Nagrywarka DVD

marek1984

New member
Witam,

Posiadam LCD Sharp 52XD1E i zamierzam kupić jakąś nagrywarkę DVD z funkcją upscalingu do 1080. Moje pytania brzmią następująco:
1. Czy są nagrywarki które dają upscaling po componencie, scart (rgb), czy to w ogóle ma sens? Czy tylko przez HDMI?
2. Słyszałem, że większość TV FULL HD sama robi taki upscaling do rozdzielczośći natywnej, czy mój Sharp to robi :)? Jeśli tak to po jakich wejściach?
3. Jakie konkretne urządzenie polecacie... najlepiej coś z rynku amerykańskiego bo mam kogoś kto mi to przywiezie ;)

Dzięki za odpowiedzi :) Jeśli zadałem jakieś głupie pytania to mnie uświadomcie bo HD to dla mnie nowość :)
 

marek1984

New member
Poczytałem troche na forum i wszyscy się "podniecają" Panasonic EH-65.
Ok - fajnie wygladaja jej funkcje, praktycznie ideal, ale ktos cos pisal ze slabo sobie radzi z divxami... czy moglby ktos sprostowac lub rozwinac temat?
Dzieki!!
 

marek1984

New member
Co sądzicie o PIONEER DVR-645H-S ???
Funkcje niby te same :) Ale jak to sie ma do DivX?
Patrzę też na DVR-940HX-S z racji, że ma upscaling do 1080p! Co w przypadku mojego TV byłoby przydatne (52XD1E). Czy 1080i a 1080p upscaling z DVD to sprawa warta 5000zl?? Czy DivXy też są upscale'owane?
Gdzie się dowiedzieć czy czyta polskie napisy :)?

Dzięki!
 

jarwisz

New member
Bez reklam
fajny prowadzisz ze sobą monolog :D:D:D

wracając do tematu
divix na obydwu wygląda pewnie tak samo.
Po co Ci wydawać tylę kasy /6700zł/ na DVR-940HX-S skoro tego 1080p pewno i tak nie wykorzystasz bo niby skąd.DVD to tylko 1080i a jak ona Ci go przeskaluje do 1080p to i tak nie będziesz widział różnicy,nie mówię już o materiale nagrywanym na HDD który będzie chyba jeszcze gorszej jakości.
Divxy też upscaluje tylko czy efekt będzie Ci odpowiadać

Szkoda kasy.Lepiej zachować ją na nagrywarkę obsługującą Blue i HDDVD albo na nowy nośnik Warnera/Sony

Jak już masz coś kupić kup Panasonic EH-65
pozd
 

mr.spock

New member
Ostatnio dużo czytam o nagrywarkach i tak: Panasonic ok ale ma ograniczenia- słaba jakosc divx, divx nie wrzucisz na hdd jedynie z krążków i pare innych bezsensownych blokad oraz brzydki wygląd za to dobra jakość dvd i nagrań. ja skłaniałbym sie do pioniera lub samsunga hr738.
Mam pytanie bo nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tym upscalingiem. Moze żle rozumuje ale co da zwiększenie rozdzielczości materiału żródłowego (dvd), który zawsze ma rozdzielczość PAL czyli 720x576 pikseli? Przecież cudów nie ma, nie zobaczy sie żadnych dodatkowych szczegółów. A divx w większości maja 640x480 lub niżej.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
mr.spock napisał:
Mam pytanie bo nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tym upscalingiem. Moze żle rozumuje ale co da zwiększenie rozdzielczości materiału żródłowego (dvd), który zawsze ma rozdzielczość PAL czyli 720x576 pikseli? Przecież cudów nie ma, nie zobaczy sie żadnych dodatkowych szczegółów.

właśnie nie zobaczy - dlatego szkoda kasy.Są jednak wg mnie wyjątki : Władca Pierscienia 3 jak puściłem po 1080i obraz był jakby wyostrzony itp.

pozd
 

jarwisz

New member
Bez reklam
ma gorszy przetwornik i max 1080i ale w niej nie ma żadnych ograniczeń dotyczących kopiowania DVD->HDD a w większości nagrywarek jest.
Nie bardzo pamiętam ale jak się nie mylę PL - kwiecień 2007 - tu jednak mogę się mylić i może być równie dobrze marzec....

pozd
 

marek1984

New member
Jesli chodzi o mnie to nagrywanie dvd->hdd to nie ma zadnego znaczenia :) i tak nie bede z tego korzystal wiec wiesz... Zalezy mi na jakosci obrazu - to przede wszystkim. A jesli nie jest lepsza (1080P) to nie ma znaczenia, a musze ja kupic teraz a nie czekac do kwietnia, mimo wszystko dzieki za podpowiedz!
 
Do góry