Nagrywarka LG RH277 czy Panasonic EH67

mark27

New member
Witam,

Suzkam nagrywarki w cenie do 1000-1100zł. Na placu boju pozostały dwa modele (jak w temacie). Nie ma jakis szczególnych wymagań, oprócz tego, żeby można było ogladac DivXy z polskimi napisami.
Mam zwykł telewizor i UPC, nie zamierzam też słychać mp3, nie potrzebuje USB itp. ficzerów. Czy warto dopłacac do Panasonica przy taki "profilu" użytkowania? Czy jest moża jakis jeszcze inny model warty uwagi?
 

konwicki

New member
No cóż, na Panasonicu EH-67 odtwarzanie divx-ów to bardzo problematyczna sprawa, w ogóle odtwarzanie jakichkolwiek płyt nagranych na komputerze innych niż Audio CD, DVD-video czy DVD z MP3 lub JPG. Można zapomnieć o przeczytaniu płyty wielosesyjnej czy z plikami w różnych formatach. Poza tym spora część filmów jest zakodowana kodekiem Xvid, a tego Panasonic nie obsługuje. Ale inne nagrywarki z HD też tak mają.
Do divx najlepsza jest stara poczciwa Manta.
 

mark27

New member
Manta właśnie mi padła i więcej w taki temat nie wchodzę ;-)
Pewnie pozostanie LG, ale mam parę pytań ogólnych o nagrywarki. Jak rozumiem mogę nagrywać na dysk albo płytę (DVD, CDR)?
Z tego co tu gdzieś czytałem to są problemy(LG), żeby nagrać coś na dysk a potem wypalic na płytę? Czy dotyczy to tylko mpeg4?
Też rzuciło mi się w oczy, że nagrywarki czesto nie mają podtrzymania napiecia przy padzie zasilania? Mam jeszcze parę banalnych pytań, ale może nie będę już męczył ;-)
 

pisk

New member
Oprócz Euro z DVD do TV dodaj jeszcze połączenie ant out z DVD do ant in w TV.
Wtedy to będzie działało tak jak chcesz.

Coś się niektórym czas przestawił, więc chronologia odpowiedzi jest pomieszana.
 

konwicki

New member
Wiele pytań w jednym wątku. Ogólnie Sony to chyba lepsza marka niż Samsung, mimo tej krótkiej gwarancji, jaka zresztą chyba obowiązuje prawie na cały sprzęt tej firmy (w Polsce).
Co do połączeń, to przynajmniej w moim sprzęcie, drugi kabel antenowy idzie z nagrywarki do telewizora. I wtedy na 100% można normalnie oglądać sobie na jednym kanale TV i nagrywać inny kanał jednocześnie.
 

bovima

New member
W LG 277/8 można z dysku twardego na płytkę DVD R/RW (nie na CDR/RW) przegrywać TYLKO niechroniony materiał MPEG2. Film .avi mozna skopiować ze źródła zewnętrzngo na dysk twardy poprzez złącze USB.
Możliwość kopiowania i przenoszenia
Z Na MP3/WMA JPEG DivX AudioCD VideoCD Tytuł*
Dysk twardy PŁYTA Nie Nie Nie Nie Nie Tak
Dysk twardy USB Nie Nie Nie Nie Nie Nie
PŁYTA HDD Tak Tak Tak Nie Nie Tak
PŁYTA USB Nie Nie Nie Nie Nie Nie
USB HDD Tak Tak Tak Nie Nie Nie
USB PŁYTA Nie Nie Nie Nie Nie Nie
* Tytuł jest nagrywany z tego urządzenia.
 

bovima

New member
W LG 277/8 można z dysku twardego na płytkę DVD R/RW (nie na CDR/RW) przegrywać TYLKO niechroniony materiał MPEG2. Te nagrywagki w przeciwieństwie do Panasonica NIE nagrywają bezpośrednio na płytkę DVD R/RW.
Film .avi mozna skopiować ze źródła zewnętrzngo na dysk twardy poprzez złącze USB. Trwa to kilkanaście minut.

Na początek najlepiej ściągnąć ze stron LG i Panasonica instrukcje (są po polsku) i sobie poczytać. Wtedy wiadomo o co pytać na forum.
 
Ostatnia edycja:

mark27

New member
Ok, o technikaliach sobie poczytałem. Teraz pytanie bardziej o firmy. W cenie ok. 1000zł są np. takie modele:

Sony RDR HX750
Samsung DVD-HR75X

Co o tych firmach sądzicie? W Sonym zastanawia mnie gwarancja - tylko 12 miesięcy.

