takie pliki skopiowali.
Pliki tam przechowywane sa w formacie takim, jakim nagrywarka nagrywa na płytce DVD-RAM czyli VRO - a co to jest, pomyślą niektórzy ...
Wszystko sprowadza się do nagrania na kompie płytki DVD-RAM w tym formacie z naszymi MPGami i tu zaczynaja się schody z konwersją do formatu VRO.
Szukałem długo na necie i nie znalazłem nic godnego uwagi, sama podmianka rozszerzenia z MPG na VRO nic nie daje.
Ale ....... pomyślałem - przecież NERO VISION ma funkcję nagrywania nazwaną : edytowalny DVD. Szybko nagrałem i nic - płyta należy sformatować. Doszedłem, że musi być płyta DVD-RAM sformatowana jako UDF, ale w jakiej wersji itp.
Zrobiłem inaczej:
Trzeba włożyć płytkę DVD-RAM do nagrywarki - tam sformatować, nagrać kilk sekund np. z telewizji, wyciągnąć płytkę z nagrywarki i włożyć do kompa. Zapuścić NERO VISION, dalej edytowalny DVD, program coś zapłacze, ale akceptujemy i mamy dysk z miejscem do dogrania plików MPG lub VOB. Dysk już jest prawidłowo sformatowany w Panasonic'u i można dodawać pliczki.
Na koniec zapisujemy to co pododawaliśmy, przenosimy płytkę do stacjonarnej nagrywarki i włączamy funkcję szybkiego kopiowania z płytki na HDD.
PROSTE? A ile zabawy.......

zapomniałeś o dwóch, ważnych moim zdaniem krokach :)
zarówno w nagrywarce (u mnie EH-65) jak w e PC płytę finalizujemy

pzdr
Piotr
 

darekfoto

New member
hojnorek napisał:
zapomniałeś o dwóch, ważnych moim zdaniem krokach :)
zarówno w nagrywarce (u mnie EH-65) jak w e PC płytę finalizujemy

pzdr
Piotr

:)


NIE, NIE - nic nie finalizujemy !!!!
Nie dasz rady sfinalizowac płyty DVD-RAM.

Płyty do finalizowania to sa DVD-R, DVD+R, DVD-RW, DVD+RW.
Płyt DVD-RAM się nie finalizuje - właśnie one maja zakładany system plików UDF, którego się nie finalizuje.

Ktos jeszcze pytał czy można przenieść film z dzwiękiem DD5.1 na HDD - odpowiadam TAK - sposobem który juz wcześniej opisywałem.
Sprawdzone empirycznie.

-------------
Dariusz B.
-------------
 

darekfoto

New member
hojnorek napisał:
aaaaaa - ja robiłem to na DVD-RW :) stąd to finalizowanie :)

Hmmmm, napisz jeszcze jak Ci się udało przekopiować w trybie High Speed z płyty DVD-RW. Nie stety, ale właśnie ze względu na format zapisu na płytach DVD+/- R/RW jest to nie możliwe. Nagrywarka w locie nie przekonwertuje materiału z VOB na VRO.

Można to zrobic tylko z płyt DVD-RAM.
 

bart

New member
ArtS007 napisał:
Nie martwcie się, z wyświetlaczem mogło być gorzej. Tanie odtwarzacze DVD Panasonic pokazują tylko numer utworu. Jeszcze trochę i zostanie dioda od zasilania.

ArtS :)

Faktycznie moglo byc gorzej :)
Nie zmienia to faktu, że Panasonic dal z wyswietlaczem totalnie ciala - nie rozumiem dlaczego w takiej klasy sprzecie takie braki. Mala rzecz, a uprzyksza korzystanie ze sprzetu.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Tu nie ma co rozumieć. Obniżki ceny są możliwe poprzez obniżkę kosztów. A że nie zawsze jest to racjonalne z naszego punktu widzenia? No cóż...

ArtS :)
 

bart

New member
ArtS007 napisał:
Tu nie ma co rozumieć. Obniżki ceny są możliwe poprzez obniżkę kosztów. A że nie zawsze jest to racjonalne z naszego punktu widzenia? No cóż...

ArtS :)

tylko ile znowu na tym mogli zaoszczedzic, przeciez ta funkcje mam w tak budzetowym dvd jakim jest manta ...
 

ghart

New member
Jak przygotować zdjęcia dla DMR-EH65

Może ktoś z kolegów już przebrnął przez taki problem?

Jak przygotować zdjęcia w postaci cyfrowej aby duet DMR-EH65 z 37TH-PV60
po HDMI odtwarzał je w sposób poprawny (bez zniekształceń i pasów).

Jak na razie zawsze traktuje materiał źródłowy jako 4:3 i skaluje do 16:9
(nawet jeżeli odpowiednio przygoduję np. pliki w rozdzielczości 1600x900)
lub pseudonatywnej 1280x720.

Może czegoś nie doczytałem w instrukcji?
 

hojnorek

New member
darekfoto.pl napisał:
Hmmmm, napisz jeszcze jak Ci się udało przekopiować w trybie High Speed z płyty DVD-RW. Nie stety, ale właśnie ze względu na format zapisu na płytach DVD+/- R/RW jest to nie możliwe. Nagrywarka w locie nie przekonwertuje materiału z VOB na VRO.

Można to zrobic tylko z płyt DVD-RAM.

1. formatuję płytę w Panasonicu (DVD-RW Basf 4x)
2. wkładam do PC
3. nero -> dvd edytowalny
4. nero pyta że płyta nie jest pusta i czy skasowac dane - czyżby ją ponownie formatował??
5. przeciągam AVI na okienko nero i... nero konwertuje to. trwa to wieki na moim sprzęcie (dla pełnej płyty do 24h)
6 finalizuję płytę
7. wkładam do Panasonica -> zaawansowane kopiowanie... i działa w trybi HiSpeed. wieczorem mogę załączyć zrzuty z nero i foto z Panasonica

btw - a może ktoś wie jak przekopiować AVI w trybie HiSpeed na HDD??
 

darekfoto

New member
hojnorek napisał:
1. formatuję płytę w Panasonicu (DVD-RW Basf 4x)
2. wkładam do PC
3. nero -> dvd edytowalny
4. nero pyta że płyta nie jest pusta i czy skasowac dane - czyżby ją ponownie formatował??
5. przeciągam AVI na okienko nero i... nero konwertuje to. trwa to wieki na moim sprzęcie (dla pełnej płyty do 24h)
6 finalizuję płytę
7. wkładam do Panasonica -> zaawansowane kopiowanie... i działa w trybi HiSpeed. wieczorem mogę załączyć zrzuty z nero i foto z Panasonica
quote]

Aaaaa, możliwe - nie wiedziałem, że można płytę inna niż DVD-RAM nagrać w trybie edytowalny DVD z plikami w formacje VRO. W tym przypadku na płycie DVD-RW jest tworzony plik właśnie plik VRO, dlatego będzie działać.
 

marlin

New member
Łączenie rozdziałów w jeden rozdział.

Witam.
Mam tą nagrywarkę tydzień. Na razie jestem bardzo zadowolony, a wybrałem ją dzieki temu Forum.
Nie mogę sobie dać rady z połączeniem na HDD dwóch nagrań w jedno aby później nagrać to jako jeden kawałek na płycie. Myślę, że coś jest nie tak z moją guzikologią. Staram się to robić zgodnie z instrukcją, niestety nic nie wychodzi.

Pozdrawiam;)
 
Do góry