Nagrywarka HDD i Tuner SAT HD

RaFiB

New member
Witam serdecznie.

W najbliższym czasie kupię nagrywarkę HDD Sony RDR AT100 i chcę połączyć to z tunerem Polsatu Cyfrowego Samsung 305. Ale w iedługo chciałbym się przesiąść na tuner HD Samsunga. I tu pojawia się pytanie. o ile normalny tuner będzie połączony z nagrywarką za pomocą złącza euro,to jak przedstawia się sprawa tunera HD? Jak wiadomo nagrywarki nie mają wejścia HDMI więc tuner HD musi być połączony bezpośrednio do TV. Ale czy w tym samym czasie będzie nadawany sygnał euro połączony do nagrywarki? Czy też nie ma takiej możliwości i będę skazany na przełączanie w menu tunera rodzaju wyjścia?

pozdr
RaFi B
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Tuner HD można do nagrywarki podłączyć też wyłącznie przez EURO, będzie tylko kwas z rozdzielczościami ;) trzeba bedzie kombinować :> Chyba trzeba ustawić minimalną rozdzielczość żeby nagrywać, tak to jakos wyglada w przypadku "N-ki" :>
 

RaFiB

New member
bagiennik napisał:
Tuner HD można do nagrywarki podłączyć też wyłącznie przez EURO, będzie tylko kwas z rozdzielczościami ;) trzeba bedzie kombinować :> Chyba trzeba ustawić minimalną rozdzielczość żeby nagrywać, tak to jakos wyglada w przypadku "N-ki" :>

To ja wiem, ale czy jednocześnie można uzyskać sygnał video w dwóch złączach, tak żeby nagrywarka mogła nagrywać sygnał z Euro, a na telewizorze wyświetlany był sygnał z HDMI. Inaczej kupowanie nagrywarki HDD i tunera HD mija się z celem bo po co Tuner HD skoro będzie podłączony przez Euro do nagrywarki i na TV będzie obraz SD.

pozdr

RaFi B
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem jak to będzie w Twoim przypadku konkretnie, ale ja właśnie mam podobny problem. Cyfrowy tuner kablówki podłączony poprzez HDMI do TV. Rozdzielczość ustawiona na 1080i.

Dodatkowo do nagrywarki DVD HDD podłączenie z tunera DTV kablem euro.
Jeżeli chcę coś nagrać to muszę zmienić rozdzielczość w tunerze cyfrowym bo oczywistym jest, że nagrywarka DVD nie przyjmuje sygnału 1080i, zresztą poprzez euro i tak się tak nie da....:(

Z innej beczki to powiem Ci, że są już przecież dostępne stacjonarne nagrywarki Blu-Ray, ale tam też nie jest tak różowo... Nagrywanie sygnału wysokiej rozdzielczości poprzez wejście HDMI / jeżeli nagrywarka takie posiada - a nie wszystkie je mają!!!/ też stwarza problemy...
 

mataman

New member
Bez reklam
Ja mam dekoder HD astera i moge oglądać przez hdmi i nagrywac jednocześnie po euro. Nic nie musze przestawiać. Wogóle to jakieś bzdury wypisujecie . Co ma rozdz po hdmi do sygnału który idzie po euro ? Przecież tam zawsze będzie tylko sd .
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Drogi kolego nie wypisuję żadnych bzdur, tylko piszę jak to u mnie wygląda.
Zastrzegłem przy tym, że tak sprawa ma się w przypadku tunera cyfrowego telewizji kablowej Multimedia.

Aby oglądać programy w HD poprzez połączenie HDMI mam ustawioną rozdzielczość 1080i. W tym przypadku poprzesz euro obraz nie jest przekazywany. Oczywiście masz rację, że zawsze będzie tam sygnał SD, ale w przypadku DTV MM sygnał video nie jest przekazywany. Trzeba przestawić rozdzielczość na SD RGB aby móc nagrywać sygnał na nagrywarce DVD i to na tyle.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Podobnie zachowuje się mój n-box recorder. Tak więc:
- albo oglądam sygnał przez HDMI (HD i SD) i eurozłącze n-boxa milczy
- albo puszczam sygnał z n-boxa poprzez eurozłącze do nagrywarki (SD) i wtedy milczy HDMI n-boxa.

Pozdrowienia!
 

bagiennik

New member
Bez reklam
O tym właśnie pisałem wyżej.

Może lepszym rozwiazaniem będzie Dekoder z wbudowanym dyskiem ?
Sto razy wygodniejsze rozwiązanie. Po co wydawać tyle kasy na "analogową" nagrywarke ? :>
 
Do góry