To dopisze jeszcze, bo przeczytałem chyba całe forum (nie mozna sugerowac się tytułami tematów). Także numer jeden na dzień dzisiajszy to:
Sony RDR HX750

Szkoda tylko tej rocznej gwarancji, widać Sony ma nasz rynek głęboko.

Jak rozumiem kabel z sygnałem TV(UPC) wpinam do DVD, a samo DVD łacze np. euro z TV(CRT). Czy przy takiej konfiguracji mogę oglądać TV na jednym kanale a inny w tle nagrywać?
 

kufel

New member
konwicki napisał:
No cóż, na Panasonicu EH-67 odtwarzanie divx-ów to bardzo problematyczna sprawa, w ogóle odtwarzanie jakichkolwiek płyt nagranych na komputerze innych niż Audio CD, DVD-video czy DVD z MP3 lub JPG. Można zapomnieć o przeczytaniu płyty wielosesyjnej czy z plikami w różnych formatach. Poza tym spora część filmów jest zakodowana kodekiem Xvid, a tego Panasonic nie obsługuje. Ale inne nagrywarki z HD też tak mają.
Do divx najlepsza jest stara poczciwa Manta.

No cóż.
Poraz kolejny czytam jakieś bzdury.
Panasonic OCZYWIŚCIE odtwarza płyty nagrane na PC (wielosesyjne i xvid-y naturalnie również)
Widać "konwicki" nie ma panasonica, nie czytał instrukcji, ALE WIE.
 

bovima

New member
mark27 napisał:
...

Jak rozumiem kabel z sygnałem TV(UPC) wpinam do DVD, a samo DVD łacze np. euro z TV(CRT). Czy przy takiej konfiguracji mogę oglądać TV na jednym kanale a inny w tle nagrywać?

Nie. Aby zrobić to, o czym piszesz, musisz jeszcze doprowadzić do TV sygnał z UPC kablem RF "antenowym" z odpowiedniego wyjścia DVD. Kabel taki zazwyczaj jest dołączony do DVD. Wtedy zarówno DVD jak i TV mogą całkowicie niezależnie (o ile DVD jest podłączone do prądu, także w stanie czuwania) odbierać wszystkie dostępne programy.
 

mark27

New member
Tak sobie przemyslałem i widzę, że LG dla mnie wystarczy. A jak wyglada sprawa podłączanie kamery cyfrowej. Port DV-IN jest, czyli zrzucam na dysk i potem wypalam na płytke? No i jeszcze jakby ktoś wyjaśnił o co chodzi z tym trybem fast przy edycji nagranego materiału (że niby tzreba przegrywać w czasie rzeczywistym)
 

robertze

New member
polecam panasonica , mam co prawda model EH-57 ale to tylko rożnica w wyposazeniu. Nie miałem problemów przy odtwarzaniu czegokolwiek w takim codziennym uzytkowaniu. Jakos nagran jest rowniez ok. Pewnie do jakichs szczegółów można sie przyczepić ale to solidna nagrywarka.
 

mark27

New member
Co do trybu Fast to tylko to znalazłem w instrukcji:
 "Jeżeli na dysku nie ma wystarczającej ilości
miejsca, tryb [Fast] (szybki) jest niedostępny."

Czyli dotyczy to bardziej miejsca a nie czy materiał był obrabiany czy nie.

I jeszcze link z innego forum:
http://ifndef.altervista.org/index_eng.html

Jadnak coś ma ze wzrokiem. W instrukcji jest coś takiego:

"Po wprowadzeniu nazwy rozdziału na twardym
dysku HDD do trybu VR na dysku DVD-RW lub
DVD-RAM, tryb [Fast] (szybki) nie jest dostępny dla
edytowanych rozdziałów HDD oraz rozdziałów
“Clip Recording”."

Może ktoś to przetłumaczyć na język Polski?
 
Ostatnia edycja:

konwicki

New member
kufel napisał:
No cóż.
Poraz kolejny czytam jakieś bzdury.
Panasonic OCZYWIŚCIE odtwarza płyty nagrane na PC (wielosesyjne i xvid-y naturalnie również)
Widać "konwicki" nie ma panasonica, nie czytał instrukcji, ALE WIE.
Co to za bzdury? Mam Panasonica, instrukcję czytałem, nigdzie nie jest napisane, że odtwarza XViD, jest też zaznaczone, że może mieć problemy z odczytem płyt nagranych na PC
 

mark27

New member
No nic, kupiłem LG. Na razie jest ok. Z takich wad jakie wyczytałem w necie, że jest głóśny i długo sie "bootuje":
1) dla mnie wszystko ok.
2) staruje ok. 10-11s
 
Do góry